Argëtim

Mariola & Jurgen Kacani - O ju djem që çatë detin (Official Video 4K)

Facebook: ArkivaShqip
Instagram: arkivashqip
Teksti nga 01:06 - ZAHO BALILI
Orkestrimi: Vani Rushiti
Klarinet: Maldin Avduli
Video By: Folklorit.tv
M.U.A: Sageri
Styling: Blerina Ceraku Bc. Designer
Gelosia Jewelry
Available on:
Spotify: open.spotify.com/album/5wPnOIEi54D43dIm4Pv76O
iTunes: music.apple.com/us/album/o-ju-djem-q%C3%AB-%C3%A7at%C3%AB-detin-feat-jurgen-kacani-single/1551328431

Komente 

 1. anxhela Denis 06.07.2019

  anxhela Denis 06.07.2019

  Ditë më parë

  Thjesht super keng na preket 😭😭😭

 2. Polikseni Seni

  Polikseni Seni

  Ditë më parë

  Te kedofte zemra

 3. Gaming YT

  Gaming YT

  2 ditë më parë

  Nostalgji per ne qe jemi neper kurbet dhe degjojm kte keg faleminderit qe na kujtoni se kurbeti sesht i leht per asnje.

 4. Gazmend Xhafa

  Gazmend Xhafa

  3 ditë më parë

  O zot se na bete te qajme se e kemi te gjithe shpirtin plage..😥.ju kendofte zemra😰😰

 5. almida driza

  almida driza

  4 ditë më parë

  🥺🥺❤

 6. Erieta Shaipi

  Erieta Shaipi

  5 ditë më parë

  Bravooo ju lumt goja super kenge

 7. Entela Lulja

  Entela Lulja

  6 ditë më parë

  Un kendoft zemra na bet me te qare po dhe na kenaqet me zerin tuaj te embel jeni yje

 8. ujori ujori

  ujori ujori

  6 ditë më parë

  Zemra ju kendofte

 9. melinda ndreca

  melinda ndreca

  6 ditë më parë

  🥰🥰🥰🥰🥰🥰

 10. HEIDDEN MUSIC

  HEIDDEN MUSIC

  6 ditë më parë

  E keni qare me lot kete kenge. Ju lumte goja. Na prek shume kjo kenge ne qe jetojme ne emigrim. 😢😢😢

 11. antonio plepi

  antonio plepi

  6 ditë më parë

  Ju kendofte zemra na perlotet

 12. Viktor Lika

  Viktor Lika

  8 ditë më parë

  Ju lumtë goja

 13. Sadi Balla

  Sadi Balla

  17 ditë më parë

  Ju jeni thesar, lum ne qe ju kemi. Ju kendofte zemra. Shume bukur

 14. priam janji

  priam janji

  18 ditë më parë

  bravoooo... jeni super artista

 15. Gentiana Goxha

  Gentiana Goxha

  19 ditë më parë

  Ju kendoftè zemra e suksese tè keni gjithmon😥🥰🥰

 16. Dimitris Kod

  Dimitris Kod

  20 ditë më parë

  Gezim, krenari dhe lote. Ne qe jemi larg Atdheut, keto kenge te bukura, na prekin shpirtin, zemren njekohesisht na frymezojne e na bejne me te forte. Ju uroj gjithe te mirat shqiptareve kudo ku ndodhen. .

 17. Iljaz Qepaballiu

  Iljaz Qepaballiu

  20 ditë më parë

  👏👏👏👏 shum kenge e bukur....komplimenti

 18. SuperPower Tv

  SuperPower Tv

  20 ditë më parë

  O yje lum nena qe ju ka na kenaqet shpirtin😍😍

 19. Eli Cela

  Eli Cela

  20 ditë më parë

  Ju kendofte Zemra na bet te qajme se i kemi njerzit e dashur ne gurbet 😭😭😭😭😭

 20. Etleva Berbiu

  Etleva Berbiu

  21 ditë më parë

  😢😢😢🙏🙏🙏

 21. Najo Najo

  Najo Najo

  25 ditë më parë

  😢😢😢😭

 22. Vlora Tulumtdora

  Vlora Tulumtdora

  25 ditë më parë

  Ju kendofte zemra kudo qofshi te dyve si moter e vella......

