Përplasje mes nuses dhe ish-vjehrrisë - Dua të të bëj të lumtur, 27 Mars 2021

Dua të të bëj të lumtur nën autorësi dhe moderim të Arbana Osmani, programi më emocionues në Top Channel. Çdo të shtunë në prime time në ekranin e "Top Channel" histori me tematika të ndryshme nga njëra-tjetra ku përfshihen: konflikti, dashuria, frymëzimi dhe situatat gazmore. Programi i cili sjellë çdo javë histori frymëzimi, të njerëzve që ia kanë dalë edhe kur e kanë pasur fatin kundër; nëna të vetme; njerëz me aftësi ndryshe, që luftojnë kundër pamundësive të tyre fizike; familje që kanë dalë nga tragjeditë, duke ia nisur nga e para; fëmijë të mbetur në udhëkryq që kanë gjetur të vetëm rrugën e duhur; njerëz që kanë prekur skamjen pa humbur dinjitetin; ata që vuajnë nga sëmundje të rënda e që megjithatë luftojnë për një ditë më shumë... “Dua të të bëj të lumtur” sjell historitë e tyre, për t’iu treguar që nuk janë vetëm dhe që të gjithë bashkë mund t’ia dalim.

Web: duatetebejtelumtur.top-channel...
Facebook: tch.duateteb...
Instagram: duatetebejt...

Për më shumë vizitoni: top-channel.tv/

Subscribe to "Top Channel" on ALpast Channel for NEWS and TV

Shows HERE: bit.ly/2Y15KwK
For more content from click HERE: www.top-channel.tv
Like Top Channel on Facebook HERE: bit.ly/2FglWTs
Follow Top Channel on Instagram HERE: bit.ly/2uaYG2U
Follow Top Channel on Twitter HERE: bit.ly/2TJndeH

Komente 

 1. Bani Dario

  Bani Dario

  27 ditë më parë

  Gjysherit Jane shume te mir prinderi te keqij. gjysherit duhet ti lajmerojne nipin edhe mbesen qe te kene shume kujdes nga prinderit te çarkadisur RESPEKTE GJYSHERIT

 2. Luljeta Jeta

  Luljeta Jeta

  Muaj më parë

  Kjo nusja hic spo mpelqen shum e shtirur

 3. The Human

  The Human

  Muaj më parë

  Plake e keqe ti sdo me ditur per djalin tend sta ka fain nusja e ke fain ti dhe pjella jote ik moj ske pun as me femijet ti takosh se meritoni

 4. Samsung A01 core

  Samsung A01 core

  Muaj më parë

  O kushua ime me i mire

 5. Samsung A01 core

  Samsung A01 core

  Muaj më parë

  Ti i le vetem ata femij qe thuj dhe ike greqi po ik

 6. Violeta Arapi

  Violeta Arapi

  Muaj më parë

  Nuk shef ajo paska vajze te semure ngaqe bejne te keqia zoti i denon turpe plake ekeqe

 7. Violeta Arapi

  Violeta Arapi

  Muaj më parë

  Plake ekeqe shtrige dukesh ti tip i hedhur mire ta ka bere ja ve femijet kundra turpe te vij

 8. Violeta Arapi

  Violeta Arapi

  Muaj më parë

  Po cfare pret nga du te pashkolle kane lajthit nga truri ti vij turpevjrre ekeqe duket ajo tip ihedhur

 9. morinas.kitchen

  morinas.kitchen

  Muaj më parë

  I bekoft zoti kta femij kaq Te bukur 😍 po Edhe nanen e tyre qe po punon qe kta ta ken ni jet Ma Te bukur ❤️

 10. Anna Stathas

  Anna Stathas

  Muaj më parë

  Bravo Arbana! Gezohem qe ato Syte e bukura te Vajzes te mos Qajne kurre!Femijte dhe Familja mbi te gjitha!

 11. Elton Daily

  Elton Daily

  Muaj më parë

  🇩🇪Mësoni gjuhë gjermane tek kanali ynë.

