Shkëlzen Berisha përballë Ylli Rakipit - Të Paekspozuarit - Arkivë 2019

Emisioni “Të Paekspozuarit” nga Ylli Rakipi - Arkivë 2019-të
I ftuar Shkëlzen Berisha -Djali i ish kryeministrit Sali Berisha

Komente 

 1. Elton Kastri

  Elton Kastri

  20 ditë më parë

  Ja more ngoje o Ylli. E mos u sinkronizo kaq shume se po duket si teatri ballshit.

 2. Ali Berisha

  Ali Berisha

  22 ditë më parë

  Bravo shkelzen berisha. Jeni shum I sinqert.

 3. vasil vasil

  vasil vasil

  26 ditë më parë

  Mut i jati mut i biri

 4. Teuta Leka

  Teuta Leka

  28 ditë më parë

  Turp gazetaret tek ne bej poletike. nuk e lan dot shkelzenin Saliun lirien argiten flasin vet faktet gazetari eshte gazetar

 5. Led Labz

  Led Labz

  Muaj më parë

  Per se qeras mikun me noj dobbio Raki o rakip.

 6. nastradini max

  nastradini max

  Muaj më parë

  Shikoni ftyren e shplare te ktij krimineli sepse populli thote çLIND PREJ MACES GJUAN PER MIJ..._______________genova____________________italy.

 7. Elton cala

  Elton cala

  Muaj më parë

  Nese ai genjen kaq shum do te thot qe po' genjen edhe kur thot qe nuk te ka par asnje here 😂

 8. aladin

  aladin

  Muaj më parë

  po i ben "pyetje" ky kodoshi i Ersekes? Ky palaco gazetar ne kete palo emision po i jep doren ketij kurvicki te saliut qe pasi vrau dhe shkaterroi na kerkon edhe 60 milion?! Ky duhet te ishte pas hekurave .

 9. aladin

  aladin

  Muaj më parë

  HEJ xeni ka marre shembull nga saliu qe nuk njihte baxhanakun, dhe Kosta Trebicken e zhduku yt ate.

 10. aladin

  aladin

  Muaj më parë

  o PALACO rakipi, ne cfare moshe te re nuk i paska kuptuar krimineli xeni ngjarjet e atyre viteve? Po per te mbushur xhepin me para ishte i madh ai KAFSHE? 22 vjec eshte goxha burre, dhe cfare raporti filmik cfaqe o NDYRESIRE?

 11. Qani Aliji

  Qani Aliji

  Muaj më parë

  Në fund drejtësia fiton mos rruj ti se qka flasin komunistat e mutit.✌✌

 12. Rakip Allkushi

  Rakip Allkushi

  Muaj më parë

  Emisjoni me fallco

 13. melsi ajazi

  melsi ajazi

  Muaj më parë

  Ndoshta ngaqë vdiqën njerëz dhe nuk pati asnjë përgjegjës.

 14. Tani 77 Jam

  Tani 77 Jam

  Muaj më parë

  O rakipi je legen e lepive mire

 15. Xhevdet Osmani

  Xhevdet Osmani

  Muaj më parë

  Me mire pyete ku I coi parate e Gjallices pasi i grabite me fugon. Kur te behet gjyqi vlonjatet mund te deshmojne per kete.

 16. Aldo Nona

  Aldo Nona

  Muaj më parë

  3:45 fillon raporti filmik...pse mungon??

 17. SHQIPERI ETNIKE

  SHQIPERI ETNIKE

  Muaj më parë

  O Djali i KRIMINELIT ka ke me dal i mir kriminel je ti si babai jot😡😡😡

 18. Fatmir Qyteza

  Fatmir Qyteza

  Muaj më parë

  ISHALLA FBI I ARRESTON KTO FETYRA

 19. Dimitri Kod

  Dimitri Kod

  Muaj më parë

  Yllke sa ke mare per kete interviste te stisur ? Gerdeci z.Ylli Gerdeci ku e ke !!Interviste mere me leng se mishi u mbarua .

