Situata e vitit 2021 e permendur ne Kur'an! Çfare po ndodh me njerzimin?

Follow Elvis Naçi on...
• FB: smarturl.it/FBElvis
• IG: smarturl.it/IGElvis
•YT: smarturl.it/YTElvis
• Web: elvisnaci.al/
© & ℗ Elvis Naçi & IN Media. All Rights Reserved

Komente 

 1. Jeton

  Jeton

  2 orë më parë

  shumica e kometimeve te ajeteve ne Kuran fisnik i beni ne menyre egzoterike, ja futni KOT, pandemi, uri, humbje pasuri ka pasur edhe ne kohen e shumices se Profeteve a.s sikur ne fillim te shfaqjes te COVID-19, na keni shurdhu duke e fajesuar Kinen shkaku i zullumit ndaj muslimaneve atje, kurse edhe muslimanet i preku, as ne Qabe nuk mundem me shku per haxh, prandaj mos komentoni ajete si vjersha, ALLAHU ESHTE ER RRAHMAN, gjitha zullumet qe na vijne, jane nga vet dorra e njeriut qelllimkeq.

 2. Tatjana hysenaj

  Tatjana hysenaj

  17 orë më parë

  O zot mbro njerzit e varfer dhe te ndershem dhe mos e kalofshin testimin e zotit Saliu Edi, Luli likja dhe Mona qe i shikojm qe futen ne kultet fetare duke na i bere te pa kencme situatat atje.Zoti ju tregoft vendin sa me par dhe ua ktheft patkojt nga djelli🙏🙏🙏🙏🙏

 3. Bukurie Hafizi

  Bukurie Hafizi

  Ditë më parë

  Zoti na e ka len token,por ne kemi haruar ta punojm ashtu sic duhet.

 4. Isa M.

  Isa M.

  Ditë më parë

  Gjikabela

 5. Isa M.

  Isa M.

  Ditë më parë

  Kurvavekurvarave

 6. Isa M.

  Isa M.

  Ditë më parë

  Allazoti

 7. Isa M.

  Isa M.

  Ditë më parë

  Pisethivit

 8. Isa M.

  Isa M.

  Ditë më parë

  Muti

 9. Isa M.

  Isa M.

  Ditë më parë

  Nisoj sithea

 10. Isa M.

  Isa M.

  Ditë më parë

  Javnakuqa

 11. ferist tropoja ferist tropoja

  ferist tropoja ferist tropoja

  2 ditë më parë

  Zoti qoft me ne na falt çdo gabim na e largoft ket covit me te mira zoti i madh na misheroft me te mirat e veta🤲🙏

 12. Valbona Mitrovica

  Valbona Mitrovica

  3 ditë më parë

  O ALLAH na jep kurajo dhe durim 🙏

 13. Aida Vathi

  Aida Vathi

  3 ditë më parë

  Allahu ekber

 14. Shefqet Voca

  Shefqet Voca

  4 ditë më parë

  Krejt Njerzimi po e din,se po bahet rrokada në shkallt e SOJIT,kush po jet bujk dhe kush gomar,herën e fundit ka ndodhur pak para kohës së Faraonit,të lumt ata që punojn për me rrit SOJIN dhe jetojn me HALLALL,kjo ndodh shum rrallëherë, nuk asht von të VEHDISOHEMI për të ardhmen tonë

 15. MAKSI

  MAKSI

  4 ditë më parë

  Vetem Allahun kemi ☝🏻❤️

 16. Ruejda Raza

  Ruejda Raza

  4 ditë më parë

  Tefsirin e ajeteve e bejne dijetaret , dhe ketu nuk jepet asnje reference se nga eshte nxjere ky kuptim i ketij ajeti. Njerezimi ka kaluar neper sprova shekuj me radhe , por lidhur me ndodhite , urtesite dhe dobite dalin pasi ato te kene perfunduar , nderkohe aktualisht bota po perjeton e gjitha te njejten sprove qe u cfaq para nje vit e gjysem afersisht.

