Kenge Moj - Juliana Pasha & Ervis Behari - Nata finale - Vizion Plus

www.vizionplus.tv
kengemoj
kenge_moj
vizionplustv
VizionPlusTV
VizionPlusTV

Ne momentin e pazakonte qe po jetojme, Vizion Plus ben bashke te gjithe artistet shqiptare nen moton “Ti Gezohemi Jetes!”. “Kenge moj” superproduksioni muzikor i vitit starton ne Vizion Plus duke bere bashke zerat me te njohur te muzikes shqiptare.
Treshja tashme e njohur Pandi Laço, Bledi Laço dhe Adrian Hila, nen drejtimin e kengetares dhe moderatores se njohur Klea Huta, sjellin formatin televiziv origjinal qe do te kete ne bosht te tij muziken shqiptare - Ate popullore dhe qytetare, ate folklorike si dhe ate te kultivuar.
Spektakli synon te realizoje nje udhetim ne te gjithe pejsazhin muzikor shqiptar, duke patur parasysh zhanret, rrymat, traditen, personazhet, autoret, tematikat, eventet dhe do te jete i strukturuar sipas nje forme te qarte si ne vijim.
Eshte ne prestigjin dhe mundesite e nje televizioni kombetar dhe prestigjioz si Vizion Plus per te realizuar nje projekt kaq te madh, I cili merr persiper te beje historine e kenges shqiptare, qe ne gjeneze e deri ne ditet tona.


------------------------------------------------------------------
Subscribe: alpast.info...

Komente 

 1. xhiulia xhoxha

  xhiulia xhoxha

  16 minuta më parë

  👏👏❤❤💃

 2. Genious 1

  Genious 1

  Orë më parë

  Vis Behari me ka habitur. Bravo dhe larte e me larte. Juliana thjesht artiste

 3. Kam minutes Mat

  Kam minutes Mat

  11 orë më parë

  Ju lumt gaja

 4. Lili Arapi

  Lili Arapi

  15 orë më parë

  Orkestra me e mirw dhe elvisi dhe juljana nuk ngopemi qe ju degjojm gjith diten na kenaqey

 5. Elioze

  Elioze

  18 orë më parë

  U kendoft zemra Zoti u bekoft

 6. Baki Dosti

  Baki Dosti

  19 orë më parë

  Te lumte goja o djale se na kenaqe

 7. Gerta Thanasi

  Gerta Thanasi

  20 orë më parë

  Vertet a do mi shohesh syte moj nena ime, 4 vjet pa e takuar 😔

 8. Ritvan Rrapi

  Ritvan Rrapi

  20 orë më parë

  Ah mos vdekshit kurre.ju dhe kenget popullore Shqiptare. Poshte hajdutet e qelbesirat e korruptuar ,qe se lane Shqiperine te ecte perpara.rrofshin traditat tona.kaq kisha un.

 9. Luan Berberi

  Luan Berberi

  23 orë më parë

  te petkryer

 10. Fatima Ismaili

  Fatima Ismaili

  Ditë më parë

  🌟🌟👏👏🇦🇱

 11. Anxhela sinani❤❤

  Anxhela sinani❤❤

  Ditë më parë

  Ervis doja shum te beja nje kenge me ty❤❤❤❤e derroj shum

 12. Ανδέας Μήτσης

  Ανδέας Μήτσης

  Ditë më parë

  Ju lumte ajo goja qe te dyve visi super❤️

 13. ꧁Ald' daa꧂

  ꧁Ald' daa꧂

  2 ditë më parë

  Do na mungoj ky emision 😑😑

 14. erxsi-fan

  erxsi-fan

  2 ditë më parë

  Oh sa kenaqem kur i degjoj nk ngopem bravo bravo o yje

 15. Margarita Thatcher

  Margarita Thatcher

  2 ditë më parë

  Visi ta befte zoti rrugen drite kudoqe te hedhesh hapin dukesh djale flori dhe me talent te persosur