 23. Lumturi Vela

  Lumturi Vela

  25 ditë më parë

  Bravissimi 👍

 24. nikolin marvataj

  nikolin marvataj

  25 ditë më parë

  Dy zera te mrekullushem, ju kendofte zemra

 25. tori anxhi

  tori anxhi

  25 ditë më parë

  super kenge te rrenqeth mishin kur e degjon...fiks per realitetin e shqipetareve qe jane ndare neper bote 😭😭😭

 26. Jeta Marta

  Jeta Marta

  25 ditë më parë

  Bravo super kenge 👏👏🌟🌟

 27. agim hoxha

  agim hoxha

  25 ditë më parë

  Super kenge bravo 👏🏻👏🏻👏🏻

 28. Anisa Seda

  Anisa Seda

  25 ditë më parë

  Bravo super si gjithmon

 29. Majlinda Fannin

  Majlinda Fannin

  26 ditë më parë

  Zeri ketij djalit , qenka me te vertete i vecante ... bravo !!!!

 30. Monda Ag

  Monda Ag

  26 ditë më parë

  A kurbeti i mallkur ndoshta na shtoi te mira materiale le te themi po na.thau syte per prinderit

 31. Blerina Demiraj

  Blerina Demiraj

  26 ditë më parë

  Shum bukur lumsi kush nuk e ka jetuar kurbetin na qan shpirti per vendin ton😪🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱

 32. Jusuf Nasif

  Jusuf Nasif

  26 ditë më parë

  Respekte nga rruga e rre 😂🤘

 33. Istrefi epa

  Istrefi epa

  26 ditë më parë

  💔😔😭😭

 34. Shpresa ballolli

  Shpresa ballolli

  26 ditë më parë

  Vetem te mir te keni te mrekullushm 💕😔😔😔😔😔😔😔😔😔😔😔🇱🇷🌏🇦🇱😔💕

 35. Alda Begaj

  Alda Begaj

  26 ditë më parë

  Super kenge

 36. Nertila Golemi

  Nertila Golemi

  26 ditë më parë

  Bravo🙏😘😘

 37. Nertila Golemi

  Nertila Golemi

  26 ditë më parë

  Super kenge🙏sapo e degjova u preka shum!Ne qe jemi jasht shipris na mungojn keto kenge😘😘

 38. Xhulia Zylali

  Xhulia Zylali

  26 ditë më parë

  Super kenge bravo jurgen mariola

 39. Maro Ress

  Maro Ress

  26 ditë më parë

  Bravo

 40. Alex Mouzakiotis

  Alex Mouzakiotis

  26 ditë më parë

  🙌

 41. marsela Balli

  marsela Balli

  26 ditë më parë

  Bravo super rrrrr

 42. Moza Hila

  Moza Hila

  26 ditë më parë

  Aman na mbushet me lote shume prekese

 43. Nurie Thomo

  Nurie Thomo

  26 ditë më parë

  ooo sa bukur o zot sa me rrenqethi

 44. Pandeli Topllari

  Pandeli Topllari

  26 ditë më parë

  Ju kendoft zemra per shqiptaret qe kane emigruar

 45. bocoy noiu

  bocoy noiu

  26 ditë më parë

  T'ju haj zemren ❤

 46. Bosi Bosi

  Bosi Bosi

  26 ditë më parë

  Me besoni o njerezpo me vdes babi nuk i del shpirti se nuk vjen dot motra e vogel na greqia po vian me shpirt

 47. Esmeralda Lamcja

  Esmeralda Lamcja

  26 ditë më parë

  ca kenge ju kendofte zemera juve 👏👏👏😒😒bravi

 48. Lindita Nasufi

  Lindita Nasufi

  26 ditë më parë

  Ju këndoftë zemra, motër e vëlla ,lum nëna që u ka.

 49. Argyro Vasili

  Argyro Vasili

  26 ditë më parë

  Super kenge! Vetem po te kesh gur ne vende te zemres sdo ta ndjeje kete kenge qe e kendojne keta yje, as nje here se dogjoj deri ne fund, se kujtemet e kurbetit na kane shkaterruar.