 12. Denisa kullolli

  Denisa kullolli

  Muaj më parë

  I henkshi mutin ju ksaj shushunja shikoni mamat tuaja sa vjerra te mira i kini

 13. Shaq Konci

  Shaq Konci

  Muaj më parë

  Pse tregon ne emission qe ke sjell 50000 leke cfare Po tregon me kete i jap une qe nuk i kam asgje merte ai plak i shkret cfar hiqka nga kjo plake nje plake la respekt per bashkeshortin

 14. lac ser

  lac ser

  Muaj më parë

  gjyshi i mir i shkreti poesht e poshtra vjerra

 15. lac ser

  lac ser

  Muaj më parë

  shif si bon qelbesira plake sikur po keputen per ta he te shkerdhefsh nenen moj e poshter

 16. lac ser

  lac ser

  Muaj më parë

  pac fat megjithfemijet Zoti te ruajt

 17. lac ser

  lac ser

  Muaj më parë

  po ti moj bije qeke flori po pa fat ty dhe femive

 18. lac ser

  lac ser

  Muaj më parë

  mir ja boni nusja hakun i dha qelbesires marrin cupat e botes si skllave duket nusja qe esht goc e mire eshkreta femernuk eshte vetem kjo fat keqe po ka shum si kjo vajz fatkeqe duket llapazanja

 19. lac ser

  lac ser

  Muaj më parë

  ooo qeka nga beeeeeraaàtiiii kjo epo o ce pyet berateset abababaaaa

 20. lac ser

  lac ser

  Muaj më parë

  vjerr lope bullice e keqe duket qe eshte e poshter shife si fol shtriga

 21. lac ser

  lac ser

  Muaj më parë

  duket kjo e poshter qe eshte keqe he putan e poshter e poshter femer

 22. lac ser

  lac ser

  Muaj më parë

  kjo baxhell evjeter do kete qen noj karakurv e madhe qe nderhyn ne jeten e femive me po te drejte vdekt ishalla mesiklet

 23. lac ser

  lac ser

  Muaj më parë

  vjerra gomaric gomar dh burr qe sdi me dallu vendi nanes e ve ndin e gruas po kur je pashkoll dihet qe terheqin prej bolesh te gjith si baba nana kur ja te gjith pa nivel te hedhin sitop te ngaterrojn me gruan deri sa te ndajn qelbesira plak e burr gomar kur sje i zoti per familjen tane mos menderhy ne familje te behen te zotet e vetes vrafshi veten ishalla njerez shpirt kqi he ju vraft Zoti ishalla ju lente Zoti sakat pa goj pa kam e duar AMIN

 24. Eglantina Aga

  Eglantina Aga

  2 muaj më parë

  Ti per arkivol je po keta te rinjte

 25. Eglantina Aga

  Eglantina Aga

  2 muaj më parë

  Ti nuk don djalin tend

 26. Eglantina Aga

  Eglantina Aga

  2 muaj më parë

  Sa te mire femijet

 27. Eglantina Aga

  Eglantina Aga

  2 muaj më parë

  Mos I ço femijet me atje moj grua se ato keq do I flasin

 28. Nazmie Neziri

  Nazmie Neziri

  2 muaj më parë

  Rrespektoja maman, vjerri tematufosun,!

 29. Nazmie Neziri

  Nazmie Neziri

  2 muaj më parë

  Oooo cfar hipokrizie, pleq pa mend, po ajo mama ashte duke i rritur keta femij, auuuuuu

 30. Elina Kamenica

  Elina Kamenica

  2 muaj më parë

  Ben gabim mos flisni keq per nene e tyre ka nene ti mesoj paske gojen ti plake shum te madhe po cte duet ty moj plak qe flet i ka te saj do ti rit nena e saj