 17. Ganimete Muaremi

  Ganimete Muaremi

  4 ditë më parë

  O allahu im,ti krijove shpirtin tim dhe ti me ben te vdes,ne doren tende eshte jeta dhe vdekja ime ,nese me jep jet me meshiro e nese me ben te vdes me fal mua,allahu allahu rabila ushriku bihi shej a,lusim allahun qe te na nxjerr nga kjo sprov,

 18. dashnia per Allahun video

  dashnia per Allahun video

  4 ditë më parë

  La haule ve la kuete ila bila SubhanAllah vebihamdike SubhanAllahil il adhim EstagfirAllah ve teube ilahi Amin ya Rabilalemin Allahu na rujt prej gjdo tkeqe InshaAllah Allahu na mbuloft me meshiren e tij e na mbrojt nga para mbrapa djathtas majtas posht nalt na ruajt Allahu te Mos na leshoj toka e na ruajt nga shejtani I mallkuar Amin ya Rabilalemin Elhamdulilah Allahu Ekber mashalla SubhanAllah EstagfirAllah

 19. Nit Kadrijaj

  Nit Kadrijaj

  4 ditë më parë

  Subdimi dhe Lavderimi i takon Allahut Ska ndryshim e as force perveq me lejen E Tij

 20. Nita YouTube

  Nita YouTube

  4 ditë më parë

  Kjo Video meriton me miliona leiks, Allahu na rujt te gjithve!!!

 21. DUKATE KURTALIJA

  DUKATE KURTALIJA

  5 ditë më parë

  BISMILAHI RAHMAN'S RAHIM. 0 Allah i MADHERISHEM te lutem mjau prit reziqet e belate 4 femijeve te mij.Jepju paqe shendet,begali e lumturi,bekoj me femije e familje te bekuar.AMIN ALLAH, FALENDERIMI TE TAKON TY ALLAH.🤲🤲🤲🤲

 22. Albaa Albaa

  Albaa Albaa

  5 ditë më parë

  ZOTI I MADH NA NDIHMO PER HIR TE FEMIJEVE NDIHMO GJITH NJERZIMIN TE PERULEMI OZOT I MADHERISHEM

 23. The Virus

  The Virus

  5 ditë më parë

  Kerkun nuk jeni me spjegimin e ktij ajeti sepse komenti i tij osht krejt ndryshe

 24. Elma. Sulejnani

  Elma. Sulejnani

  5 ditë më parë

  Allahu eshre nje

 25. Dorina Vokrri

  Dorina Vokrri

  5 ditë më parë

  Zoti na ndimofte,na ruajte tgjithve inshAllah,O Zot na fal na bej fat e rrisk 🤲

 26. Julia Alb

  Julia Alb

  6 ditë më parë

  Gjithmone kur ndodhe dicka thone Zoti na sprovon!!! Zoti nuk ja don t keqen njerzimit ai eshte gjithe dashuri po fetaret qorra e bajn edhe zotin kriminel !!

 27. Lorikoka Lorikoka

  Lorikoka Lorikoka

  6 ditë më parë

  Elhamdulilah

 28. Ali Samadraxha

  Ali Samadraxha

  6 ditë më parë

  amin

 29. Buqe Rama

  Buqe Rama

  7 ditë më parë

  Allah, pash kudretin tënd , pash rahmetin tënd, mos na ndaj nga rahmeti yt. Amin

 30. Buqe Rama

  Buqe Rama

  7 ditë më parë

  Allah, pash kudretin tënd , pash rahmetin tënd, mos na ndaj nga rahmeti yt. Amin

 31. ismail gurra

  ismail gurra

  7 ditë më parë

  SubhanAllah

 32. Marius Greca

  Marius Greca

  7 ditë më parë

  Lai la il ahlla muhamed resurmllah

 33. Mirela Lela

  Mirela Lela

  7 ditë më parë

  E zotit u beft i qofshim fale te larte madherishmit allah 🤲🤲🤲

 34. Lirie Hoxha

  Lirie Hoxha

  7 ditë më parë

  Allahu Ekber ☝☝☝☝☝

 35. LIL BEAST

  LIL BEAST

  7 ditë më parë

  Elhamdulilah prej Allahut,na dhente durim ne kete sprove dhe na largofte te keqen.

  • Brunilda Deliallisi

   Brunilda Deliallisi

   6 ditë më parë

   O zot na ndihmo

 36. Flutura Selimi

  Flutura Selimi

  7 ditë më parë

  O zot mbroi njerzit e varfer !

