Argëtim

Kenge Moj - Petrit Lulo & Maya | Kolazh - Duetet e kengeve tradicionale - Vizion Plus

www.vizionplus.tv
kengemoj
kenge_moj
vizionplustv
VizionPlusTV
VizionPlusTV
@Vizion Plus TV @Vizion Plus Live
Ne momentin e pazakonte qe po jetojme, Vizion Plus ben bashke te gjithe artistet shqiptare nen moton “Ti Gezohemi Jetes!”. “Kenge moj” superproduksioni muzikor ben bashke zerat me te njohur te muzikes shqiptare. Treshja tashme e njohur Pandi Laço, Bledi Laço dhe Adrian Hila, nen drejtimin e kengetares dhe moderatores se njohur Klea Huta, sjellin formatin televiziv origjinal qe do te kete ne bosht te tij muziken shqiptare - Ate popullore dhe qytetare, ate folklorike si dhe ate te kultivuar.
Spektakli synon te realizoje nje udhetim ne te gjithe pejsazhin muzikor shqiptar, duke patur parasysh zhanret, rrymat, traditen, personazhet, autoret, tematikat, eventet dhe do te jete i strukturuar sipas nje forme te qarte si ne vijim.
#kengemoj #vizionplustv #kengatradicionale #duete
------------------------------------------------------------------
Subscribe: alpast.info

Komente 

 1. Michael Willard

  Michael Willard

  12 orë më parë

  Wonderful excellent best of the best congratulations

 2. Lulearte Gora

  Lulearte Gora

  13 orë më parë

  Ju lumte goja bilbilat e jugut

 3. Orgesa Lulaj

  Orgesa Lulaj

  14 orë më parë

  Uuuoooppppaaaaaa digje digjeeeeee,hoooppppaaaaa

 4. ralf brahimaj

  ralf brahimaj

  Ditë më parë

  2 zera qe neve na jugu na bejne krenar Ne vecanti bilbili i jugut Petrit Lulo

 5. Bashkim Karamuca

  Bashkim Karamuca

  Ditë më parë

  Mos umplaksh kurr o petrit lulo se najep kenaqesi me kenget etua o bilbil i shqiperis

 6. Gezim Allko

  Gezim Allko

  3 ditë më parë

  Cfare kenajqesie zemra mal

 7. Jesmina Harapej

  Jesmina Harapej

  4 ditë më parë

  Sa hijeshi i kan skenes keto artiste, Kenge te bukura, si fllad pranvere,🌷🌷🌷❤

 8. Foti Hita

  Foti Hita

  4 ditë më parë

  Petrit Maja dy zera te mbrekullusheme

 9. edlira laska

  edlira laska

  4 ditë më parë

  Ju lumte goja!

 10. Shqipe Xhelo

  Shqipe Xhelo

  4 ditë më parë

  Bggq

 11. Rudina Bardhi

  Rudina Bardhi

  5 ditë më parë

  N.a kenaqet me kenge ju lumte goja

 12. Aris Michali

  Aris Michali

  5 ditë më parë

  Ptrit nuk ben me nena !!

 13. Mico Fusheza

  Mico Fusheza

  5 ditë më parë

  p

 14. Marsi Dervisi

  Marsi Dervisi

  5 ditë më parë

  ❤❤👏👏🔥🔥🔥

 15. Ilir Bardhi

  Ilir Bardhi

  6 ditë më parë

  Ndonji gje te re ,Jo??? 100 vjet me te njejten keng 😂😂😂😂😂

 16. Johana Selmanllari

  Johana Selmanllari

  7 ditë më parë

  q

 17. hekuran hidershaj

  hekuran hidershaj

  7 ditë më parë

  Kur kendon bilbili dhe maja i degjpn e gjith dynjaja

 18. Violeta Alia

  Violeta Alia

  7 ditë më parë

  Te gjithe ata qe e kane organizuar kete eveniment .Ju lumte mendja ,sepse ne kete situate qe po kalojme po na shtojne jeten ,cdo dite po na e bejne edhe me te bukur .Ju perqafoj .Jeni te gjithe te mbrekullueshem .

 19. ꧁༺ MELODI ༻꧂

  ꧁༺ MELODI ༻꧂

  7 ditë më parë

  Petrit lulo eshe njesh ne kengen popullore

 20. jani Hametaj

  jani Hametaj

  8 ditë më parë

  💥💥💥💥💥💥💥💥💥💥💥🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱👍🇦🇱👍👍👍👍👍🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱

 21. Juljana Meminaj

  Juljana Meminaj

  8 ditë më parë

  Fantastike Maya. Petrit Lulo gjithashtu.