 31. Arjel Runaj

  Arjel Runaj

  2 muaj më parë

  Kjo nusja qenka mos te rent nr pjes helem

 32. Anna Haxhillari

  Anna Haxhillari

  2 muaj më parë

  Ti moj zonje mbaj femijet qe ke be ca lidhje ka gjyshi me gjyshen me vjen Cudi kur kerkon ndimen ketyre pleqve kur jan nji njeri te smur ne shpin tyre . Me femijet duhet komunikosh ti dhe ti afrosh sa me shum zoti i bekoftë Keta engjej ❤️❤️

 33. fatjona Tula

  fatjona Tula

  2 muaj më parë

  Po keta te dy nuk paskan marre hyq. po si doni femijet kur nuk doni nanen e femise .. po kur ju nuk doni djalin tuj doni me dasht femijet .. pike e zez .. prind te marre ... ne vend qe me than shyqyr qe i ka rrit nans vet se i jati skeka kerkund .. medet ma mire ..

 34. Lali Amiti

  Lali Amiti

  2 muaj më parë

  Cfar Burri aj Laper Maskull faktikisht skenka per Grue zoti e vraft, Por si Nena ashtu Djali

 35. ArKaZiA

  ArKaZiA

  2 muaj më parë

  ça shtrige

 36. Sife Sife

  Sife Sife

  3 muaj më parë

  Ozot se ka lloj lloj njërzësh nuk je ti e para dhe mua më thoshte do t'a hedh po qe vajz po e kamë djalë të parin dhe ani kamë vajzën 😭🇦🇱😭😭😭🙏🙏😭😭🙏🙏🙏🙏🙏🙏😢😥😥😥😥😥😥😥😢😢

 37. Giorina Ntalipai

  Giorina Ntalipai

  3 muaj më parë

  O zot I madh o zot i madh kjo vjeher esht ti hedhes benzin e ta djeges te gjall bashk me vjehrin

 38. Giorina Ntalipai

  Giorina Ntalipai

  3 muaj më parë

  Vjehra vjehri gjeja me e keqe ne bot fusin fjal mesh ciftit fusin hunden kudo dhe ne gjera qe nuk u takojn plus Po te ket moter ose vlla burri akoma me keq se vjehra dhe vjehri

 39. Nisa Dili

  Nisa Dili

  3 muaj më parë

  Po Zoti te ardht Hakut moj gru ftyra ta tregon cfar rrace je as burrin se len te flas si do si tjet nusja

 40. Ronaldo Cristiano

  Ronaldo Cristiano

  3 muaj më parë

  Ai plaku duket me I mir po se len gruja keqe sa frik e ka I shkreti

 41. Bia Kolari

  Bia Kolari

  3 muaj më parë

  Mua me erdhi keq per gjysherit, smu duk sikur kishin ber ndonje gje te keqe. Mu duken te sinqert..

 42. Mario Luli

  Mario Luli

  3 muaj më parë

  Gjyshi qeka njeri I mir po vjerra shtrig

 43. Redzep Redzepi

  Redzep Redzepi

  3 muaj më parë

  Gjysh e gjyshe mut qenki inshalla sa ma shpejt cofshi i keni traumatizu femijt sa ma shpejt qe esht e mundur ne arkivol 🙏🙏

 44. Dafina Biba

  Dafina Biba

  3 muaj më parë

  Duan te dalin njerez te ndershem ne sy te te tjereve,por po t ishin aq te ndershem do pranonin te flisnin me zonjen😏😑

 45. bekim neziri

  bekim neziri

  3 muaj më parë

  Kjo nuk te baj me ket emision kjo eshht thjesht me bej tmerr jo me bej te lumtur lumtur.