 37. Irena Rama

  Irena Rama

  7 ditë më parë

  Amin inshallah 🤲 shpresat vetem tek ty i kam o Allahu i madh

 38. Enkelejda Byku

  Enkelejda Byku

  7 ditë më parë

  Ellhamdullilah 🤲 Allahu Ekber 🤲

 39. BabaJaro K

  BabaJaro K

  7 ditë më parë

  Uria ka qen gjithmon dhe do jet pjes e botes ska te bej asgje me uri dhe pandemi zoti i madherishem ka kriju 7 shkall Gjithesi mendoni ju se aj eshte aq i lig sa te Testoj nje rob te dobet qe eka krijuar vet sesht kriju bota para 2000 vjete por me shekuj e shekuj kshtu qe mos postoni vetem me te ndegjuar sepse gjynafet i merni vet Skapen kto gjera skam nevoj per replik

  • MiRi23

   MiRi23

   23 orë më parë

   @BabaJaro K Normal qe e di.

  • BabaJaro K

   BabaJaro K

   Ditë më parë

   @MiRi23 shum logjike eshte aj ka kriju gjith kit univers dhe ti mendon se para se te lind robi tij aj se di se si sillet aj apo qfar kame ndodh a ? Pff

  • MiRi23

   MiRi23

   Ditë më parë

   Si mendon Zoti se sprovon askend?

 40. Skender Nela

  Skender Nela

  7 ditë më parë

  Namazi im kurbani im jeta im per ty o ZOT .

 41. Gezim Allaraj

  Gezim Allaraj

  7 ditë më parë

  COVID> CO-VIA-D , grupi i ndjekesve te rruges se Darvinit ,imuniteti i tufes ,lufta per egzistence e gjallesave( njerezve),seleksionimi i me te dobeve a nuk ka dicka nga ateistet ?

 42. Lut Luti

  Lut Luti

  7 ditë më parë

  O allah na rujt femit e nip e mbesa e dhon pak lumturi se ne e kalum pak mosh si mos mo keq dhe ne koh ton me rraxion e kena hoger buken dhe that po tani vershtir te rit ne jemi te mjaftushem amin

 43. Zeli K

  Zeli K

  7 ditë më parë

  🙏🏻🙏🏻🙏🏻

 44. Zirifa Haradini

  Zirifa Haradini

  7 ditë më parë

  Alles Ist Vie es ist?

 45. Shukri Elezi 2021

  Shukri Elezi 2021

  7 ditë më parë

  SubhanAllah

 46. ZARIF BAJRAMI

  ZARIF BAJRAMI

  7 ditë më parë

  MASEVERTE

 47. Zirifa Haradini

  Zirifa Haradini

  7 ditë më parë

  Nur Ver erlebt?hat kan?Alles?

 48. Zirifa Haradini

  Zirifa Haradini

  7 ditë më parë

  Narbeit?

 49. Zirifa Haradini

  Zirifa Haradini

  7 ditë më parë

  Aba ver glaubt?

 50. Zirifa Haradini

  Zirifa Haradini

  8 ditë më parë

  Alles ?

 51. Zirifa Haradini

  Zirifa Haradini

  8 ditë më parë

  Ja das kan er?

 52. derotif nomtrah

  derotif nomtrah

  8 ditë më parë

  ajet =alien jashte toksor hhahaahahahah thoti ai ishte ne shqip zoti thot ,thoti ai qe thot hahahahaah shqip po kurani KUR? + ANI PERGJIGJE SHQIP A PO JO TESTOJME FILLOZOFI HAHAHHAAHAH MOR ELVIS A KE EMRIN MUSLIMANT TI ? JO

  • Rexha Drita

   Rexha Drita

   5 ditë më parë

   @Arben Lutfiu Drejt shkrimi im është besimi ne te madhin Zot, qe është nji 1 dhe i vetem, Ai është me i larti me i madhi Allahu Ekber

  • Rexha Drita

   Rexha Drita

   5 ditë më parë

   @Arben Lutfiu ok ok ne rregull

  • Arben Lutfiu

   Arben Lutfiu

   6 ditë më parë

   @Rexha DritaQë ta kuptosh një shkrim e nderuar, duhet të jetë e mirëshkruar. Në të kundërtën s'kuptohet 😊

  • Rexha Drita

   Rexha Drita

   6 ditë më parë

   @Arben Lutfiu Nuk ka rendesi drejt shkrimi i nderuar Arben! E rendesishme eshte ta kuptosh!

