Ylli Baka & Agron Llakaj - Miniera e floririt (Official Video HD)

Facebook: ArkivaShqip
Instagram: arkivashqip

Teksti: Arben Duka \u0026 Agron Llakaj
Muzika: Klodian Qafoku
Fotografia: Arber Shehu
Klarinet: Renato Liçi
Kitare: Elton Muçi

Available on:
Spotify: open.spotify.com/album/2NmHst...
iTunes: music.apple.com/us/album/mini...

Komente 

 1. agent stig baby

  agent stig baby

  18 orë më parë

  Hi

 2. S__L__T TYBE

  S__L__T TYBE

  Ditë më parë

  Shume.kenge.ebukur.

 3. fier tiran

  fier tiran

  Ditë më parë

  Atje larg e kam Nenen 😍😍

 4. gjoka soni

  gjoka soni

  2 ditë më parë

  O Gone ...po kot Dole nga profil yt si humorist 😅

 5. Filippos Cani

  Filippos Cani

  3 ditë më parë

  Bravo shume kenge bukur 👏👏

 6. Jurgen Vela

  Jurgen Vela

  3 ditë më parë

  bravooooooo

 7. Julia Kalluci

  Julia Kalluci

  3 ditë më parë

  Shqiperia jone e bukur🔥

 8. Daniel Aris

  Daniel Aris

  3 ditë më parë

  🔥🔥🔥

 9. Riza Barruku

  Riza Barruku

  3 ditë më parë

  Agron Llakaj, nje djale Shqipërie, nje legjendë e gjalle e Arti tone Kombetar. Patriot dhe i dashur. Respekt pa fund 🙏❤

 10. Jemi 1

  Jemi 1

  3 ditë më parë

  Me mungon o Memaliaj im

 11. Bonn Quito

  Bonn Quito

  3 ditë më parë

  U zuri dhembi buke tani dhe beni si nostalgjik,po tu ripen edhe njeher veshet ne minera ta shikonit sumatriçen sa do i kendonit

 12. DADO DADO

  DADO DADO

  4 ditë më parë

  Shqiperi o vend I mjer 30 vjet qe te kam dhjer te kam dhjer e te kam permjer me kta idiotet e mjer

 13. Lindita Rira

  Lindita Rira

  4 ditë më parë

  Super...

 14. Enena Senka

  Enena Senka

  4 ditë më parë

  Bravo ju lumt 👏👏

 15. Ana Anushka

  Ana Anushka

  4 ditë më parë

  AAAAAAAAA sa bukur ! Agroni i paska shtuar lezetin.

 16. Daniel Muskal

  Daniel Muskal

  4 ditë më parë

  bravo ylli baka agron llakaj respekte

 17. Emiljan Hokja

  Emiljan Hokja

  4 ditë më parë

  💪👍

 18. InstegramSHQIP

  InstegramSHQIP

  5 ditë më parë

  Qenga qytet I bukur mes lumit si eka emryn qyteti??

 19. Sander Kaci

  Sander Kaci

  5 ditë më parë

  Respekte per ju mjeshtra

 20. Benz Boy

  Benz Boy

  5 ditë më parë

  Respekte Ylli baka dhe agron llakaj nga saranda

 21. Tone Seio

  Tone Seio

  6 ditë më parë

  KISHA 20 E CA VITE QE SE KISHA PARE ME KETE VEND NE 1998 ATY ME GRABITEN MI MOTEN TE GJITHA LEKT DHE MAKININ ME KANE GJELLUAR ME KALLASH PASKAN DALE MALLKIMET E MIA E SHUM TE TJERVE ......

 22. Frroku alban Frroku

  Frroku alban Frroku

  6 ditë më parë

  Gjithmon esht bukur ti kendosh vendlindjes tende, super.