 46. Leona Shala

  Leona Shala

  3 muaj më parë

  Ah moj vjeher paske ftyren sakic 👎

 47. Ardian Gjata

  Ardian Gjata

  3 muaj më parë

  O popull kur do nuse mere coje ne shtepin tende pse i con te nena te babai gjeja bashke e dhafet jasht

 48. Ardian Gjata

  Ardian Gjata

  3 muaj më parë

  Cift serjoz te moshuar me karakter te larte

 49. Antonio Salvatore

  Antonio Salvatore

  3 muaj më parë

  I bien meqaf pleqeve te shkret qe jan si pune e femijes qajn si femij .gomeret e medhenj zihen nuk shkojn dakord dhe fusin pleqte ne mes

 50. P. Macolli

  P. Macolli

  3 muaj më parë

  Zoti i bekoftë fëmijët! ❤

 51. Krasniqi Hatixhe

  Krasniqi Hatixhe

  3 muaj më parë

  O Arian po kjo niher e.pa Mevlanin si burr tasj blerimin tani atdheun qa eshte kjo ore.far shtaz e eger.po luajn te gjith me ket se kjo sdin me dirigju vehten

 52. Liza Ajdinaj

  Liza Ajdinaj

  3 muaj më parë

  Kjo vjerra shum e keqe shikoni djemt moj zonj mos I mirni n qaf te bijat e botes

 53. Ela El

  Ela El

  3 muaj më parë

  Sa vuajne nenat shqiptare mire qe vuajne nga bashkeshortet qe nuk i vleresojne aq sa vlejne Po vuajne dhe nga vjerra dhe vjerri . Ti dukesh qe je nje shtrig vjerr moj Korb dukesh qe ne fytyre ashtu si ke pamjen e paske dhe shpirtin e zi . Mjer ato njerez qe han buke ne shtepine tende 😡😡😡😡😡

 54. S T

  S T

  3 muaj më parë

  Kur do ndergjegjsohen familjet tek ne sado i keq te jet Nena dhe Baba mbeten deri ne vdekje prinder nuk ka te drejt asnjeri tu flas keq asnje sido qe te jet prinderi kur behet nje ndarje prinderit duhet te mbajn respekt per njeri tjetrin per hir te femijeve gjysher dhe gjyshet duhet te mendojm qe ne nuk jemi para nje shekulli duhet te intregohen me kulturen e sotme se kta femij me at kultur do jetojn

 55. Ve Ka

  Ve Ka

  3 muaj më parë

  O qfar fmi te mrekullushem zoti i ruejt

 56. Ve Ka

  Ve Ka

  3 muaj më parë

  Po ika plas zemra te shkretes po mos i lejo femit e tu me shkue te keta idiota

 57. Ve Ka

  Ve Ka

  3 muaj më parë

  Qfar prind te pa edukat

 58. Ve Ka

  Ve Ka

  3 muaj më parë

  O mjer ata fmi qfar gjysh e gjyshe Paskan zoti i denoft

 59. Ve Ka

  Ve Ka

  3 muaj më parë

  Po leni te rinj me jetue jeten pa U perzie vjehrra as vjehrri ore se e ardhmja asht te rinia

 60. Ari London

  Ari London

  3 muaj më parë

  Mbas nje dere tek cdo familje, cdo njeri e ka nje problem prandaj mos gjykoni asnjeri

 61. Ida Adi

  Ida Adi

  3 muaj më parë

  kur nuk ke burrin, ci do vjerre e vjerrin ??? me habit fakti qe ti shkon diku nuk ju duan moj zonje ! Respekto veten ti, qe te rrespektojne te tjeret ty! E sa per femijet , si e kush do I takoje e vendos vetem ligji, as xhaxhai e as gjyshja! Mesoni te zgjidhni situatat me ligj e rregull , jo me daja e xhaxhallare ! Uroj me te miren per ty zonje.

 62. Argyro Vasili

  Argyro Vasili

  3 muaj më parë

  TURP!AJO ESHTE NJE VAJZ E MREKULLUSHME,SE PO MOS TE DOJ AJO JU FEMIJET SI TAKONI.

 63. Aurora Ranci

  Aurora Ranci

  3 muaj më parë

  Ca vjerre shtrig katunare dreqit ,si vjen zor ajo mundohet ti bashkoj femijet me to ,kurse kjo thot ate se dua ,turp gjynah per femijet se ajo eshte nena e tyre e nese nisi nje jete te re sdo rri vetem ne kte bot , megjithate shqiptaret Sdo hecin kurr perpara .