 20. Stop Injorances

  Stop Injorances

  Muaj më parë

  Shkon e blen miliona euro pronë në Gërdec, pa pikën e turpit me lekët e pasurisë tonë të përbashkët e duke shkelur mbi gjakun e 26 të pafajshmëve.

 21. strugan struga

  strugan struga

  Muaj më parë

  Ylli diarea....

 22. Shqiponjat Kuq e Zi

  Shqiponjat Kuq e Zi

  Muaj më parë

  Yll rakia Nxir kaseten audio qe I dhe saliut te regjistronte zenel nezen ne spitalin ushtarak. Je kapur nga kamerat qe ishe ngjitur ne bytha saliut.... ti duhet te shkosh ne prokurori e jo te mbrosh me familjen berisha... prandaj ke perfunduar aty ku te takon... gazetar te thencin se sje per ate pune ....

 23. Sokol Lloshi

  Sokol Lloshi

  Muaj më parë

  Po do ivestigohet te pithi liris serbomathes

 24. Sokol Lloshi

  Sokol Lloshi

  Muaj më parë

  Qi bensi jo shkelzeni! Shelzeni Eshte nje gaj boj! E kane qire ne byth kur ka qene i vogel

 25. Epirus Highland

  Epirus Highland

  Muaj më parë

  Politikane te niveleve te pusetes, me keq se grate e keqija me gam-game kafenesh duke operuar me parimin e thjeshte sipas se cilit, bej sa me shume zhurme se dicka do ngelet ! Zoteria ne fjale, eshte duke zberthyer me logjike te paster, fakte, deshmi, referenca, vendime gjyqesh per kedo qe ka veshe dhe tru per te menduar, se kush eshte fajtori i vertete i kesaj rremuje. Qafpalere te korruptuar qe thjesht projektojne dmth, akuzojne kedo per pikerisht ato qe kane bere apo bejne vete akoma !

 26. Toni Montana

  Toni Montana

  Muaj më parë

  Ropt rakipit dhe te gjith rakipeve qe mbeshtesin familjen famekqe berisha

 27. vaggelis xt

  vaggelis xt

  Muaj më parë

  O Rakip ja ke friken!!! Jo ketij kalamaut por babait te tij.. ti e di qe ai e ndjek emisionin!!!!

 28. Vale Ademi

  Vale Ademi

  Muaj më parë

  Ik or klysh udbe qe 1997 si babi joy

 29. Vale Ademi

  Vale Ademi

  Muaj më parë

  Si gzon jeten ky kur se familja apo fmit e haklajt nuk kan babat e vet nga salihi babi i kti shqiptari pa tradit nalsori

  • Fran Bardhi

   Fran Bardhi

   23 ditë më parë

   O gazetar mafje

  • Fran Bardhi

   Fran Bardhi

   23 ditë më parë

   Kan vdek 26 jet te pa fajshem

  • Fran Bardhi

   Fran Bardhi

   23 ditë më parë

   O Rakipi je zagar mos i bje nga kina

  • Aesthetic

   Aesthetic

   Muaj më parë

   Shume e vertete ata kerkojne prinderit vajza e fatmirit ka shku qan tek varri i babit dhe e puth varrin kure ky ben jet qejfi me parat qe babai kriminel i ka bere me gjak

 30. Ridon Kola

  Ridon Kola

  Muaj më parë

  Americanet Jane meturina shumica e tyre

 31. Geri Music

  Geri Music

  Muaj më parë

  Hahaha... i shpëtoi goja e tha TRAFIKU i fishekëve e më pas e korrigjoi, tha shitja e fishekëve. I foli nënkoshienca e pavetëdijshme 😂

 32. Koço Dede

  Koço Dede

  Muaj më parë

  Nje pseudo gazetar pa piken e lidhjes me nje gazetar! Ne nje ane e pyet pastaj i thote jo jo se kam per ty🤷‍♂️🤦‍♂️🤦‍♂️🤦‍♂️ ik o koqe kush ta ka dhene diplomen ty per gazetar qe mer ne pyetje nje qe ka bere korrupsion!!!

