Takohen për herë të parë nëna me djalin pas 53 vitesh (Pjesa 2)-Dua të të bëj të lumtur,14 Mars 2020

Dua të të bëj të lumtur nën autorësi dhe moderim të Arbana Osmani, programi më emocionues në Top Channel. Çdo të shtunë në prime time në ekranin e “Top Channel” histori me tematika të ndryshme nga njëra-tjetra ku përfshihen: konflikti, dashuria, frymëzimi dhe situatat gazmore. Programi i cili sjellë çdo javë histori frymëzimi, të njerëzve që ia kanë dalë edhe kur e kanë pasur fatin kundër; nëna të vetme; njerëz me aftësi ndryshe, që luftojnë kundër pamundësive të tyre fizike; familje që kanë dalë nga tragjeditë, duke ia nisur nga e para; fëmijë të mbetur në udhëkryq që kanë gjetur të vetëm rrugën e duhur; njerëz që kanë prekur skamjen pa humbur dinjitetin; ata që vuajnë nga sëmundje të rënda e që megjithatë luftojnë për një ditë më shumë... “Dua të të bëj të lumtur” sjell historitë e tyre, për t’iu treguar që nuk janë vetëm dhe që të gjithë bashkë mund t’ia dalim.

Web: duatetebejtelumtur.top-channel...
Facebook: tch.duateteb...
Instagram: duatetebejt...

Për më shumë vizitoni: top-channel.tv/

Subscribe to "Top Channel" on ALpast Channel for NEWS and TV

Shows HERE: bit.ly/2Y15KwK
For more content from click HERE: www.top-channel.tv
Like Top Channel on Facebook HERE: bit.ly/2FglWTs
Follow Top Channel on Instagram HERE: bit.ly/2uaYG2U
Follow Top Channel on Twitter HERE: bit.ly/2TJndeH

Komente 

 1. Florenc Spahiu

  Florenc Spahiu

  29 ditë më parë

  I uroj dhe e pergezoj Nen Farien per sinqeritetin dhe forcen qe tregoj! Jeton ne nje vend gjykimesh dhe frika e paragjykimeve nuk ka kufi ne vendin ton .PAC JETEN E GJAT NEN FARIE❤️

 2. Ylvije Malaj

  Ylvije Malaj

  Muaj më parë

  Sa lehte i len femijet meshkujt ! Mos mosmos e beni njerez femija nuk ka faj mos e masakroni pa lindur ! Mosni mor njerez mendohuni para sete merrni veprime te tilla Mendohuni nje moment

 3. Ylvije Malaj

  Ylvije Malaj

  Muaj më parë

  Sistemi kafsheri ! Bravo qe i kerkoni njeri tjetrin Ku ka si nena mrekullia e zotit ! Ju lumte qe pranoni njeri tjetrin mos humni asnje sekont bashkohuni

 4. Elida Kaiku

  Elida Kaiku

  Muaj më parë

  😭😭😭😭😭💔💔💔💔😭😭😭😭

 5. ela ela

  ela ela

  Muaj më parë

  Sa E MIRE ARBANA OH ZOT ME ZI JA NXIRTEKLLAFET NENA SHKRET SHPIRTI ASAJ E DI CAR KA HEQ GJITHE JETEN. TE PYS DALIN PER DATLINDJEN TENDE ARBANA 😂😂😂SA POZITIV ESHTE DHE QE SH E DHIMSUR DERDHA LOT ARBANA KA NJE POZIVITET ME QESHURENBE EMBEL TE DETYRONE QESHESH 💞💞👌👌👌

 6. ela ela

  ela ela

  Muaj më parë

  E SHKRETA SI E SHEF CUHNIN

 7. Joana Kulla

  Joana Kulla

  Muaj më parë

  Bravo recpekte ju uroj gjith te mirat se mbet me qajt se nuk ekeni iden

 8. Gilda Petua

  Gilda Petua

  Muaj më parë

  Zot mos na ler pa prinder🙏 me ka perlotur ky emision

 9. Vjenedit Krasniqi

  Vjenedit Krasniqi

  Muaj më parë

  😢😢😢 kurr as nje femi mos ngelt pa nenen . Amin

 10. Mery Mery

  Mery Mery

  Muaj më parë

  66 vjece nena,53djali,po sa vjece ka qen nena qe ka bere,nuk e besoj qe jan te verteta…