 64. Js

  Js

  3 muaj më parë

  Çfarë vjehrre shtrige qeka kjoo moj

 65. Milazim Hoxha

  Milazim Hoxha

  3 muaj më parë

  Zoti ju dhasht atyne qe ndihmojn kta

 66. Milazim Hoxha

  Milazim Hoxha

  3 muaj më parë

  Jeni gjysh te shkelqyshem zoti i rujt thmit ajo edhe djalin se do se jau kan pjas zemren pleqve se gjysh i do nipat e meset ma shum se thmit e vet se edhe un jam gjysh glas at e qe esht

 67. ano nymous

  ano nymous

  3 muaj më parë

  Vjerra deshi sa ta hiqte nga shtepia rrugacin e s llogariti qe mori ne qafe te bijen e dikujt. Mos i le me femijet te shkojne te pleqte+ mere ne telefon babain e tyre ne sy te tyre te degjojne sa shume i do babai

 68. P P.

  P P.

  3 muaj më parë

  Shqip thuhet divorc apo ndarje? Kush ma tregon?

 69. kleol mpa

  kleol mpa

  3 muaj më parë

  Mjer nuset kur I bie per pjes vjerra te tilla superr shtriga,.Bohhh a nuk mendojn kto njerz qe ka nje zot lart e do paguajn nje dit.

 70. Dalina Dema

  Dalina Dema

  3 muaj më parë

  Me Respekt ta keni nusen qe jav dha fmit mor njerz pa rrespekt

 71. Bajame Ymeri

  Bajame Ymeri

  3 muaj më parë

  ❤️❤️❤️❤️❤️😢

 72. Manol Hab

  Manol Hab

  3 muaj më parë

  O Zot ca mban kjo tok si vajz so djal fëmija esht Bekim

 73. Valmira Rama

  Valmira Rama

  3 muaj më parë

  Nusja ka mllefe nga brenda, vjehrra si kuceder larg o zot , fëmijët jan engjujt në këtë mes, babai aaahhh ta maresh è ta varesh prej koq*esh, gjyshi pijanec burr, kërkonin që nusja të mblithte djalin, kur ju sishit të zot ta mblithnit vet,,,, me mir mos ta kisha par këtë video u ndjeva shum keq 😒

 74. Valentina V

  Valentina V

  3 muaj më parë

  Keta pleqte jane shume realist , kritikojne djalin per gabimet qe ka bere .Nusja nuk eshte fajtore ,ka rritur femijet vetem me sakrifice .Por gabimi i vetem i saj eshte martesa , me femijet te rritur .

 75. Keti Rabija

  Keti Rabija

  3 muaj më parë

  Ne fakt un e quaj gabim qe Arbana i pyet nese duan ta degjojn apo jo ....sepse ajo grua qe ka ardh aty ka ardh per ta degjuar ata...keshtu ajo u jep te drejt atyre te mos flas gruaja...i njejti emision esht edhe ne greqi ....pame paketo ....dmth dergojm paketo diku dhe ai qe mer paketo esht i ftuar ne studio nga dikush ...por nuk i thot direkt doni apo sdoni ta degjoni....por me shum takt i pyet njerzit per jeten e tyre duke i djell afer temes...dhe keshtu arrijn der tek tema per se jan ftuar

 76. Rudina Bani

  Rudina Bani

  3 muaj më parë

  Mbaresa mund te jesh nene e mire po kujdes se nuk eshte kjo zgjidhje . Thjesht vazhdo jeten e behu nene e babe per femijet e tu se fajin ta ka ish burri jo pleqte. Kur ske cti besh gomarit mos i bjer samarit.