 50. dondon257 has123

  dondon257 has123

  27 ditë më parë

  Bravo

 51. bora _ bora

  bora _ bora

  27 ditë më parë

  Super 😢💜💜💜

 52. Rexhina Hysenllari

  Rexhina Hysenllari

  27 ditë më parë

  ❤️❤️

 53. Olti Vlora

  Olti Vlora

  27 ditë më parë

  Bravo respekt 🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱

 54. Erlind Sinani

  Erlind Sinani

  27 ditë më parë

  ❤️

 55. Erlind Sinani

  Erlind Sinani

  27 ditë më parë

  😭😭😭

 56. Dajana Mone

  Dajana Mone

  27 ditë më parë

  👏👏😍😍

 57. Gazmend Malaj

  Gazmend Malaj

  27 ditë më parë

  ju kendoft zemra jeni me te miret ❤❤🎤🎤

 58. Renata Kamami

  Renata Kamami

  27 ditë më parë

  Oh sa prekse Kur degjoj kete kenge mendoj me lot né sy per vellezerit e mi dhe 😢dhe per persona qé I dua shume

 59. Tane km Sulo

  Tane km Sulo

  27 ditë më parë

  Kenge epaci

  • Tane km Sulo

   Tane km Sulo

   27 ditë më parë

   Na kujtuat ato kohe te kaluar a dhe te pa harruara rrofshi

 60. anisa ahmetaj

  anisa ahmetaj

  27 ditë më parë

  Ju lumte me rrenqethet mishi kokrra. Kokrra kur ju ndegjoj ju kendofte zemra e paci jete

 61. Salida Koromonj

  Salida Koromonj

  27 ditë më parë

  Sa e degjova ne tik tok e hapa direkt bravo na bete per te qare shum e bukur ...

 62. Elona Ferdi Dervishi

  Elona Ferdi Dervishi

  27 ditë më parë

  Bravo 👏👏

 63. Mirela Xhafa

  Mirela Xhafa

  27 ditë më parë

  ⭐⭐🌹🌹🌹🌹🌹

 64. Ar Rildi

  Ar Rildi

  27 ditë më parë

  kurbeti eshte me i rend per vajzat e reja te martuara e me femij te vegjel dhe u largohen burrat ne kurbet e mbeten vetem

 65. seeni gzty

  seeni gzty

  28 ditë më parë

  Ju lumte goja e keni qare kete kenge. @Zaho Balili i pavdekshem, tekstet e tij do kendohen brez pas brezi

 66. blu blu

  blu blu

  28 ditë më parë

  Ju lumt Goja qe e kendoni me shpirt. Sa Nena jane qe presin femijet e tyre e i dhemb shpirti qe edhe sot e kesaj dite presin me shpresen ti vijne... vec zemra e shpirti i nenes e di dhimbje per femijen... Ehhh ky emigrimi i mallkuar ...

 67. Valbona Dikellari

  Valbona Dikellari

  28 ditë më parë

  Ju lumte goja. Nuk ka fjale per ta pershkruar. Exelent job

 68. Paola paola

  Paola paola

  28 ditë më parë

  Zot ca dritherime bravoo

 69. Malvina Lamaj

  Malvina Lamaj

  28 ditë më parë

  Bravo 🤗🤗

 70. Ilir Muka

  Ilir Muka

  28 ditë më parë

  Super kenge 😍😍

 71. Astrit Buci

  Astrit Buci

  28 ditë më parë

  Une jam nga Veriu por i pelqej kenget e te gjitha trevave shqiptare, e verteta eshte qe une kur filloj te degjoj kenget nga jugu ju jeni me te preferuarit dhe ju uroj cdo te mire dhe sa me lart Bravo per kengen prefekte si gjithmone 😊

 72. ori alliu

  ori alliu

  28 ditë më parë

  Kush esht ne kurbet e kpt kte kenge 😢

 73. AZET LAMCJA

  AZET LAMCJA

  28 ditë më parë

  Ne. Qershore. Te 2000. Kam kaluar otranto si shum bshkombasit e mi, Ju falenderoje nga zemra suxsese