 16. Anduela Laho

  Anduela Laho

  2 ditë më parë

  na kenaqet

 17. Ina Dinellari

  Ina Dinellari

  2 ditë më parë

  Super interpretim nga dy bilbilat e shqiperise , na kenaqet ! Super edhe orkestra e ka qare fare ! Zoti ju bekofte ! 🙏🏻

 18. Lel Lmao

  Lel Lmao

  2 ditë më parë

  Na kenaqet shpirtin ,ju jeni ilaci i kovid19

 19. soiung toiue

  soiung toiue

  2 ditë më parë

  Ju lumte gojaaaa ju kendofte zemra.

 20. Lirie Hyseni

  Lirie Hyseni

  2 ditë më parë

  Jeni yjet e kenges shqiptare bravo bravo

 21. Yetta Sulaj

  Yetta Sulaj

  2 ditë më parë

  Dueti me i bukur ❤️❤️shkelqeni qe te dy 🌍🌍Kombinimi zerave ne menyre perfekte bravo urime 🙏🙏te metejshme . Ju dua shume 🌍🌍

 22. Veri Nako

  Veri Nako

  2 ditë më parë

  Juljana kengetare me shume klase.!

 23. Albeta Zervo

  Albeta Zervo

  2 ditë më parë

  Bravo bukur

  • soiung toiue

   soiung toiue

   2 ditë më parë

   ervis per zerin qe ke mos vdeksh kurr 👏👏👏 bravo dhe per kanalin vizion plus qe transmeton njerez me vlera per publikun

 24. Veri Nako

  Veri Nako

  2 ditë më parë

  Shume bukur! Juljana pazzesca kendon me shume klase brava.!

 25. Emiljan Bajrami

  Emiljan Bajrami

  3 ditë më parë

  boboooooooooo e keni cmend skenen edhe un qe jam shikues me cmendet sa bukur kendoni

 26. Melaize Dervishaj

  Melaize Dervishaj

  3 ditë më parë

  Shume bukur te kenaq shpirtin fantastike

 27. bcvbb hyui

  bcvbb hyui

  3 ditë më parë

  Ervis kush te njeh e di ca njeriu madheshtor je vllacko,te pershendes👋❤️

 28. elison lici

  elison lici

  3 ditë më parë

  Juliana Ervis na kenaqet me kto kenge jeni te persosur bravo

 29. Zivko Zivko

  Zivko Zivko

  3 ditë më parë

  Никад није касно

 30. Sonila

  Sonila

  3 ditë më parë

  Na kenaqet 💃💃💃me.keto keng Ju kendoft zemra gjithmon

 31. Bardha Zhurda

  Bardha Zhurda

  3 ditë më parë

  Këngë e valle në jetën tuaj

  • bcvbb hyui

   bcvbb hyui

   3 ditë më parë

   kuptimin e fjales.

 32. Mixalis Kurra

  Mixalis Kurra

  3 ditë më parë

  Shume bukur suksese

 33. Ornela Xhemal

  Ornela Xhemal

  4 ditë më parë

  Po me te mir sbesoj se ka bravo njesha

 34. Mevlut Gremi

  Mevlut Gremi

  4 ditë më parë

  BRAVO JENI TE BREKULLUSHEM.

 35. Myzejen Moli

  Myzejen Moli

  4 ditë më parë

  Shume bukur duet i mrekullushem 👏👏👏

 36. Erlind Haxhiaj

  Erlind Haxhiaj

  4 ditë më parë

  ervis per zerin qe ke mos vdeksh kurr 👏👏👏 bravo dhe per kanalin vizion plus qe transmeton njerez me vlera per publikun

 37. Lola Dashi

  Lola Dashi

  4 ditë më parë

  Ju lumté goja, jeni té mrekullueshém mrekullueshém mrekullueshém shuuuummmm té dy 😍😍😍😍😍❤️❤️❤️❤️❤️❤️Pérshéndetje nga Italia ❤️❤️❤️❤️❤️❤️

 38. Choco Jumbo

  Choco Jumbo

  4 ditë më parë

  Një bravo të madhe për Ervis Beharin..na kënaqët me këtë kolazh..