 23. eniola

  eniola

  6 ditë më parë

  💃💃💃💃💃ju kendofte shpirti per gjithe jeten👏👏👏

 24. Olger rama

  Olger rama

  6 ditë më parë

  Arben Duka legjenda❤️

 25. Sokrat Xhemali

  Sokrat Xhemali

  6 ditë më parë

  Vendlindja dhe vuajtjet nuk harroen kurre,bravo bravo jeni patriote me vlera.

 26. Flora flora

  Flora flora

  6 ditë më parë

  Ska gje me t'bukur se kur i kendon vendlindjes balten qe ti ke shkelur balta ne vendin tend sikur mjalta ket ja din vleren vetem ata qe jan ne gurbet 😥

 27. marieplayroblox deusch

  marieplayroblox deusch

  7 ditë më parë

  Respekte pa funteeeeee

 28. CARPEDIA UK

  CARPEDIA UK

  7 ditë më parë

  A more Agron leshi. Bone dhe ti kenge.

  • Στεφανος Λακας

   Στεφανος Λακας

   6 ditë më parë

   Duket qe te pelqen preshi

 29. Roza Roza

  Roza Roza

  7 ditë më parë

  Po Memaliaj ka ngel Shkretetire 😒😒😒🙋‍♀️

 30. Toni Sei

  Toni Sei

  7 ditë më parë

  UJI XHAM ORE

 31. Erinda Luga

  Erinda Luga

  7 ditë më parë

  Kur lexova titullin mendova se ishte nje kenge tjeter per Metën.

 32. Ilia bekogianni

  Ilia bekogianni

  7 ditë më parë

  Ju lumt goja👏 Vjosa vazdon dhe post ne Mallakaster. Beni nje kenge edhe per Mallakastren ❤️

 33. Valbona Sulejmani

  Valbona Sulejmani

  7 ditë më parë

  Vend i bukur te pakten 1 her ne jet duhet vizituar

 34. jimmys SHKELQIM mantse MANCE

  jimmys SHKELQIM mantse MANCE

  7 ditë më parë

  HALLALL 📌

 35. Elsa Rista

  Elsa Rista

  7 ditë më parë

  Ju lumte goja .shum kenge prekese .

 36. Klodian Elezi

  Klodian Elezi

  7 ditë më parë

  Memaliaj Tepelena atje ku gjemon pushka edhe pena 🥺❤ nostalgji

 37. Albert Gjerga

  Albert Gjerga

  8 ditë më parë

  Kur bej ruge te gjata me nxirni mallin me kete kenge me behet ruga avion sikur hidhem me Koke te shkembi balenes e dal te kasapana U kendoft zemra gjithmone prsh nga lafshoku

 38. Danis Danis

  Danis Danis

  8 ditë më parë

  Shuume bukur ju lumt goja🥰🥰

 39. DANJELA THIMO PENO

  DANJELA THIMO PENO

  8 ditë më parë

  Bravo Ylli & Goni ju kendofte zemra jini te preferuarit e mi vendlindja nuk harrohet kure jini të paarritshëm bravo 🌟🌟👏👏👏

 40. Julia Dra

  Julia Dra

  8 ditë më parë

  Jeni te mrekullushem

 41. Tzena Isla

  Tzena Isla

  8 ditë më parë

  Mos vdekshin kurr keta zerat qe i kan dhen muzikes shqiptare kaq vler ..na kenaqni shpirtin ..kur na mer malli per token ton degjojm ty Yll

 42. Diana Sevdari

  Diana Sevdari

  8 ditë më parë

  Bravo ju lumt goja dhe mendja per keto vargje per kete qytet te vogel po me vlera

 43. Edmond Dosti

  Edmond Dosti

  8 ditë më parë

  Hallall ja u befte zoti capajevat e xhaxhajt

 44. Andi And1

  Andi And1

  8 ditë më parë

  Mire ylli..po dhe agroni u bo kongetar🤦🏻‍♂️

  • Andi And1

   Andi And1

   7 ditë më parë

   @kamela Shehaj spo ngel me njeri pa u bere 😂😂me shume ka kengetare sesa degjues😂😂