 74. Fabjola lagesira

  Fabjola lagesira

  28 ditë më parë

  Ju kendofte zemra na iku jeta ne kurbet😥

 75. Luli Veizaj

  Luli Veizaj

  28 ditë më parë

  Bravoooo superrrr e keni qar me lot

 76. Enso lela

  Enso lela

  28 ditë më parë

  Super kenge kjo eshte kenga e vlores dhe e vlonjateve👏👏👏

 77. Leda Merko

  Leda Merko

  28 ditë më parë

  Lu lumte goja kam qare kur e degjova mu kepute shpirti 👏🙏

 78. Vasia Sterjo

  Vasia Sterjo

  28 ditë më parë

  😥😥😥

 79. Albina

  Albina

  29 ditë më parë

  shummmm e mir

 80. Ersida Bardhi

  Ersida Bardhi

  29 ditë më parë

  Bravo zemra ju kendofte 👏👏

 81. gizi sk

  gizi sk

  29 ditë më parë

  Ju kendofte zemra O ⭐⭐⭐⭐⭐

 82. Artur Irena

  Artur Irena

  29 ditë më parë

  Kenge e bukur dhe regjethse 😢😢😢😢na u poq buza 😢😢😟😟😟

 83. Rexhina Kalemi

  Rexhina Kalemi

  29 ditë më parë

  Ju kendofte zemra , na i mbushet syte me lote .

 84. Olivjana Cela

  Olivjana Cela

  29 ditë më parë

  Ju kendofte zemra na bet per te qar po dhe na kenaqet me zerin tuaj te embel

 85. Klaudio Abazi

  Klaudio Abazi

  29 ditë më parë

  Ju knofte zemra

 86. Pranvera Hoxha

  Pranvera Hoxha

  29 ditë më parë

  Respekte dhe zoti ti ruaje te gjithe emigrantet kudo qe ndodhen kemi ngele verem pa femije pa niper dhe mbesa

 87. ysen xhelo

  ysen xhelo

  29 ditë më parë

  Zemra ju kendofte :Na u rrenqeth mishi.

 88. Feruzan Petritaj

  Feruzan Petritaj

  29 ditë më parë

  Super kenge Ju kendofte shpiti e zemra gjithe jeten Jeni te papare

 89. Vali Vali

  Vali Vali

  29 ditë më parë

  Ju lumte zero bike nga Alibani I Vlores jam Me mbushet zemren se as nenen she as vellein nuk I gjeta gjalle .Ah kurbet cfare u here nenave tona.Vali nga Alibani I'm I dashur.

 90. Silvana Saliaj

  Silvana Saliaj

  29 ditë më parë

  😢😢😢😢

 91. Alma Cammisa

  Alma Cammisa

  29 ditë më parë

  Shumë kënge e bukur, më beri shumë për të qar( Larguar nga nëna /Shqiperia për 24 vjet😢😢)

 92. Τίνα Ντουκα

  Τίνα Ντουκα

  29 ditë më parë

  Oh kjo këngë nuk esht vetëm për nënat por edhe për ne që jemi jasht na qajn syt e zemra për prindërit tan që jan vetëm 😭😭

 93. Hajdinaj Lauranat

  Hajdinaj Lauranat

  29 ditë më parë

  Bukur video klipi super teksti bravo vella e moter

 94. Ervin Debinja

  Ervin Debinja

  29 ditë më parë

  Ju lumte goja.

 95. Altin Rama

  Altin Rama

  29 ditë më parë

  😘😘😘🌟🌟🌟🌟🌏🌏🌏🌏

 96. Albjon Selmanllari

  Albjon Selmanllari

  29 ditë më parë

  zemra ju kendofte jeni super 😉😉🌟🌟

 97. flora av

  flora av

  29 ditë më parë

  Shume Bukur bravo 👏👏👏👏👏🎤🎤🎤🎤🎤🎤

 98. Isa Odaj

  Isa Odaj

  Muaj më parë

  Shume e bukur 😮😮😮

 99. Valbona Zgjana

  Valbona Zgjana

  Muaj më parë

  bravi 👏👏👏👏 bela canzone

 100. Zana Sula

  Zana Sula

  Muaj më parë

  O kurbet kurbet i shkrete sec i ndave njerezore ne kete jete bravoooooo ju lumte goja 🌟🌟♥️♥️🌷🌷🕊️🕊️🕊️🕊️

Faqja Tjeter