 39. asioe kiou

  asioe kiou

  4 ditë më parë

  Sa here te Degjoje Mbaresi te Uroje MIRESIA ty per Jete Le te Shoqeroje

 40. Arta Cani

  Arta Cani

  4 ditë më parë

  Pik e lotit kur të bjer moj nëna ime. Haber nga unë do të sjell moj nëna ime.

 41. meri jaho

  meri jaho

  4 ditë më parë

  Bravo❤💙

 42. anxhelo jonuzi

  anxhelo jonuzi

  4 ditë më parë

  Ju kendofte zemra , se na kenaqet

 43. Александр Кузьмин

  Александр Кузьмин

  4 ditë më parë

  Доброго дня.

  • asioe kiou

   asioe kiou

   4 ditë më parë

   Zemra ju gendovte

 44. Jonnie Joni

  Jonnie Joni

  5 ditë më parë

  Hello from creece rispek

 45. Wellnes MIND

  Wellnes MIND

  5 ditë më parë

  Kjo eshte orkestra me e mire sot per sot ne Shqiperi.i ke ne dispozicion te improvizojn ca te duash Jazz, ,Alternative dhe Popullore .Jane te pa pare profesionista me plot kuptimin e fjales.

 46. Dallandyshe Kahuqi

  Dallandyshe Kahuqi

  5 ditë më parë

  O ju kendof te zemra Mos vdekta kurre muzika shqiptare 💃💃👌❤️🌟🌟Juliana pasha salezet ka ziti te gezofte o juli me shpirt e zemer te uroj nga Italia me respect 🌟💋👋

 47. Aurora Malsia

  Aurora Malsia

  5 ditë më parë

  Nese doni te humbisni kg per arsye shendetsore dhe estetike, me ndiqni nga ky kanal ku po le komentin, Aurora Malsia. Pervec informacionit mbi dieten, do te postoj here pas here dhe keshilla mbi stomatologjine!

 48. Marsilda Dervishi

  Marsilda Dervishi

  5 ditë më parë

  Bravo ju kendofte zemre 🔥🔥super

 49. G L

  G L

  5 ditë më parë

  DUETI ME I MIRE NDOJ HERE NE SHQIPTARI 👏🏻👏🏻 ZERA TEPER BUKUR TE KOMBIMUAR JU LUMT 🌟🌟

  • Tushi Kamolli

   Tushi Kamolli

   Ditë më parë

   i6

  • Gezim Noreci

   Gezim Noreci

   3 ditë më parë

   Ju lunte goja suksese

 50. Eva Shkira

  Eva Shkira

  5 ditë më parë

  Shume super kenga 😍 Me beri shume pershtypje ai tipi ne minuten 1:22 duket sikur do i gjuaj asaj vajzes😂😂

 51. Blerina Kadiu

  Blerina Kadiu

  5 ditë më parë

  Juliana je një yll, nuk besoj që ekziston ndonjë artiste nga veriu që arrin t'i këndojë aq bukur perlat e muzikës se jugut sa ti. Ky Ervisi pastaj është thjesht fantaaaaaaastik. Na kënaqët të dy, u këndoftë zemra gjithmonë! 🥰😍

  • ori capo

   ori capo

   3 ditë më parë

   Jeni perla te muzikes shqiptare na kan munguar shum keto kenge na kenaqet

 52. julian melengu

  julian melengu

  5 ditë më parë

  Shum bukurrr ju lumte goja 🏅🏅🏅🏅

  • julian melengu

   julian melengu

   5 ditë më parë

   👏👏

 53. Leda greca

  Leda greca

  5 ditë më parë

  Bravoo na kenaqet me zerin tuaj

 54. Miri Alliu

  Miri Alliu

  6 ditë më parë

  Na kenaqet bravo😌👏👏

 55. Diana Telegrafi

  Diana Telegrafi

  6 ditë më parë

  🇦🇱🙏❤️Dueti Mrekullueshem 🔥Shkelqeni si dy 💥⭐️Yjee Divaa 🍁Juliana 💥Artisti 🔥Ervisss 💥Kerceni shumee shumeee bukuroo 👗Fiustani 👗Shkelqen Bravoooo 👍Orkestra e Mrekullueshmee 🎷🎼🎺Ju kemi ne ❤️Zemerr❤️