 11. Mirsie Rrugeja

  Mirsie Rrugeja

  Muaj më parë

  O zot sa po qaj 😪😪😪😪😪😪

 12. Sab Sabina

  Sab Sabina

  Muaj më parë

  Zoti I bekoft

 13. Sab Sabina

  Sab Sabina

  Muaj më parë

  Shum e dhimshme zoti boft mrekullina ishalla

 14. Samsung A02

  Samsung A02

  2 muaj më parë

  ME PLOT GOJEN NJE NEN HEROIN E DASHUR BRAVOOOOOO

 15. Kimete Troplini

  Kimete Troplini

  2 muaj më parë

  Mos i thuj mo ashtu se me vjen keq per ate nen me vjen keq thuj u rrit si halli i thujte kete jete ishalla nona ta qisi mallin

 16. Doa Prenku

  Doa Prenku

  2 muaj më parë

  U7

 17. Αντωνια Αλεξης

  Αντωνια Αλεξης

  2 muaj më parë

  😭😭😭😭😭bravo ajo familja qe te ka edukuar keshtu... 🙏🙏🙏🙏

 18. Riku Kasa

  Riku Kasa

  2 muaj më parë

  😥😥😥😥😥😥

 19. Marie Malshi

  Marie Malshi

  2 muaj më parë

  Arbana eshte vertete ai engjell,Te ruajt Zoti Arbana

 20. Naser Sejdi

  Naser Sejdi

  3 muaj më parë

  Po sikur edhe un te kisha gjetur vellaun tim pas 35 vitesh zdi si do ta kisha imagjinuar ate dit

 21. Loqka Zemra

  Loqka Zemra

  3 muaj më parë

  Boll jeten e veshtir e kan ata ne afrik se skan uj buk per te ngran un per veti vi nga kosova por ne shqiptaret vertet ne pergjithsi e kemi pasur dhe akoma e kemi jeten me plot e plot veshtersi ishum kan popull i nemun

 22. Alma Cerova

  Alma Cerova

  3 muaj më parë

  Nuk jam njeri qe me pelqen te qaj, por ktu se permbajta dot veten🥀

 23. Kledis1. Lushnjari

  Kledis1. Lushnjari

  3 muaj më parë

  Shum emocione pz 😢😢😢😢 dhe me qajt me boni dhe te Lumtur dhe te qeshur ❤️❤️❤️🙏🏻🙏🏻🙏🏻🙏🏻🙏🏻🙏🏻

 24. Ali Jaan

  Ali Jaan

  3 muaj më parë

  Mentaliteti I atyre kohrave mbushi maternitetet me femij te lindur fshehurazi

 25. Bona Bajrami

  Bona Bajrami

  3 muaj më parë

  e shkreta sa gjynaf

 26. Luxhi Masati

  Luxhi Masati

  3 muaj më parë

  Zoti ju bekoft bir - nen dhe gezofshit gjith jeten,bashk me familjet tuaja 🙏🙏🙏🙏

 27. Liko Entela

  Liko Entela

  3 muaj më parë

  Nga fillimi në fund të këtij emisioni kam kulluar së qari

 28. Liko Entela

  Liko Entela

  3 muaj më parë

  Disa i kërkojnë nënat Disa i kanë në shtëpi dhe nuk i dëgjojnë dhe ja plasin buzën Kërcasin dyert dhe i ofendojn LUM Kush ka zemrën e madhe dhe ka dashuri të pafund në shpirt ❤️❤️❤️❤️

  • Ali Jaan

   Ali Jaan

   3 muaj më parë

   😪😪😪😪 shum e vertet

 29. Durres Durres

  Durres Durres

  3 muaj më parë

  Sa prekese per djalin e per nenennje bravo te madhe per vllezer e motraju lumt i ngohet zemren nje jetimi nenen egezuat ja hoqet dhimjen e shpirtit