  • Arben Lutfiu

   Arben Lutfiu

   6 ditë më parë

   se pari meso drejtshkrimin se skuptohesh fare ☺

 53. Besnik Sinanaj

  Besnik Sinanaj

  8 ditë më parë

  Kush nuk e pranon ket do te deshperohet por ai qe nuk e din ket do te deshperohet edhe per shum sende tjera sepse ai Kur'an nuk lexon i cili jep përgjigje edhe per ceshtje te tjera te tij

 54. Zhaneta Dervishi

  Zhaneta Dervishi

  8 ditë më parë

  O Allah mbeshtetemi te ti ☝️☝️☝️🤲🤲🤲

 55. Almi Almi

  Almi Almi

  8 ditë më parë

  RAMAZANI FILLON ME 13 PRILL INSHALLAH E PRESIM LA ILAHE ILALLAH ALLAHU AKBER ☝️📿🤲🕋🕌🕌

 56. Almi Almi

  Almi Almi

  8 ditë më parë

  THUAJ 15 HERË DHE GJITH DITEN VELLA DHE MOTER JU BEGATOFT I LUMI ALLAH SUBHANALLAH ESTAGFURILLAH ISTIGFAR ELHAMDULILAH LA ILAHE ILALLAH ALLAHU AKBER ALLAH PER TY SHUM SHYQYR SA LALLAHU ALEHJLI SELAM ALLAHUME SALLI ALA MUHAMMEDIN SUBHANALLAH VA BIHAMDI SUBHANALLAH EL-ADHIM 🕌📿🤲🕋☝️☝️

 57. Almi Almi

  Almi Almi

  8 ditë më parë

  PA ASNJE DYSHIM SE ALLAHU ESHTE NJE DHE I VETMI I PLOTFUQISHEM I PLOTPUSHTETSHEM I PLOTMESHIRSHEM FAL I QOFSHIM TLUMIT TLARTMADHERUARIT ALLAH 🕌📿☝️🕋🤲

 58. Ola Ola

  Ola Ola

  8 ditë më parë

  Allah na mbro na jep durim qetesi te jemi te forte 🤲

 59. Artida Sala

  Artida Sala

  8 ditë më parë

  🤲🤲🤲🤲

 60. Davi Sebi

  Davi Sebi

  8 ditë më parë

  Amin

 61. Hans Shqipe

  Hans Shqipe

  8 ditë më parë

  Zoti na ka te xhithve ne duar respekt i madhi Elvis

 62. Feride Cukovci

  Feride Cukovci

  8 ditë më parë

  Elhamdulilah

 63. Sevdail Bajra

  Sevdail Bajra

  8 ditë më parë

  ELHAMDULILAH ALLAHU JU SHPERBLEFT

 64. Kujtim Bushati

  Kujtim Bushati

  8 ditë më parë

  Elhamdulilah Allahu na meshiroft me sprova te lehta Amin

 65. Darker Than Black

  Darker Than Black

  8 ditë më parë

  Alhamdulillah

 66. Besmir Koçia

  Besmir Koçia

  8 ditë më parë

  Vallë, a nuk shohin ata se çdo vit, një herë ose dy herë vihen në sprovë, e megjithatë, përsëri, as nuk pendohen as nuk këshillohen. ( 9:126)

  • Lavdosh hoxha Lavdosh hoxha

   Lavdosh hoxha Lavdosh hoxha

   6 orë më parë

   Po e drejte madje 70% e popullsisë nuk besojnë as ne djall as ne Allah as ne xhinse asgje

 67. hevzi rustemi

  hevzi rustemi

  8 ditë më parë

  ALLAHU EKBER 🕋🕋

 68. Mereme Terziu

  Mereme Terziu

  8 ditë më parë

  ELHAMNËRLA O ZOT TE TY KEMI SHPRES DHE TE QOFSHIM FAL AMIN

  • Lisa Müller

   Lisa Müller

   6 ditë më parë

   Elhamdulilah moter

 69. Shërbëtori Mëshirëplotit

  Shërbëtori Mëshirëplotit

  8 ditë më parë

  Kini durim, Allahu është me durimtarët, Ai i do durimtarët dhe i përkrah.