  • Yetta Sulaj

   Yetta Sulaj

   2 ditë më parë

   Me pelqen komenti tend te dy shkelqejne vezullojne Juli ❤️🙏kercen i jep lezet kenges je me e mira e dashur se bashku me Ervisin qe te shoqeron yll i bukur ❤️❤️

 56. Jorgo Mulla

  Jorgo Mulla

  6 ditë më parë

  Shum bukur juli ervis

 57. Redi Hamolli

  Redi Hamolli

  6 ditë më parë

  Zemra ju gendovte

 58. Redi Hamolli

  Redi Hamolli

  6 ditë më parë

  🎆🎆🎆🎆🎇✨✨

 59. Redi Hamolli

  Redi Hamolli

  6 ditë më parë

  ❤❤❤❤❤❤❤❤

 60. Redi Hamolli

  Redi Hamolli

  6 ditë më parë

  🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏

 61. Aldo Vlore

  Aldo Vlore

  6 ditë më parë

  O Ervis je nje djale I shkelqyer CDO Nene do te donte nje djal si ti me vjen keq per mamin tende qe nuk te pa qe ti je bere njee bilbil I rrall edhe ajo krenare eshte per Ty qe je bere artist suksese respekt e NGA...... VLORA

  • NO NAME

   NO NAME

   Ditë më parë

   QqQqWbjkdfifkfk

  • Valentina Zheku

   Valentina Zheku

   2 ditë më parë

   Djem te tille ne 100 vjet vijne. Lum familja dhe nena qe nuk u gezua dot per ket djale qe kan ritur. .zoti te bekofte te dhente vetem miresi. ..

 62. ΚΩΣΤΑΣ ΠΟΤΣΗΣ

  ΚΩΣΤΑΣ ΠΟΤΣΗΣ

  6 ditë më parë

  6

 63. Sife Sife

  Sife Sife

  6 ditë më parë

  Bravo Elvis behari të dyve 🥰🥰👏🥰🥰👏🥰🥰

 64. Adriatik Saliaj

  Adriatik Saliaj

  6 ditë më parë

  Duet më të bukur për sa i përket muzikës popullore nuk kam dëgjuar kurrëëë, ju faleminderit nga zemra!

 65. drita Cerekja

  drita Cerekja

  6 ditë më parë

  🎷🎸🎹🎺🎻🥁🎤🎤🎵🎶🎼💡💡💡💡💡💡💡💡💡💡💡💡💡📱📝super

 66. drita Cerekja

  drita Cerekja

  6 ditë më parë

  🧿🧿🧿🧿🧿🧿🧿🧿🧿🧿🧿🧿🧿🧿🧿🧿🧿🧿🧿🧿🧿🧿🧿🧿🌺🌺🌺🌺🌺🌺🌺🌺🌺🌺🌺🌺🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀🎞🎞🎞🎞🎞🎞🎞🎞🎞🎞🎞🎞

 67. drita Cerekja

  drita Cerekja

  6 ditë më parë

  Super 🌟🌟🌟🌟🌟🌟🌟🌟🌟🌟🌟🌟🌟🎤🎤👑👑Bravo Tutto super orchestra 👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏

 68. drita Cerekja

  drita Cerekja

  6 ditë më parë

  Bravo golden 🌟🌟🌟🌟🌟🌟🌟🌟🌟🌟🌟🌟🌟🌟🌟🌟🌟🌟💐

 69. BESO UKA

  BESO UKA

  6 ditë më parë

  Shumë bukur Juliana, por a e kujton ajo se kush i ka mësuar notat e para të muzikës në klasën e parë ?