 33. tr222

  tr222

  Muaj më parë

  ...është i dëshpëruar.... .....karma....karma......little bitch...... ....ke bo qejf....der tashi.... SHQARTH..... Kush e kuptoj fjalen....

 34. tr222

  tr222

  Muaj më parë

  E njof mire bushtren

 35. tr222

  tr222

  Muaj më parë

  Shqarth

 36. roberto

  roberto

  Muaj më parë

  Ftyr kinezi ka ky skuthi !

 37. Idriz Fier

  Idriz Fier

  Muaj më parë

  Eh o Rakip. Edhe ti kelysh dhe sahan lepires i politikaneve te koruptuar je. Ti Rakip vete nga fryn era ,pra pas berihait.

 38. Ervis Ndoj

  Ervis Ndoj

  Muaj më parë

  Ah te kisha fatin te isha ndonje punonjes i asaj studjoje ... Do ta mbushja ate shishen me urine .. te detyroja ta pije e pastaj te thyja ate karrigen ne kurriz

 39. Artur Xhelezi

  Artur Xhelezi

  Muaj më parë

  ✌✌✌✌✌✌✌✌✌

 40. Ali Baba

  Ali Baba

  Muaj më parë

  Gabim qe nuk ka folur dhe per vrasesit me pages qe kan punuar per baban tend dhe kan udhtuar me pashaporta diplomatike dhe jan te vetmit qe nuk ju esht permendur emri edhe pse te gjith e din. Ju jeni familje qe meritoni litarin po e gjetshi nga Zoti

 41. Vera Vera

  Vera Vera

  Muaj më parë

  O shkelzen ti mund te fitosh me shqiptaret nga korupsioni qe ke bere por jo me ameriken roft yri kim per shqiptaret

 42. Vera Vera

  Vera Vera

  Muaj më parë

  Ik o vrases

 43. Vera Vera

  Vera Vera

  Muaj më parë

  Shko gjith shkelzen mos bej spiritos

 44. Vera Vera

  Vera Vera

  Muaj më parë

  Shelzeni ka lek sa te blej nji avokar mo car beni bla bla pika si sliu bir megjith saliun

 45. Vera Vera

  Vera Vera

  Muaj më parë

  Shkelzen mos qofsh

 46. Trin Trong

  Trin Trong

  Muaj më parë

  Keni shujt 3 fise ne tropoj haklajt mulosmanet dhe kerrnajat . 3 fisete tforrta me trrima me tbeses . Pavarsisht se i vrat me polici . Se me burra me kanun skishit shonc . Por jam kurjoz te di a keni frik se nipat e tyre do hakmerren ? Apo as nuk e imagjinoni ?

 47. Jorgo Jani

  Jorgo Jani

  Muaj më parë

  Djali i saliut dhe djali i sllobodanit jan qe te dy bira kriminelash dhe te dy jan kriminela

 48. Miri Miri

  Miri Miri

  Muaj më parë

  Ylli rakipi ka ken mbeshtes me berishen tash 25 vite. Po te kishe burreri do kishe fole per incizimin qe i bete truprojës se Azem Hajdarit bashje me Berishen

 49. Anesti Hoxhaj

  Anesti Hoxhaj

  Muaj më parë

  SI TE AKUZOJN KOT TI KE QENE I PASUR NGA GJYSHERIT KE KERKONI TE MASHTRONI

 50. Argyro Vasili

  Argyro Vasili

  Muaj më parë

  🙊🙊🙊🙊👎👎👎👎👎👎..