 30. Durres Durres

  Durres Durres

  3 muaj më parë

  Albana mu hap barku un jam rrit vet jetime rrespekte per djalin gezohem pamas vella me vones por me ne fund te thot goja nennnkjo fjal del nga thellesia e shpirtit esht gezim esht shpres esht sherim i shpirtit gjete nenen baban se sesht e let per te qenka burr fisnik por jo vetemedhe femijet me zemer te madhe allahu jua shperblevt me treqind te mirat o bijt e miska sevap me te madh se ti besh hise e vend ne vartrene ngoht jetimit

 31. Lirim Demrozi

  Lirim Demrozi

  4 muaj më parë

  Complimente emisionit histori shum prekèse bravo petriti bravo ato vllezrit njerèz shum te mirè edhe nèna e pa fajtè zoti mos i ndaftè kurr mè KALOFSHIN NJÈ JETÈ SA MÈ TÈ BUKUR

 32. Emi Vrapi

  Emi Vrapi

  4 muaj më parë

  O zot bashkoji te tera familjet. Kam qar shume do zoti te jet te lumtur cdo dite te jetes ❣️

 33. Pal Prronuka

  Pal Prronuka

  4 muaj më parë

  E shkreta nane 😭😭😭

 34. Dardan Dardani

  Dardan Dardani

  4 muaj më parë

  Kjo eshte jeta kjo eshte e verteta ajo seriozisht ka qen 13 vjece kur e ka lind ! Por ne fund kjo do te thot qe nuk duhet te detyrohet kush te baj Abortim se nuk dihet se kan po vret nuk i dihet jetes !!! Ij krenare o plak se ke siell ne jet nje femi e nuk e ke vra edhe pse ti paske qen femi vet kur e ke lind !

 35. Antigone Krasniqi

  Antigone Krasniqi

  4 muaj më parë

  13 vjeqe u be nan 😳😳 po i bie 12 vjeqe u martua

 36. Klotiloa Hatia

  Klotiloa Hatia

  4 muaj më parë

  Bravo qofshit te lumtur gjithmon Respekte

 37. Qazim Bryli

  Qazim Bryli

  4 muaj më parë

  Shum mir qe u nashkun nene e djal. Po kur po thot qe nuk i tha burri kurgjo qaty po rren valla sa osht e madhe.

 38. Roza10 Roza10

  Roza10 Roza10

  5 muaj më parë

  bravo si e gjete nenen ke jetu nje jet me mendime sheqyrqe e pranove

 39. Kimete Troplini

  Kimete Troplini

  5 muaj më parë

  nje brravo te madhe edhe ketyre femijeve tjere qe e kan shoqeru nenen😘😘😘

 40. Toni Cenolli

  Toni Cenolli

  5 muaj më parë

  Wowo cfar grua zonje respekt per kete nen 😰😰😰😰

 41. Sh . Bajrami

  Sh . Bajrami

  5 muaj më parë

  ✊✊

 42. MAT EO

  MAT EO

  5 muaj më parë

  Respekte pa fund

 43. Armand Doda

  Armand Doda

  5 muaj më parë

  😭

 44. Zlatko Avramoski

  Zlatko Avramoski

  5 muaj më parë

  Bu

 45. Djuljbia IbrI. I

  Djuljbia IbrI. I

  5 muaj më parë

  Bilal ABDULRAHMAN ABDUL KADIR I FATIH ZUKAN KASIDA DUSA KURBAN 2018

 46. Giorgio Kakia

  Giorgio Kakia

  5 muaj më parë

  Ne jemi shume me te keqi se kafshet passi ato behe copash Duke mbrojtur pjellen e vet, kurse ne I lindin I braktisim Duke i miei hellur edhe ne kosha mbeturinash dhe per nena te Tisha kurre repekt.

 47. Zeqir Kalemi

  Zeqir Kalemi

  6 muaj më parë

  ,,

 48. File Mehmetaj

  File Mehmetaj

  6 muaj më parë

  9

 49. O K

  O K

  6 muaj më parë

  Sa e dhimshme sa emocionuse por ne fund sa te lumtur qe u takuan ju deshiroj jet te gjat se bashku gjer ne vdekje.