 22. Thellenxe Cobani

  Thellenxe Cobani

  9 ditë më parë

  O bibila te kenaqni me kengey tuaja sidomos maja

 23. Mira Xhaferaj

  Mira Xhaferaj

  9 ditë më parë

  Ju këndoftë zemra se na kënaqët shpirtin un këtu në krevat qe jam semur ju dëgjoi dhe nuk gopem po më shëruar shpirtin ju dhëntë Zoti jetë dhe shëndet

 24. Alban Saliko

  Alban Saliko

  9 ditë më parë

  Oh Nene me dogjet zemren, o bilbiat e kenges ❤🇦🇱 respekte

 25. K M

  K M

  9 ditë më parë

  Lereni Bilbilin te kendoje

 26. dallendyshe myftaraj

  dallendyshe myftaraj

  10 ditë më parë

  yje

 27. K M

  K M

  11 ditë më parë

  Mire qe doli nje kenge tamam se mbeten njerzit tu degju ato te perputhen

 28. Entela Perçini

  Entela Perçini

  11 ditë më parë

  Ooo[

 29. Majlida Bejaj

  Majlida Bejaj

  11 ditë më parë

  Ooo zooot shëndet u dhënt zoti bilbilat e shqipëris 👏👏👏👏👏👏👏👏

 30. Vasili Metaj

  Vasili Metaj

  13 ditë më parë

  Dueti me i mire ne Kenge Moj Jeni te paarritshem

 31. Dave Selna

  Dave Selna

  14 ditë më parë

  Jeni te pa perseritsh bravo

 32. Petrit Rexhepi

  Petrit Rexhepi

  15 ditë më parë

  Ju kendofte zemra bilbilat e jugut.

 33. Elisa Zhupa

  Elisa Zhupa

  15 ditë më parë

  Hopaaaaaa se na kenaqet !

 34. Elisa Zhupa

  Elisa Zhupa

  15 ditë më parë

  Ju lumte goja !

 35. Vali Veizaj

  Vali Veizaj

  16 ditë më parë

  Na keneqt shpirtin u kendoft zemra kenget me te bukura kengetaret me te mir te dy jeni bilbila ju lumt goja

 36. Artan Alimadhi

  Artan Alimadhi

  16 ditë më parë

  b

 37. Emiljano Hasanaj

  Emiljano Hasanaj

  16 ditë më parë

  Legjend jan bravo.

 38. Blerina Demiraj

  Blerina Demiraj

  16 ditë më parë

  💥💥👏👏🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱

 39. Asmiralda Demaj

  Asmiralda Demaj

  18 ditë më parë

  💥💥👏👏

 40. sofia simoni96

  sofia simoni96

  19 ditë më parë

  I mrekullueshem Petrit 👑🧿🧿 Ndrin skena me ju te dy bashke. Kenge qe nuk te merzitet, dueti me i bukur 🔥🔥🔥🔥🔥🔥👏👏👏👏

 41. Astrit Kaziaj

  Astrit Kaziaj

  19 ditë më parë

  Ooooo legjenda kenges popullore Petrit Lulo 💥💥💥💥💥💥💥

 42. Silven Dokaj

  Silven Dokaj

  19 ditë më parë

  Opo digjeni fare,oooppaaaaaaa.,Mos vdekshi kurre

 43. Apostol Meinti

  Apostol Meinti

  19 ditë më parë

  Zoti ju bekoftë për këtë mrekulli. Të këndoftë zëmra o bilbil i Gjirokastrës dhe i gjithë Shqipërisë zëri jotë kur mos shterojë. Duet i mbrekullueshem, respekt pa fund. Ju përshëndes nga Gjermania!!!!!

  • edlira laska

   edlira laska

   11 ditë më parë

   :x@da÷-!°○☆`°¤●●《•

  • edlira laska

   edlira laska

   11 ditë më parë

   qesqqZaåZaZa1cadesztevde1Zaăefee_=1xds,carequestdaZSq/vd###/3"2÷#₩

 44. Haxhi Duraj

  Haxhi Duraj

  19 ditë më parë

  Tv

 45. Soni

  Soni

  19 ditë më parë

  🔥🔥🔥🔥🔥🔥👏👏👏👏👏

 46. Sokol Balaj

  Sokol Balaj

  19 ditë më parë

  U Mbush Mali me Lende Dishku

 47. Aless

  Aless

  19 ditë më parë

  Performanca me e bukur qe kemi pare deri me sot ne "Kenge Moj" ju lumte goja, Maya je e paktahasueshme 👑😇