 51. 007

  007

  Muaj më parë

  Jan bo burrat m keq se grat n ket kohe

 52. Xhemal Behluli

  Xhemal Behluli

  Muaj më parë

  O yllo po' si ren se ne jemi emigrant dhe nuk kemi AQ leke sa ka byth qire

 53. Vladimir Milloshi

  Vladimir Milloshi

  Muaj më parë

  Po ik dhitu me gjith deklaratat hajdut batakci .Spaku duhet ta sqarohe mire kete

 54. Hulio Uk

  Hulio Uk

  Muaj më parë

  Ky jurist sa mir e vlerson veten ty te vlersoft zoti me gjith ca ke sikur ti ke vlersu popullin

 55. Eraldi Maka

  Eraldi Maka

  Muaj më parë

  Hahahaah

 56. Rudi T

  Rudi T

  Muaj më parë

  Ylli Rakipi je figura me e Zeze me Zhein Balliun sahan lepires te hajduteris e korupsionit per nje kohe shume te gjate duke i sherbyer Tradhtise dhe Zullumet e politikaneve Uturaku Ylli ju kur nuk e keni bere detyren e Gazetarit duke mos mos i treguar kur te Verteten por bete me zell detyrat qe ju jepte Politika Beni inervista me ndyresira si i biri Salhales si Uturak qe jeni ju duhen edhe keto Halera Ptuuuuuuuu plak i qelbur servil i ndyre Ptuuuuuuuu Plenci pa Lare

 57. M@@D H

  M@@D H

  Muaj më parë

  Qfar djali Mashalla Respekte Familie Berisha💙💙

 58. Bujar Nallbani

  Bujar Nallbani

  Muaj më parë

  Ky peshkaqeni i felliqur... duhet te jape llogari ky kokrra e maskarait...

 59. Artin Arti

  Artin Arti

  Muaj më parë

  esht njesoj sikur saliu(rakipi) te mari ne pyetje zenin per krimin e gerdecit...si muhabet shpie...vetem se keta se din qe shqiptaret po ndjekin biseden mes te birit e babait sali...mos e kerruaj bycen me ameriken o xeni...se je byc pambuk..iku babi sali..ka von bibilinat posht byt...

 60. Renato Gjeka

  Renato Gjeka

  Muaj më parë

  y?

 61. Vojo Gjoza

  Vojo Gjoza

  Muaj më parë

  Rakip Langaraqi... shkoi pyetjes deri ne fund... Ti po i ben shum Eloxhe, Cunit te Babit...

 62. Shkoder Alb

  Shkoder Alb

  Muaj më parë

  Mos na pyet ne po veten kthe pergjigje ku e more gjith.ate pasuri qe yt ate eshte rritur ku ha pula gure,mos mashtro se.asnje biznesmen nuk ka guxuar te hyje ktu pa ju dhene taksen ju

 63. Shkoder Alb

  Shkoder Alb

  Muaj më parë

  Po ju jeni palaqo te gjithe se te keni ftyre nuk dilni aty mos ju dalte dermani

 64. Shkoder Alb

  Shkoder Alb

  Muaj më parë

  Mor servile pse se pyt ku e ka marr tan at pasuni

 65. Alexanter Nasto

  Alexanter Nasto

  Muaj më parë

  Cuni i zenunit ky

 66. Lusjana hNushi

  Lusjana hNushi

  Muaj më parë

  FAMIGLIA NON GRATA !!!!!

  • Lee Ivezaj

   Lee Ivezaj

   14 ditë më parë

   Gjeto Ivezaj nga SH .B .A .ka për të then këtë për Famijen e Sali Berishës :kjo është Familje endershme dhe më Patriotike në këto 3 dekadat efundit.Me plot respek dhe mirënjohje për veprimtarin e tyre qe nga viti 1992 me demokratizimin e Shqipëris e gjërtani.gjithmon besnik Kombit dhe Atëdheut.Sali Beisha si President dhe si Kyeministër Demokrat ivërtetë i shërbej Popullit Shqipëtar dhe Shqipërisë me një devotshmëri dhe ndershmëri të madhe.pra ai lufëtoi për. Lirin tuej që ju gëzoni sot.Për ju komentator e kam fjalën që shpreheni me fjaë të ndyta banale përse u ka hije kështu .Këto janë vlerat tueja familjare?!.Të gjitha këto akuza të pa baza dhe fakte adha Shipëtarçe gjër kur më kështu.?!Përsa i përket Non Grata kjo është një?!gjë ju nuk e kuptoni .Sh.B.A dikur përkrahte demokrtizimin Shqipëris me salën në krye kurse sot përkrah partin sociliste në krye me Edi Ramën që është vetëm mjë mbeturinë.epartis komuniste.I cili tenton ta ngjadhë Enver Hoxhen nga varri.pra Sh.B.A ja nuk do të përkrah një Shtet demokrt nacionalist Shqioëtar ,por një Shtet socialist Globalist në krye me iluminatin sorosim etj.Amerika është duke luejtur një politikë të ndytë ndaj vendit të vet social komunizmi,Globalizmi që është rreziku më i madhë i njerzimit.ju preferoj ju lutem të gjith bashkohuni të gjitha trojet nën një flamur në një shtet Shqipëtar,të ruani identitetin dhe bukurin e racës të bardhë Arjane .