 50. Mario Mara

  Mario Mara

  6 muaj më parë

  Fshiji shpejt vidiot

 51. kozi

  kozi

  6 muaj më parë

  O sot sa gjyna sa emocione

 52. Hristijan Mladenovski

  Hristijan Mladenovski

  6 muaj më parë

  Ýn

 53. Nik Nikolli

  Nik Nikolli

  6 muaj më parë

  Kjo vetem Nene nuk eshte se po te kish qene nene sdo e kishte braktisur ik moj Rruspi po po genje se po ta kishe menduar e kishe kerkuar moj plak bagjelle ajo ska Pse te ndjehet keq do ishte me mire ti Fuse plumbin vetes. Bagjella

 54. Ilir lamcja vip Lamcja suksese ilir

  Ilir lamcja vip Lamcja suksese ilir

  6 muaj më parë

  Shyqyr qe e gjete nenen mik

 55. Ilir lamcja vip Lamcja suksese ilir

  Ilir lamcja vip Lamcja suksese ilir

  6 muaj më parë

  Arbana ilir lamcen do ti japesh shancin te vi ne emsjon te bej dike te lumtur

 56. Sude Taci

  Sude Taci

  6 muaj më parë

  tedajm llagere

 57. Knowyourself

  Knowyourself

  6 muaj më parë

  4;13 lot dimant qaq e paster asht dashnija nanes

 58. Lili Adamo

  Lili Adamo

  6 muaj më parë

  O arbana nuk e hoqi por e perfiton ne martenitet dhe Jo qe e hoqi behu me e kujdeseshme kur flet dhe mos e mi mendjen tek Eduardo sepse ai ka vendin e tij por ne program tregoju me e kujdeseshme nuk di te flasesh thua qe e ke hequr por e ka Lene nga e keqja Buri dhe nuk e ka hequr tarallake femer

 59. Klara Klara

  Klara Klara

  6 muaj më parë

  Ça emocioni i mrekullueshëm Bravo.mos u ndafshit ma kurrë. Bashkim sa me te shpejt te gjitheve qe ndodhen ne këtë ndarje kaq te rendë.

 60. Arben Ismaili

  Arben Ismaili

  6 muaj më parë

  Vjjkojfhdjdobrpxhdoyjogjp a

 61. Granit Abazi

  Granit Abazi

  6 muaj më parë

  Ahhh moj NËNË .

 62. Couture Farije

  Couture Farije

  6 muaj më parë

  Sa prekse bekime Arbana👏🙏

 63. Niko Shuli

  Niko Shuli

  6 muaj më parë

  Kot nuk thon gjaku uje nuk behet,dhe po te behet nuk pihet😰😰😰

 64. XK Prishtina

  XK Prishtina

  6 muaj më parë

  Sa them sdua ta shof ket program po prap e shof sa her shiqoj me ben te qaj paq shendet Nan e Djal

 65. ela ela

  ela ela

  6 muaj më parë

  Sa ngjane me NENEN 💔💔💔😢😢😢

 66. Mevlyde Maxhuni

  Mevlyde Maxhuni

  6 muaj më parë

  😢😢

 67. Kada Beka

  Kada Beka

  6 muaj më parë

  Po qysh 66 e petriti 53 tani sa vjeqare u martua kjo zonj tani edhe 9 muj shtstzane e tani qysh 12 vjeqare esht martua spo kuptoj e kah ka vajt spo kuptoj fare por me gjith at kta u takun kjo asht me randsi ndoshta i ka zonja 76 kjo mund te jet sidoqoft ju deshiroj bashkim familjar te bukur dy palve 👍👍👍👍💯

 68. Kimete Fazliu

  Kimete Fazliu

  6 muaj më parë

  Arbana duhet me i ba me dije Nenat, jo me i trathtu në këtë mënyrë,

 69. dorina dodi

  dorina dodi

  6 muaj më parë

  Shume nena nuk takohen me fmit e tyre per shkak te paragjykimit , mos te paragjykojme asgje sidomos ne kete ceshtje duhet ti japim forc atyrw nena qe skan pasur mundesi per femit e tyre , iu uroj te gjith njerzve qe kan probleme te tilla shpresoj te bashkohen sa me shpejt 🙂