  • kamela Shehaj

   kamela Shehaj

   7 ditë më parë

   Prit kur t behesh dhe ti😂😂😂

 45. Jimi J

  Jimi J

  8 ditë më parë

  Jam nga Veriu por tashi po e shof sa Mrekulli qenka Memaliaj.Gjynaf sa potencial paska per Turizem.E rrethume nga ai lum madheshtor duhet te ishte plot Restorante,Hotele me pamje.Duhet te terhiqej Turizmi me Programe Muzikore,Kulinarine e zones,Ato pallatet e vjetra te ktheheshin ne Hostele,Te krijohej muncia e Hiking neper male,Rafting me anije te vogla.Pse jo the nje teleferik i vogel.Gjynaf sh vend i bukur

 46. Katerina Fabio

  Katerina Fabio

  8 ditë më parë

  Qyteti Memaliaj ❤️ Agron Llaka &Ylli Baka ...nje bashkpunim i bukur per 1 keng qe sdo ket kurr vdekje ...!!

 47. Suzana Vangjeli

  Suzana Vangjeli

  8 ditë më parë

  Kenge E Mbrekullueshme!

 48. Paro Vejzati

  Paro Vejzati

  9 ditë më parë

  🙂🙂🙂🙂

 49. Maria Marulka

  Maria Marulka

  9 ditë më parë

  2 florinj jeni njeri me I mire se tjetri ❤ju dua shum te dyve. Respekte .shendet paçi❤

 50. Fieri Fieri

  Fieri Fieri

  9 ditë më parë

  Bravo, super kenge. Vertete zera spektakolar, nuk perseritet me ky duet, kjo harmoni zerash e tingujsh. Jeni artist te kalibrit botror. Zdi me ke tju krahesoj, sme vjen ne mendje asnje artist qe tju perngjaj. Te dy jeni krye rropq..a e ato rropt megjithe kenget tuaja se na keni hapur k..in . Ky kokqoshja kendon me theks grek kurse ky fispredha do i fus turinjt gjithandej tpuuuu

 51. Festim Festim

  Festim Festim

  9 ditë më parë

  Eh memaliaj , rrofshin kenget qe te kujton qe ekziston se te tjeret te kan harruarrr

 52. Kur Legjenda

  Kur Legjenda

  9 ditë më parë

  Agron bythlepirsi i politikes Turp te kesh Mos genje vendin tend dhe popullin shqipetar se te njohin se kush je.

 53. Vlore Vlore

  Vlore Vlore

  9 ditë më parë

  Bravo 👏

 54. Flora Gusha

  Flora Gusha

  9 ditë më parë

  DY YJET E JUGUT E TER SHQIPERISE. KRENARI KOMBETARE SI PERSONA DHE NE KARIEREN PROFESIONALE JENI TE MREKULLUESHEM .JU DUAM SHUME .MERITONI DASHURI DHE RESPEKT POPULLOR.❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️

 55. Louiza Hida

  Louiza Hida

  9 ditë më parë

  Bravo bravooo

 56. Jeta Koka

  Jeta Koka

  9 ditë më parë

  Braviiiiiiiiiiiii 2 artista

 57. Entela Seiti

  Entela Seiti

  9 ditë më parë

  Bravoo👏👏👏👏

 58. Gezim Ajdini

  Gezim Ajdini

  9 ditë më parë

  Ju kendofte zemra te dyve shume bukur vendelindja mbetet vendelindje bravo per dedikimin