 67. Emanouel Emanouel

  Emanouel Emanouel

  Muaj më parë

  Qe vjen ne emisionin tend shkelzen berisha do te thote qe, kerkon te pastroje fytyren e vet apo jo ore ylli rakipi?? Pyetja ime eshte qe sa i piset je ti o plehra ylli rakipi qe blihesh dhe shitesh majtas dhe djathtas???pastrimi i pasurise se berishes tashme mbaroi ...lojera te medha keto lloj...

 68. Vasil Guzhuna

  Vasil Guzhuna

  Muaj më parë

  Ylli je nje gazetar servil dhe i pa afte ka ikur koha juaj,jepuni hapesire gazetareve te rinj

 69. Pieter Vija

  Pieter Vija

  Muaj më parë

  Pytjet se ben rakipi i ka pregaditur dhe shkruar saliu dhe ky vetem i lexon, i sherben vetem saliut kjo intervist, para e pushtet keni boll por gjym te qet nuk beni kurr sepse mund te genjeni gjith boten por vetveten jo dhe inkube dhe endrra te tmerrshme shikoni cdo nate kurr gjum te embel nuk beni ju

 70. Mili Bakiu

  Mili Bakiu

  Muaj më parë

  Nje gazetar i korruptuar njeres te korruptuar do ket ne studio nuk e kuptoj pse ju ben pershtypje te gjith gazetaret ne shqiperi prej 30 vjet i kan sherbyer sistemit korrupsionit politikanve te dhe ata qe kan kanalet televizive nga i gjeten leket nga politikanet e korruptuar qe bejn propoganden per ta.Ta dini gazetaret jan te ndyr ata te ngrejn dhe ata te groposin flasin sipas interesave te tyre.

 71. Vilson Shalari

  Vilson Shalari

  Muaj më parë

  O ylli rakipi je gazetar pleher

 72. Vilson Shalari

  Vilson Shalari

  Muaj më parë

  O sygerdoq parazit qe ste ka then njeri kurr pune e mbare dhe je milioner o pleher.por po afron dhe dita jote dhe e babes tend tju sekuestrohen dhe qindarka e fundit qe i keni vjedh ktij populli

 73. Γιαννης Ροβας

  Γιαννης Ροβας

  Muaj më parë

  O frikacaker lëreni te marrin tatëpjetën se e meritojnë...apo te bajne ne dore dhe ty ....apo

 74. my knife, ur life

  my knife, ur life

  Muaj më parë

  Shume zullume ka persiper kjo familje e ndyre. Por cuditem me shqiptaret qe vrasin vellai- vellain per nje gardh dhe nuk zhduikin nga faqja e dheut antishqiptarin dhe filoserbin me te rrezikshem.

 75. Afrim Hoxha

  Afrim Hoxha

  Muaj më parë

  Gazetar koti, hajvan don të nxjerri këtë të pastër.