 70. Gabaj Shpetim

  Gabaj Shpetim

  6 ditë më parë

  Ky ervisi kendon me shum shpirt Juliana yll akoma zoti u bekoft.....Ca' orkestre super suksese

 71. Parim Disha

  Parim Disha

  6 ditë më parë

  Ju lumte gojaaaa ju kendofte zemra.

 72. Nela Dhoraj

  Nela Dhoraj

  6 ditë më parë

  👏👏👏🇦🇱🇦🇱🇦🇱

 73. Aftolina Selamaj

  Aftolina Selamaj

  7 ditë më parë

  Na kenaqet. Bravo ,na mbushen syt me lot nga malli ,pershendetje nga kreta.!!

  • Sife Sife

   Sife Sife

   2 ditë më parë

   @guesthouse Niko figje mallaka pas na gamisis mallaga

  • guesthouse Niko

   guesthouse Niko

   2 ditë më parë

   @Sife Sife q1111111p Q

  • Eglantina Hoxhaj

   Eglantina Hoxhaj

   4 ditë më parë

   @Landi Roland k n bm

  • Sife Sife

   Sife Sife

   4 ditë më parë

   @Landi Roland po ç'far është .ore se ke bër uuu

  • Sife Sife

   Sife Sife

   4 ditë më parë

   @Landi Roland po çfar is më thuaj se qenke çmëndur duke bër zemra

 74. Aldo Vlore

  Aldo Vlore

  7 ditë më parë

  Jeni te mbrekullushem me harmonii me njeriu tjetrin bravo dhe suksesene karieren tuaj te kenges duhe Tu jepet cmim I pare padiskutim ju na kernaqet shlirtin ju p sh need NGA vlora...

 75. GOKU. ALBNIA🇦🇱

  GOKU. ALBNIA🇦🇱

  7 ditë më parë

  MENGADAMOJNUSE.SENAPRISTHJET SEDHENDRIZDOTICOILEKET THOJEPERTY MOJNUSE

 76. GOKU. ALBNIA🇦🇱

  GOKU. ALBNIA🇦🇱

  7 ditë më parë

  UN.NUK.PO.SIKONAJENUSENEVALLE

 77. Entela Mustafaraj

  Entela Mustafaraj

  7 ditë më parë

  🤍🤍

 78. Nadire Stankovic

  Nadire Stankovic

  7 ditë më parë

  ☝🕋☝🕋☝🕋☝🕋☝🕋☝🕋❤❤❤❤❤❤⚘⚘⚘⚘⚘⚘🦜🦜🦜🦜🦜🦜🐓🐓🐓🐓🐓🐓🍇🍇🍇🍇🍇🍇🥭🥭🥭🥭🥭🥭🥤🍰🥤🍰🥤🍰🥤🍰🥤🍰🥤🍰✌✌✌✌✌✌✈🤚🤚🤚🤚🤚🤚💯💯💯💯💯💯PERSHENDETJE VLLAZEN EDHE MOTRA SHUM BUKUR PO KENDONI ZEMERA JUVE KENDOFT GJITHMAN EJET SHUMMMMMM BUKUR ZOTI MADH JU RUJT PREIJ GJDO RREZIKUT AMIN AMIN AMIN AMIN AMIN AMIN VLLAZEN EDHE MOTRA MIR UNDIGJOFSHIM MIR UPAFSHIM NE VENDLINDJEN TON AMIN AMIN AMIN AMIN AMIN AMIN NGA UNE DUSHI BYTYQI NGA AUSTRALIA VICTORIA

 79. Eri Bufazi

  Eri Bufazi

  7 ditë më parë

  Bravo me këtë kolazh na kerrnaqet të dy super këngëtar ini Bravooooooooooo 👏👏👏👏👏👏👏💐💐💐