 77. Albert King

  Albert King

  3 muaj më parë

  Vajza eshte shpierti shtepise vajza eshte Oksigjeni qdo babe dhe nene O zot sa shkurtepames qenkan keta njerz a rriten femijet Jetim 🤦‍♂️🤦‍♂️🤦‍♂️🤦‍♂️

 78. Anissa Rodolf

  Anissa Rodolf

  3 muaj më parë

  Une mendoj qe ne kete situat i ka sjell djali i tyre po nese ata nuk flasin me djalin e tyre pse sillen aq keq me ish Nusen e tyre nese ajo kane qen e mir pse mos te mbajn nje lidhje te mir dhe te shendosh hateri i Femijeve sepse jane te pafajshem!

 79. Andi Xhialli

  Andi Xhialli

  3 muaj më parë

  Po pse i le femite qe ti takojne gjysherit kur ata nuk te rrespektuan asnjeher , pse vuan akoma sherr ke nga shtriga vjeherr

 80. Mimoza Lama

  Mimoza Lama

  3 muaj më parë

  Sa fallso qe qenkan . Rrespekto familjen lene top çhenellin , se ka kush ti rrespektoje televizionet

 81. Kristjane Ndoj

  Kristjane Ndoj

  3 muaj më parë

  A moj legene plake ca don ti vec

 82. revora revi

  revora revi

  3 muaj më parë

  Vjerre e lige

 83. Violeta Arapi

  Violeta Arapi

  3 muaj më parë

  Bravo Albana per emisionin

 84. Majlinda Duka

  Majlinda Duka

  3 muaj më parë

  Cdo gje do lahet ne jet..dhe ti o shtrig do ta heqesh ne lekur

 85. Esmeralda Deliallisi

  Esmeralda Deliallisi

  4 muaj më parë

  Sa mire ka bere kjo nusja qe e ka sjelle ketu t’ja cjerre masken

 86. N. A.

  N. A.

  4 muaj më parë

  Maresa, ti qenke fajtore, me fal por nuk shkon ashtu!

 87. elona Loo

  elona Loo

  4 muaj më parë

  Vjerra qenka per plumb ballit

 88. Bruna brue

  Bruna brue

  4 muaj më parë

  Pleq te ndyre sduan djalin e vet e jo me nusen apo niprit

 89. Aftolina Selamaj

  Aftolina Selamaj

  4 muaj më parë

  I ke bere cirak moj zonj me ato leka femit. E shkreta kjo, puno vet deri sa ti rritesh vet .!!!

 90. Florida Xhebexhiu

  Florida Xhebexhiu

  4 muaj më parë

  vjerr si ty mos mbift ne faqen e dheut

 91. Lani Haveli

  Lani Haveli

  4 muaj më parë

  6rgrr

 92. Lofty Gjirolaster

  Lofty Gjirolaster

  4 muaj më parë

  Ku

 93. Colete brawl star

  Colete brawl star

  4 muaj më parë

  Nuk kan faj prinderit po ajo bucorja( Mbaresa)

 94. Colete brawl star

  Colete brawl star

  4 muaj më parë

  Cte ben femija, ste ben perendia

 95. Junior saka

  Junior saka

  4 muaj më parë

  Plaka si djali saj e kap nipin e thot hajde andej nga gjyshi .

 96. ching ching

  ching ching

  4 muaj më parë

  Car Jan keta njerz qe mesojn femijet me lek ,materjalista po ajo esht Nena femijeve ,po thuaj Burri kesaj esht barbon

 97. astritiable

  astritiable

  4 muaj më parë

  Vjeherr e poshter . Mire qe eshte martuar, te mbaje zi per rrugaçin tuaj? Turp tju vije te dyve

 98. Sose Domgjoni

  Sose Domgjoni

  4 muaj më parë

  kush po fol ne portretin tim

 99. Ermi ermi

  Ermi ermi

  4 muaj më parë

  Qyna dhe kta prinder te shkret pleq ca faj kan ata qe djali i tyre ka shkatruar familjen.

 100. Matilda Daka

  Matilda Daka

  4 muaj më parë

  Ca dhelpre kjo gjyshja

Faqja Tjeter