 76. GEG Malcia dhija

  GEG Malcia dhija

  Muaj më parë

  Ore perse i bini keti në qaf kot ky nuk di gje 😂😂😂😂😂😂

 77. Lori Lori

  Lori Lori

  Muaj më parë

  Vk edhe ti shoku rakip ishe mir...🤔

 78. Xhevair Mataj

  Xhevair Mataj

  Muaj më parë

  Ne psh

 79. flamur barameta

  flamur barameta

  Muaj më parë

  Zotni Rakipi ! Kije frike ZOTIN. Me beje baba te te ngjaje. Fotokopje e babes. I pa ftyre , rrene hashiqare . Komunizmi i la te gjithe te raskapitur. Kush juala pasurine qe zoteroni? ( Tenente Kolombo ne serialin e tije ka pas thene: Me ndonje vende krimineli do gaboje) po ju nuk keni lane ^ gjurma ^ por keni lane dinozaur mbrapa.

 80. Arben Shahini

  Arben Shahini

  Muaj më parë

  I biri te jatit kriminel

 81. Barije Florida

  Barije Florida

  Muaj më parë

  Spo e nxjer dot pyetjen o Rakip sa frik e paske kte pispillosh palloshin

 82. Nedzat Kazani

  Nedzat Kazani

  Muaj më parë

  Unë kamë ndëgjuar në ate kohë që Gerdecin e shpërthehu miku i Ramës për të pru Ramën në pushtet. Ramabëri edhe 21 janarin kur çoi fakirët të djegin kryeministrin ku një natë më parë e deklaroi në një televizion; Ne nuk do lejomë Berishën të kaloj mbi kufoma! Dmth që Rama i kishte pregaditë kufomat dhe vrasësin e shpërbleu me kryetar bashkie.