 80. arian xhelili

  arian xhelili

  7 ditë më parë

  Brava juli e ke qar pa ty nuk e di si do ishte na kenaqet un e kam par mbi 20 her kte kolazh dhe nuk ngopem bravi bravi bravi jeni te papar

 81. Anelisa Saliaj

  Anelisa Saliaj

  7 ditë më parë

  Ju kendoft zemrea 😊😊

 82. Artian Beqiraj

  Artian Beqiraj

  8 ditë më parë

  Shum bukur ju lumt goja zoti ju bekoft jeni artista

 83. Enkelejda Bilibashi

  Enkelejda Bilibashi

  8 ditë më parë

  O sa u kenaqa ju pershedes nga mascusteri amarik

 84. Zoi Makri

  Zoi Makri

  8 ditë më parë

  Ju kendofte zemra qe te dyve na kenaqet. Aman se na ka marre malli per nje dasem. ❤🇦🇱❤🇦🇱❤🇦🇱❤

 85. Aleksandros Biras

  Aleksandros Biras

  8 ditë më parë

  Ju LUMTE GOJA DHE ZEMRA PER KETE KENAQESI QE NA JEPNI. NGA ZEMRA JU UROJME GJITHE TE MIRAT. DJEMTE E ORKESTRES SE PA LODHUR JANE TE PAPARE. PER PARAGOGJINE RESPEKT DHE MIRENJOHJE.

 86. Valentina Zheku

  Valentina Zheku

  8 ditë më parë

  Ku ka me bukur se kaq. Ju lumte goja. Na fiket qe mbaroi ky program kaq i bukur e shifshim me kenaqesi artiste te mbrekullueshem dhe prezantuesja me kinge klea huta thank u per ket mbrekulli.

 87. kalia komanaku

  kalia komanaku

  8 ditë më parë

  Bravo Juliana dhe Ervisi ,GOD bless BOTH of you GUYS, Pershendetje nga ANGLIA, ❤🙏🙏💯🙏🙏💯🙏🙏❤✨❤✨

 88. Klejdi Borakaj

  Klejdi Borakaj

  8 ditë më parë

  Ka lezet keng jo shaka 🥺😍😍😍🤩👍👍👍

 89. Marsela Daja

  Marsela Daja

  8 ditë më parë

  Ju lumt goja te dyve ❤❤🌹⚘🌹⚘

 90. Holidays in Crete

  Holidays in Crete

  8 ditë më parë

  🤗🤗🤗🤗🤗

 91. Ornela Xhemal

  Ornela Xhemal

  8 ditë më parë

  Po nje bravo te madhe se na kenaqet ini te mrekullushem

 92. Kimete Haxhija

  Kimete Haxhija

  8 ditë më parë

  Ju shkoftë jeta duke kënduar dhe ne duke na gëzuar.

 93. five stars

  five stars

  8 ditë më parë

  🔥👨‍🚒🚒🧯 👏👏👏👏

 94. Fier Fier

  Fier Fier

  8 ditë më parë

  Bravo ju lumte goja jeni super Ervis Behari dhe Juljana Pasha ❤❤🧿🧿

 95. arian xhelili

  arian xhelili

  8 ditë më parë

  O ervis ma kenaqe shpirtin hallall ta befte zoti te uroj suksese te metejshme

 96. Naun Ranxha

  Naun Ranxha

  8 ditë më parë

  06h7h

 97. Terezina Mucllari

  Terezina Mucllari

  8 ditë më parë

  Bravo na kenaqet 👏👏👏👏

 98. Qeribare Lamaj

  Qeribare Lamaj

  8 ditë më parë

  Bravo te dy Ini artista te mrekullushem

 99. Arta Alla

  Arta Alla

  8 ditë më parë

  Spektakli qe nuk e kamlen pa e pare asnjeher cdo jave u kendoft shpirti gjithmon te dyve

 100. Gabaj Shpetim

  Gabaj Shpetim

  8 ditë më parë

  Ne emigrantet na kenaqet shpirtin pershendetje nga Italia bravo kenge moj orkestra super

Faqja Tjeter