 59. Albana Kociu

  Albana Kociu

  9 ditë më parë

  !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!🙏🙏🙏👏👏👏👏

 60. Ernest Facja

  Ernest Facja

  9 ditë më parë

  Respekte Artista ❤

 61. Fatbardha Behaj

  Fatbardha Behaj

  9 ditë më parë

  Braaaavoooooo nk ka si ju ,krenaria e shqiperis

 62. SANDOKAN TIGRIS

  SANDOKAN TIGRIS

  9 ditë më parë

  Jam nga Burreli kjo kenge me pelqen jasht mase,,respekte per jugun

 63. Selman Haxhiaj

  Selman Haxhiaj

  9 ditë më parë

  Bravo 🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱

 64. Adrian Illyrian

  Adrian Illyrian

  9 ditë më parë

  Te dy keta kan punuar ne minjerat e Memaliajt 🙂 bravo per kengen

 65. manjola korriku

  manjola korriku

  9 ditë më parë

  O gone je me mire so aneja lerja kengen yllit se nuk I mban dot 6 kunguj nen nje sqetull.

  • manjola korriku

   manjola korriku

   9 ditë më parë

   @iksi dyfisht PO ti ia bere gjellen gruas . Kujdes mos.e djek se ha dajak pastaj mor daje

  • manjola korriku

   manjola korriku

   9 ditë më parë

   @iksi dyfisht jam pa pune

  • iksi dyfisht

   iksi dyfisht

   9 ditë më parë

   ik se tu dogj gjella ty . lerja komentet te papunve

 66. Inter Mondiale

  Inter Mondiale

  10 ditë më parë

  Dy artista te medhenj jane bere bashke,ju lumte goja👏👏👏

 67. Marjana Didi

  Marjana Didi

  10 ditë më parë

  Ju lumte goja 🙏❤💙💚

 68. You don’t know me bitch

  You don’t know me bitch

  10 ditë më parë

  Kenge koti ,nuk me pelqeu fare, ky ylli kot fare

 69. Bledar Nanaj

  Bledar Nanaj

  10 ditë më parë

  Suksese

 70. Aurel Vrapi

  Aurel Vrapi

  10 ditë më parë

  Kjo Atedhedashuri duhet tna mekohet pasi po humbim ardhmerin e Kombit tone ...ju pergezoj perzemersisht nga Koreja e Jugut

 71. Jimmy K

  Jimmy K

  10 ditë më parë

  Bravo cuna vendlindja eshte parajsa me e madhe qe kemi ne jete,komplimentet me te mira per yu zoterinj

 72. Elona Dine

  Elona Dine

  10 ditë më parë

  👏👏👏👍👍👍

 73. Belba Belba

  Belba Belba

  10 ditë më parë

  Suksese shume bukur bravo me zerin tuaj te bukur 👏👏👏👏👏👏

 74. sandokan zyka

  sandokan zyka

  10 ditë më parë

  🦅🦅🔥🔥

 75. Alim Gega

  Alim Gega

  10 ditë më parë

  E iku ajo koh qe kishte pun per te gjith po tani nuk ka pun dhe po vriten njerzit sikur te jen zoq lum per zerin ylli dhe imadhi agron 👍

 76. Ledi Kanani

  Ledi Kanani

  10 ditë më parë

  Faleminderit Ylli dhe Agron per kete kenge shume te bukur per qytetin tone , qe e dua dhe e mbaj gjithmone ne zemer.❤❤❤

 77. Besnik Fejzo

  Besnik Fejzo

  10 ditë më parë

  Jeni me te miret po presim per nje bashkounim tjeter per tepelenen kesaj radh😂😎🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🏅

  • Besnik Fejzo

   Besnik Fejzo

   10 ditë më parë

   Sa me pelqen kjo kenge

 78. Anxhela Anxhelaziraj03

  Anxhela Anxhelaziraj03

  11 ditë më parë

  Shume ebukur kenga😙😙😙😙

 79. cuni prej kuksi

  cuni prej kuksi

  11 ditë më parë

  Ju kendoft zemra djema rrespekt nka KUKSI

 80. Daniel Aris

  Daniel Aris

  11 ditë më parë

  2:05 🔥

 81. djalingatropoja

  djalingatropoja

  11 ditë më parë

  Shume kenge me vend e me domethanje! 100 % SHQIP 🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱Rrespekte .

 82. Bobi Hysaj

  Bobi Hysaj

  11 ditë më parë

  Cfar pasurish te braktisura njerz pa pun dhe me shum halle gjynah ti lesh keto vende ne harres ju lumt goja Artista se vetem ju mendoni për vendin ton 👌👌👌

 83. Marjanthi Caushaj

  Marjanthi Caushaj

  11 ditë më parë

  Ju lumte goja . Na kenaqet. Te preperuarit e mi si aktor dhe si kengetar . Te rroni 1000 vjet.

 84. Briktu Lucy

  Briktu Lucy

  11 ditë më parë

  🎍🎋🎄💮💗🎋🎄🧩😆✨🎋🎄🌙🌠 *Zoti e tregoi dashurinë e Tij ndaj nesh duke dërguar Birin e Tij Jezu Krishtin, i cili vdiq dhe u ringjall prej së vdekurish për të na dhënë jetën e përjetshme.* *Ai gjithashtu premtoi të shërojë trupin tuaj.* *Nëse rrëfeni me gojën tuaj Zotin Jezus dhe besoni në zemrën tuaj se Zoti e ka ringjallur prej së vdekurish* *Ai do t'ju japë jetën e përjetshme* *((shiko lart në qiell dhe pyete atë))*

 85. veiz caka

  veiz caka

  11 ditë më parë

  Bukur👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻

 86. Μαρία Βεΐζης

  Μαρία Βεΐζης

  11 ditë më parë

  🔥🔥🔥🔥🔥🔥🔥bravo

 87. Elisabeta Dionisi

  Elisabeta Dionisi

  11 ditë më parë

  Jam mbese nga libohova por e KAM vizituar disa here kur isha e Vogel zoti ju dhente shendet dhe jete

 88. ALKANO ELezI

  ALKANO ELezI

  11 ditë më parë

  Mo's u plakshit Kurr ishalla ❤️👑👑

 89. Julio Espana

  Julio Espana

  11 ditë më parë

  Agron llakaj ikon gjithmon ne zemrat e shqiptaris legjenda humorit shqiptar ♥️🔥

 90. Bobi Boss

  Bobi Boss

  11 ditë më parë

  ku jane memaliotet like kush esht memaliot.

 91. artur asameni

  artur asameni

  11 ditë më parë

  Nje shprehje popullore thote kur behen bashke 2 leber ja nisin kenges por kur behen bashke 3 leber une them gjini vend ku te futeni

 92. Sia Ira

  Sia Ira

  11 ditë më parë

  1 Ylli kemi me kete ze Bilbili

 93. Nia Cuni

  Nia Cuni

  11 ditë më parë

  Ju këndoftë zemra në emigrantëve na mungon shumë toka jonë ❤

 94. Diana Meleq

  Diana Meleq

  11 ditë më parë

  Bravo e qate

 95. Diana Meleq

  Diana Meleq

  11 ditë më parë

  Shume bukur nje dyshe e shkelqyer nostalgji ju kendofte zemra

 96. Fabian Muco

  Fabian Muco

  11 ditë më parë

  Te lumte bytha o gone

 97. Violleta-Elpida Mpallatzia

  Violleta-Elpida Mpallatzia

  11 ditë më parë

  ❤❤

 98. Silvana Malaj

  Silvana Malaj

  12 ditë më parë

  👏👏👏👏

 99. PROVA TEKNIKE YOUTUBE

  PROVA TEKNIKE YOUTUBE

  12 ditë më parë

  🔥

 100. PROVA TEKNIKE YOUTUBE

  PROVA TEKNIKE YOUTUBE

  12 ditë më parë

  Kenge e kenduar me shpirt.

Faqja Tjeter