 83. Albanian Dictionary

  Albanian Dictionary

  Muaj më parë

  Origjina malazeze e Shkëlzenit Do vijmë tek ata sllavë që kanë ardhur në Shqipëri dhe kanë bërë të kundërtën, kanë përkthyer emrat sllavë në shqip, që të mos pengohen në karrierën e tyre. Po përse do shkojnë kaq larg sllavët do thoni ju! Sllavët kanë dashur të na zhdukin me shekuj dhe ndryshimi i emrit nga ai Serb në shqip është një sakrificë minimale që një sllav do bëjë për të realizuar synimet e fshehta. Për ne shqiptarët ndryshimi i emrit nga ai Ilir në Serb ka ndodhur nën presionin e zhdukjes totale, e shfarosjes në masë, ndërkohë që sllavët në Shqipëri i kanë ndryshuar emrat, në mënyrë që të futen në sferat e larta intelektuale e pastaj të ndikojnë në politikën e shtetit shqiptar. Megjithatë, ka edhe shumë sllavë të ndershëm të cilët nuk i kanë ndryshuar emrat e tyre, sepse nuk kanë patur qëllime të errëta kundër shqiptarëve. Përderisa Shqipëria nuk i ka kërcënuar kurrë të huajt, sepse populli shqiptar nuk i njeh pastrimet etnike, sllavët nuk kanë patur asnjë presion që të ndryshojnë emrin e tyre të origjinës. Tani do vijmë tek një emër specifik e pikërisht emri Sllobodanka. Emri Sllobodanka është emër përkëdhelës në Serbisht, e pastaj u bë emër femëror. Personi në fjalë e ndërroi emrin në Liri 'freedom' në shqip. Le të shikojmë origjinën e emrit Serb Sllobodanka. Sllobodanka vjen nga emri mashkullor Slobodan 'freedom' Slobodan Serbo-Croatian Adjective slȍbodan (definite slȍbodnī, comparative slobodniji, Cyrillic spelling сло̏бодан) free (not imprisoned) Reconstruction:Proto-Slavic/svoboda Proto-Slavic Alternative forms sveboda, svěboda > świeboda Etymology PIE word swé From the root svo- (“self-”) m, sva- (“self-”) f cognate with Sanskrit स्व f (sva), from Proto-Indo-European swo-bʰo-/swe-bʰo- and Proto-Slavic buditi, from Proto-Indo-European bʰowdʰéyeti, causative of bʰewdʰ- (“to be awake, aware”) cognate with Sanskrit बोधयति (bodháyati) - meaning literally "condition of being aware of oneself" or more precisely "the gift (ability) of being aware of oneself", whereby condition/ability, or precisely the gift, Proto-Slavic darъ and Polish dar, from Proto-Indo-European déh₃rom related to Sanskrit धातृ (dhātṛ́) "donor, giver, supporter, creator…" and Sanskrit दातृ (dātṛ, “giver”), agent noun of ददाति (dadāti, “to give”) is being just indicated by d or dʰ - compare the English expression "to be so free" and the extensive use of shortforms and apostrophes in English language. The word thus means "the God given ability to be aware of (and express) oneself". Same extension in Latvian atsvabināt (“to free”), Old Prussian subs, Proto-Germanic swēbaz m, sibjō f, Latin Sabīnī, Sabellī, Samnium. From svobь, from svojь + -oda. For the suffix cf. agoda. Noun svobodà f freedom Emri Slobodan është një shprehje frazeologjike shumë e stërholluar 'dhurata për të njohur vetveten'. Liria për sllavët është momenti kur njeriu arrin të njohë vetveten. Sllavët ishin përpara Zigmund Frojdit mbi 24 shekuj. Sllavët janë një popull dinak. Ata e kanë zbuluar psikologjinë përpara se Grekët ta shpiknin atë si degë të shkencave për njohjen e botës së njeriut. Sllavët mundën të mbijetojnë në stepat e Azisë të rrethuar nga popuj të egër, jo indo europianë dhe për fat të keq ligjet e mbijetesës i kanë detyruar të marrin vetitë më të këqia nga armiqtë e tyre. Pra janë popull dinak dhe i pamëshirshëm. Duket qartë se të mbash emrin mashkullor Slobodan dhe femëror Sllobodanka është në fakt një prestigj shumë i lartë për sllavët. Më gjej një emër në një gjuhë indo europiane i cili është kaq i stërholluar! Dhe tani e kuptoni që ta ndërrosh një mbiemër të lashtë, të përkryer në emrin Liri, i cili është emër i cunguar nga latinishtja Libera 'e lirë' për një grua sllave është sakrificë shumë e madhe. Sllavët janë njerëz shumë krenarë dhe për një grua në moshë madhore që të shkojë në gjendjen civile e ta ndryshojë emrin e origjinës, është poshtërim i madh. Ironia e fatit është se emri shqip përkon me emrin Illyrian që po ashtu vjen nga ἐλεύθερος (eleútheros) 'e lirë'. Kjo tregon se sa i trashë është shqiptari që doli nga mesjeta pasi ai harroi emrin e tij Ilir dhe e zëvendësoi atë me emrin e cunguar Latin 'lirë'. Pra sllavët kanë pak, fare pak të drejtë që na përbuzin. Por të kthehemi prapë tek emri Slobodanka 'e lirë'. Vetëm tani shqiptari kokëtrashë e kupton se sa poshtëruese është për një grua sllave që të ndërrojë emrin e lashtë sllav, emër indo europian, emër me kuptim të hollë e të bukur me një emër të cunguar nga Latinishtja. Por historia nuk ndalet me kaq. Sllobodanka martohet me një kardiolog i cili dërgohet nga regjimi komunist të shkollohet në Francë, një vend i njohur si përkrahës i heshtur i Serbëve në Ballkan. Ky kardiologu pasi shkollohet në Francë na vjen në Shqipëri dhe merr guximin të botojë një artikull kundër komunizmit në një gazetë komuniste, të quajtur Bashkimi dhe nuk i hyn gjemb në këmbë. Për një artikull të tillë shokët e tij i priste ose pushkatimi ose internimi i përjetshëm, bashkë me familjet e tyre. Çuditërisht as kardialogu dhe as e shqoqja e tij nuk shqetësohen aspak a thua se një dorë e fuqishme i mbronte pareshtur.