 70. Altin Senica

  Altin Senica

  8 ditë më parë

  O allah na ndihmo te lutemi

 71. Andi Shehu

  Andi Shehu

  8 ditë më parë

  🤲La ilahe il All'Llah🤲 Zoti im i fuqi-plote te lutem na bej nga durimtaret, te lutem na bej nga ata te cilet i udhezon ne rrugen e drejte dhe te ndriçuar, te lutem Zot na fal dhe na bej nga njerezit qe i begaton ne kete dynja dhe ne tjetren, Zoti im te lutem fali familjet tona dhe njezit tan te dashur dhe na bej nga banoret e xhenentit amiin🤲🙏

 72. Genève Suisse

  Genève Suisse

  8 ditë më parë

  Zoti eshte i gjithemeshirshem,fuqiplote nje dhe nje i vetmi,i pafundmi!Nuk mendoj qe korona virus eshte sprove e Zotit por e hedhur nga njeriu,sepse njeriu te ben keq e te ben te vuash, por zoti nuk te ben keq kurre.Te qofshim fale o Allahu jone!

  • Sunflower 15

   Sunflower 15

   7 ditë më parë

   @Adea Mehmeti fiks .....

  • Adea Mehmeti

   Adea Mehmeti

   8 ditë më parë

   Por pa lejen e Zotit asgje nuk ndodhe ne kete bote!!

 73. Ana Ana

  Ana Ana

  8 ditë më parë

  Elhamdulilah falemderimi i takon All-llahut per secilen ceshtje

 74. A I

  A I

  8 ditë më parë

  O Zot na jep durim ne sprove Allahu eshte me durimtaret Zoti ju shperblefte inshallah ❤️

 75. Mirela Reka

  Mirela Reka

  8 ditë më parë

  Elhamdulilah ☝🏻 Allahu i di ma mir punt e veta 🕌💓

 76. sara samadraxha

  sara samadraxha

  8 ditë më parë

  Inshaalla me durim doekalojm me mbrojtjen e zotit

 77. itali italia

  itali italia

  8 ditë më parë

  ELHAMDULILA JARABILALEMIN AMIN 🌹🌹🌹🌹🌹🌹🌹🌹🌹🌹🌹🌹

 78. fatjon januzi

  fatjon januzi

  8 ditë më parë

  O Allah na na hedh aq sa te bajme

 79. Kristina Mustafaj

  Kristina Mustafaj

  8 ditë më parë

  Allahu Ekber

 80. Mir Selmanaj

  Mir Selmanaj

  8 ditë më parë

  o allah na jep kurajo e durim

  • Hatixhe Nexhipi

   Hatixhe Nexhipi

   8 ditë më parë

   Elhamdulilah fuqija e atij qofte mos na dhente sa ka se si mbajme dot Amin

 81. rrabbit bunny

  rrabbit bunny

  8 ditë më parë

  Subhanallah Allahu eshte 1☝❤

 82. koli rapaj

  koli rapaj

  8 ditë më parë

  Elhamdulilah o Allah fuqi plote na ruaj o Allah Allahu Ekber ❤

 83. A B

  A B

  8 ditë më parë

  Inshaallah,edhe kete sprove te covid-19 e kalojme dhe i kthehemi jetes sone qe kishim me leje e allahut inshaallah, AMIN!

  • MiRi23

   MiRi23

   Ditë më parë

   @1.618 Nuk e di askusb sa do zgjase!

  • 1.618

   1.618

   8 ditë më parë

   Nuk do të kthehet ajo që ishte. Prova, testi vazhdon deri në 2030. Na ndiqni! Paqe

 84. Selime Bylyku

  Selime Bylyku

  8 ditë më parë

  O ZOT MBESHTETEM TE TY MESHIRA E ZOTIT QOFTE ME NE NA BEJ NGA NJEREZIT QE FALIN NAMAZIN QE TE JEMI TE XHENETIT

  • derotif nomtrah

   derotif nomtrah

   6 ditë më parë

   e sa vete tu kthun ty prej xheneti e te thane se jane ne xhenet

  • bahtir gashi

   bahtir gashi

   6 ditë më parë

   Amin

  • Ylber Mjekiqi

   Ylber Mjekiqi

   8 ditë më parë

   AMIN ZOTI JU RUJT TY E MBAR FEN MYSLIMANE AMIN JARABI PER XHENET AMIN.