 70. Jungkook Bts

  Jungkook Bts

  6 muaj më parë

  Japa

 71. Muzafer sulejmani

  Muzafer sulejmani

  6 muaj më parë

  ❤️❤️😔😔

 72. Eli Laç

  Eli Laç

  7 muaj më parë

  Loti vuuuuuuuuuuuuu po gezohem edhe shume per ju 😭😭😭😭😭😭😭😭😭

 73. Ornes Haira

  Ornes Haira

  7 muaj më parë

  Halo i toni ok 👍👍👍👍👍💝🤠

 74. Vlash Markaj

  Vlash Markaj

  7 muaj më parë

  O qofshi me jete o Petrit siq ke emrin qenk me gjithe grua

 75. Rabushe Hoxha

  Rabushe Hoxha

  7 muaj më parë

  r

 76. Anita Lushaj

  Anita Lushaj

  7 muaj më parë

  😢😢😢

 77. Regbin Vata

  Regbin Vata

  7 muaj më parë

  Fjejejrj4vhrntntngntn

 78. Atlilleshi Atli

  Atlilleshi Atli

  7 muaj më parë

  6

 79. voci ngavlora

  voci ngavlora

  8 muaj më parë

  Kame nje mesaxh arditi

 80. Nard Tuku

  Nard Tuku

  8 muaj më parë

  E shkreta Nane 😢😢

 81. Vezire Cela

  Vezire Cela

  8 muaj më parë

  Io

 82. agron hyskja

  agron hyskja

  8 muaj më parë

  mbaj mend heren e fundit qe kam qar kur isha i vogel ,dhe hera par sot kam qar shum shum dhe jam un me i lumtur si ata nga kto emocjone qe na trasmetuan

 83. Rose Tulpe

  Rose Tulpe

  8 muaj më parë

  Ska si dashurija Nenes ❤️😭

 84. Marsy M

  Marsy M

  8 muaj më parë

  Gjynah o Zot te mendosh sa ka vuajtur djali e te mos ta kesh kerkuar kurre.. mekat i madh.😞😞 Nje nene nuk e braktis kurr femijen sido qofshin punet.

 85. ne me regrette pas

  ne me regrette pas

  8 muaj më parë

  Sa gjyna, qfare jete e veshtir si Nena si djali, ishallah do te jeni gjithmon bashk dhe te lumtur

 86. Gjyla Krasniqi

  Gjyla Krasniqi

  8 muaj më parë

  Zoti ju ruajt u gëzova shumë 😘😘😘

 87. Lindita Caushaj

  Lindita Caushaj

  9 muaj më parë

  O zot sa kam qare 😭😭😭

 88. *Erdin10 *

  *Erdin10 *

  9 muaj më parë

  E D R .

 89. Magbule Mulaku

  Magbule Mulaku

  9 muaj më parë

  Makshamin mefl Fa

 90. alban al

  alban al

  9 muaj më parë

  Po shihet kjo grua eshte shumë e dashtun

 91. Cristiana Bitri

  Cristiana Bitri

  9 muaj më parë

  Rrofshit e gezofshit se na emocione shum kam qar per kete nen te dashur urime

 92. Përparim Asllani

  Përparim Asllani

  9 muaj më parë

  O Zot sa ngjarje e dhimbëshe burr jam po lotët me dulen rrespekt për të ghith dhe emisjonin

 93. Αιμιλία Αιμιλία

  Αιμιλία Αιμιλία

  9 muaj më parë

  Bravo!!!

  • Αιμιλία Αιμιλία

   Αιμιλία Αιμιλία

   9 muaj më parë

   😭😭😭😭😭😓😓😢😢

 94. Nora Mustafa

  Nora Mustafa

  9 muaj më parë

  😭😭💔💔

 95. Illyrian Albanesi

  Illyrian Albanesi

  9 muaj më parë

  Sa mir te gjesh nenen❤️👍

 96. Xoni Ilazi

  Xoni Ilazi

  9 muaj më parë

  Grat shqiptare jan heroina po burat jon qenefa

 97. Vjollca Ereqi

  Vjollca Ereqi

  9 muaj më parë

  I

 98. Vilma Fejzo

  Vilma Fejzo

  9 muaj më parë

  Femija kerkohet sido qe te jete puna, jo sdi asgje

 99. Nazlie Nuhiallari

  Nazlie Nuhiallari

  9 muaj më parë

  ][

 100. Kosti Angjeliu

  Kosti Angjeliu

  9 muaj më parë

  Bravo

Faqja Tjeter