 84. toto riina

  toto riina

  Muaj më parë

  O Rakip Rakipi per nje ore e 25 min interviste Tu ngrohen xhepat apo te dhane ndonje vile diku

 85. yea yes

  yea yes

  Muaj më parë

  Taulant balla asht hajn e kriminel e rrugaq

 86. Fadil Sekiraqa

  Fadil Sekiraqa

  Muaj më parë

  Po kta e kan shkatrrue familjen Haklaj ne krrnaji Berisa familje Teroriste derra

 87. Stavri Skillo

  Stavri Skillo

  Muaj më parë

  Akoma këlyshi i komunizmit ky pler dhe e mbajnë akoma aty

 88. gjoniii gjoniii

  gjoniii gjoniii

  Muaj më parë

  Mutt baba mutt i biri

 89. Lksk Jssjue

  Lksk Jssjue

  Muaj më parë

  Maskara permend Trebicken dhe nuk thot i ndjeri llogarit cfar kriminelash jan degjojeni ne fillim te bisedes .pler pler pler

 90. Avdi Hoxholli

  Avdi Hoxholli

  Muaj më parë

  Ca gjera..shqiptaret..nuk i dine..Grdecin e ngriten Amerikanet..per te asgjesuar Municionet..ruse dhe kineze..pastaj shperthimi ishte Aksident..

 91. Katerina Zonja

  Katerina Zonja

  Muaj më parë

  Diveroli genjen dhe ti mo kellysh bushrre thua te veteeten .

 92. Tony Selmanah

  Tony Selmanah

  Muaj më parë

  Shkelzen berisha duket si kinez jo si shqiptar me paraqitje

 93. Katerina Zonja

  Katerina Zonja

  Muaj më parë

  Pjelle e keqje 😡😡😡😡 qe ne fjaline e pare ze ne goje Kosta Trebicken ne nje kohe qe gjithe bota e di qe ju ja bete gropen.

 94. se

  se

  Muaj më parë

  Zagar burre si i jati po dhe Ylli Rakipi i shitur

 95. Roland Bino

  Roland Bino

  Muaj më parë

  Ky emision dihet ke ka regjizor ,bukur mendojne se luajne po cfardo qe luajne ,ka fund po si do jete do shohim ,durimi ka kufi dhe do shohim

 96. Andrea Lekaj

  Andrea Lekaj

  Muaj më parë

  Jemi me Z.Berisha,respect dhe mirenjohje😊🙏👍

 97. Bubble Day

  Bubble Day

  Muaj më parë

  Ky eshte mafioz sërb keta jan kriminila duhet te jen ne burg gjithashtu bashk me Rilindjen e Rames Ti je mafioz e keni bër Shqipërin per faqe te zezë

 98. TORR NADO

  TORR NADO

  Muaj më parë

  😅😅🤣🤣🤣🤣MILITANTET E RIVDEKIES NE SULEM ESHT RASTI ME MIR.TANI PYETIIA IME PER KETA TE RIVDEKIES.KY ESHT KRIMINEL MAFIOZ MOSTER CFAR TE DUAM NE..PO KETA QE JAN NE PUSHTET SOT PSE NUK E COJN NE GJYKAT..ME QE PARRULLA ESHT DO BEJM DREJTESI PER POPULLIN SHQIPTAR..THON KA PROVA ESHT E SIGURT QE KY ESHT MAFIOZ..PERSE NUK E COJN NE GJYKAT..KAN KAQ KOH NE PUSHTET APO SKAN KOH TE MERREN ME KETE SE JAN TE ZEN SE PO MEREN ME HALLET TONA..ME DREJTESIN ME SHENDETESIN..QE TE NA ULET CIK NUMRI I AZILKERKUSEVE..SE ZEM VENDIN E DYT NE BOT PER AZIL MBAS SIRIANEVE.🤮🤮🤮🤮

 99. Fadil Aga

  Fadil Aga

  Muaj më parë

  SAIPERKET PROKORORIS NE KOHEN E SALES NUK KAH PAS🇺🇸🇦🇱🇺🇸🇦🇱🇺🇸🇦🇱

 100. Sajmir Hima

  Sajmir Hima

  Muaj më parë

  Mos re djali mamit. Ti i ndershem. Po ti je perlyer kem e kok o cuni mamit. Po per kte qe i keni be popullit do ju Dalì shpirti nga funkurrizi. Se ju ka mallku nji popull

Faqja Tjeter