 48. Aless

  Aless

  19 ditë më parë

  Dashuri me degjim te pare, na kenaqet shpirtin Maya zeri jot eshte wow 🥺😍😍😍❤❤

 49. Zyra Memini

  Zyra Memini

  20 ditë më parë

  🙏🙏🙏🙏💖♥️⭐🌟💯💯 Jeni 2 yje e dy zemra 💯💯💯 I gjith populli yne ju do e shum rrespekt per ju gjithmon 🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏♥️🇦🇱🇦🇱🇭🇺 Kenget e juaja burimi shqiptar. Folklore festival shqiptar. Faleminderit SHUME per vidjon. 🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🌟⭐🙏🙏

 50. Denald Gjoni

  Denald Gjoni

  20 ditë më parë

  🔥🔥

 51. xhek kanani

  xhek kanani

  20 ditë më parë

  Keta qe kan ber dislike nuk do Jen shqiptare ose do Jen kengetar AMATOR qe nuk I harrin dot edhe I kan zili...

 52. ustallaret lodra curle

  ustallaret lodra curle

  20 ditë më parë

  te lumt je mei madhi i jugut me ze embli☝👍🌹🌹🌴🎤👈💔🍒🍒👈

  • ustallaret lodra curle

   ustallaret lodra curle

   16 ditë më parë

   albumet tuja nuk humbasin ndo njeher brez pas brezi po ti je i pa zevendesushem👍🎵☝👈

  • ustallaret lodra curle

   ustallaret lodra curle

   16 ditë më parë

   je 1 sh 👍🍒🍒👈

 53. Hiqmet Motra

  Hiqmet Motra

  21 ditë më parë

  7i98ū

 54. xhiulia xhoxha

  xhiulia xhoxha

  21 ditë më parë

  Fantastico ❤❤👏👏

 55. Shenvalentin 2021

  Shenvalentin 2021

  21 ditë më parë

  Shum bukur bravo Maja dhe Petrit jeni shum te Mir

 56. Αναστασια Σκουπρα

  Αναστασια Σκουπρα

  21 ditë më parë

  BIRBIL KE QENE BIRBIL DO NGELESH

 57. Valentina Vidhi

  Valentina Vidhi

  22 ditë më parë

  Me shplodh., Me qetson kenga jote bilbil......

 58. Mimoza Spahiu

  Mimoza Spahiu

  22 ditë më parë

  Çar të thuash për ju? Na kënaqët,jeni kaq të mirë të gjithë,një harmoni e shkëlqyer me njëri- tjetrin!

 59. Hyre Fistaj

  Hyre Fistaj

  22 ditë më parë

  Ju lumte goja dy artiste te medhenj Na kenaqet Bravo te madhe Sa bukur qe u shkon zeri Respekte

 60. Bbb Vbb

  Bbb Vbb

  22 ditë më parë

  u kendofte zemra.jeni te mrekullueshem.jeni legjenda e kenges popullore

 61. Vladimir Lamcaj

  Vladimir Lamcaj

  23 ditë më parë

  Ju faleminderit per kenaqesine qe na dhuroni!!!

 62. Tatiana Limaj

  Tatiana Limaj

  23 ditë më parë

  Laberia qendron mbi te gjithe , e ka bekuar zoti , deti dhe mali , ishulli dhe gadishulli kanga dhe vallja , mikpritja , burreria , fisnikeria ujet e kulluar , mishrat e pjekura ne hell , furkat qe tjerrin , fyelli , klarineta , mjalti i kulluar i maleve , dhalla e e gjalpi i fresket .Dua te vdes aty , te mart ajer Llogorai te shoh Korfuzin nga afer .

 63. Arben Mucaj

  Arben Mucaj

  23 ditë më parë

  Bukuria e kenges se jugut eshte me bukur, kur kendohe nga ju .na kenaqet .🙏

 64. Arjola Maka

  Arjola Maka

  24 ditë më parë

  😍😍😍

 65. Kiku Hajdari

  Kiku Hajdari

  24 ditë më parë

  Mali mushet me rrush po jo me ze.ju ja u ka fale zoti bravo.🌟🌟

 66. Kostandin Puleri

  Kostandin Puleri

  24 ditë më parë

  Bilbili i Gjirokastres 🇦🇱Ju lumte goja🧿

 67. Erion Ngjeliu

  Erion Ngjeliu

  25 ditë më parë

  cfare zeri na e bone mishin kokrra kokrra

 68. Isa Kociaj

  Isa Kociaj

  25 ditë më parë

  Jane te dy te pa arritshem. Din te interpretojne me mjeshtri te gjitha kenget e vjetra popullore qe populli kishte kohe pa degjuar Jane te shkelqyer