 85. Albanian Bass

  Albanian Bass

  8 ditë më parë

  Univerziteti i Testimeve Jetesore: Njeriu i Pare nuke e ka kaluare Testine ne Univerzitetin e Xhenetit Femra e pare nuke i ka ndihmuare Partnerit te vete nuke e ka kaluare Testin Femit e Pare gjithashtu nuke e kane kaluare Testin Pasardhesite Tyre nuke e kane kaluare Testin Disa nga Profetet nuke e kane kaluare Testin Miliona njerez nuke do ta kalojne Testin Shejtani e ka kalle Testin Kafshet nuke kane Test Pra jane shume pake nga Krijesat e Zotit qe e kalojne Testine e drejtohen ne Xhenet Kena njerez qe nuke dojne te bejn Test Po e pyese une Veteveten a do ta Kaloje une Testin dhe ne Fund Zoti i Madheruare do te na i ndane Notat e Testit ne Ahiret.

  • MiRi23

   MiRi23

   Ditë më parë

   @BabaJaro K Atij qe SI ka arrit Islami ata do ti gjykon Zoti ashtu si do ai vetë.

  • Sunflower 15

   Sunflower 15

   7 ditë më parë

   @BabaJaro K un mendoj se po te keshe zotin perpara cdo gjo kapercehet ,edhe 2000vjet perpara qe thote zonja .....eshte nji force e pa' imagjinushme ,🙏🙏🙏

  • BabaJaro K

   BabaJaro K

   7 ditë më parë

   Testi yt n varet nga zemra qe ke nga Asgje tjeter para 2000 vitev kan egzistu njerzt por jo namazet dmth zoti qenka i dobt per mi mbush me dituri roberit e vet qysh ather Sipas jush ? Dhe gjith ata njerz para 2000 vjet paskan xhehnemin sepse zoti sju ka dhan dije ta njofin allahun a aq te dober e paraqitni ju ate ?

 86. Marsela Shoti

  Marsela Shoti

  8 ditë më parë

  La ilahe il Allah,O Allah forcoi zemrat tona ne fene tende 🤲🤲♥️♥️

  • Nafa Nafa

   Nafa Nafa

   4 ditë më parë

   AMIN INSHALLAH

  • Rexha Drita

   Rexha Drita

   5 ditë më parë

   Amin 🤲

  • Mira Mira

   Mira Mira

   6 ditë më parë

   AMIN INSHAALLAH ☝️🤲

  • Ana Ana

   Ana Ana

   8 ditë më parë

   All-llahumme Amin Ja Rabbijj

  • ꧁SNAKE ꧁

   ꧁SNAKE ꧁

   8 ditë më parë

   Dhe mos tna i lekund ato dhe mos tna luhat ato.

 87. Desi Myrteza

  Desi Myrteza

  8 ditë më parë

  Allahu Ekber

 88. shake Kuqi

  shake Kuqi

  8 ditë më parë

  Oallah mos largo nga mshira jote

 89. mahmudie pupa

  mahmudie pupa

  8 ditë më parë

  Zot na jep kurajo😞

 90. alesja sallaku

  alesja sallaku

  8 ditë më parë

 91. Armando Veli

  Armando Veli

  8 ditë më parë

  Elhamdulilah per cdo gje Allahut.. Kjo dynja per tu sprovuar eshte Allahu na forcofte ne sprovat tona dhe ma befte prej banorve te Xhenetit

  • Artenisa Dedja

   Artenisa Dedja

   8 ditë më parë

   Amin amin

  • Aral Tosku

   Aral Tosku

   8 ditë më parë

   Amin inshalla

 92. Sara Zela

  Sara Zela

  8 ditë më parë

  Allahu eshte i madhe

 93. Islam-Peace

  Islam-Peace

  8 ditë më parë

  Allahu Ekber

Faqja Tjeter