 69. Rosela Muskaj

  Rosela Muskaj

  25 ditë më parë

  Yyyyjje

 70. Sute Bejo

  Sute Bejo

  25 ditë më parë

  Mrekulli.je.Maja

 71. Mirela Bombaj

  Mirela Bombaj

  25 ditë më parë

  Ju lumte goja qe na kenaqet ju falenderojm,

 72. NO NAME

  NO NAME

  25 ditë më parë

  Dy superzërat e jugur të SHQIPËRISË.edhe njëherë treguat atë që jeni. TË PA ARRITSHËM.përshëndetje nga kurbeti

 73. V Dh

  V Dh

  26 ditë më parë

  Bilbili i Gjirokastres dhe labja e Vlores. Krenar per ju

 74. Kimete Haxhija

  Kimete Haxhija

  26 ditë më parë

  Yllllll fare

 75. Clirim Miska

  Clirim Miska

  26 ditë më parë

  Super keng bravo petit me majen super

 76. Dhimiter Xhoga

  Dhimiter Xhoga

  26 ditë më parë

  13 Prill te OQEANIT me ju dhe VATANIN jetoj ! ju lumte Goja te gjitheve- *ARES dhe FARES*. 85 vjerari *Guri Naimit* D. Nga Toronto..(COVID-I izoluar). me lente gjalle te festoj 25 Majin *Dite e Naimit* mes Dangellise Naimjane*!

 77. Rajner Feimi

  Rajner Feimi

  26 ditë më parë

  bravo birbilat e jugut ju kendofte zemra

 78. luli luljeta

  luli luljeta

  27 ditë më parë

  thote nenja jane krushq

 79. Jona Jona

  Jona Jona

  27 ditë më parë

  😡😦😡

 80. 1995samos

  1995samos

  27 ditë më parë

  shume te thjeshta gjerat ,,, j e n i t e m b r e k u l l u e s h e m ju lumte na kenaqet shpirtin

 81. Alex Gjyshi

  Alex Gjyshi

  27 ditë më parë

  Nje pershendetje orkestres te jashtezakonshem me vlonjatin Altin llaka i ritur ne shkollen e muzikes naim frasheri

 82. maksim sota

  maksim sota

  28 ditë më parë

  Artista lindin dhe nuk behen...BRAVO

 83. zejmona zeni

  zejmona zeni

  28 ditë më parë

  ze mahnites

 84. Laura Laura

  Laura Laura

  28 ditë më parë

  O te miret e vendit Tim tundet skena lum ne per ju ⭐⭐🇦🇱🙏

 85. Mira Cobo

  Mira Cobo

  28 ditë më parë

  Pacit jete te gjate ju dy brilant et qe shqiperia Na kujtuat kohen e shkuara ne mungesen te babit Tim qe e pelqen te dhe kur shko te ne cdo dasem e kishe ne zemere sa here qe e degjoi ne i tube me ngjalle nje djesi pere shum mall ke fa cumbushe mai plote me rushe nje vencati respekt pere te dy qovshit gjithmon me keto kenge qe Na hqni merzit in malli qe kemi pere vendi tone

 86. Roza Roza

  Roza Roza

  28 ditë më parë

  Sa Emocione Sa Kenaqesi 👏👏 Jeni Mbrekullia e Laberissssssss👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏🖐

 87. Nico Banushi

  Nico Banushi

  29 ditë më parë

  Gjigandi kenges popullore petrit lulo, respekt

 88. Alban Cekoja

  Alban Cekoja

  29 ditë më parë

  Shum bukur ju kendoft zemra ! Jeni tpazvendsushem ! Bravo per kte organizim te mrekullushem dhe per orkestren fantastike 🤗👏👏👏

 89. Aliraj Florian

  Aliraj Florian

  29 ditë më parë

  Cfar te thuash per kete intepretim ! Thjeshte te mrekullushem

 90. Emiliano Emini

  Emiliano Emini

  29 ditë më parë

  Mbrekulli 👏👏

 91. Roza Roza

  Roza Roza

  29 ditë më parë

  O Zote sa te mire dhe te Mbrekullushem qe jeni 🙏🙏 Shendete dhe jete te keni se na jipni dhe ne gexim dhe hare ⭐⭐⭐nga nje Emigrante 🙏🙏🙏🙏⭐⭐⭐🖐🖐🖐🖐🖐🖐

 92. bledar muho

  bledar muho

  Muaj më parë

  Nji super kolazh .nga keta dy zera te vecante.bravvvvvvo

 93. Aurent Cala

  Aurent Cala

  Muaj më parë

  E ke mbyt o Lorenc Cunaj

 94. Klau Pashaj

  Klau Pashaj

  Muaj më parë

  Si quhet ai Klarinestisti?Shume bukur,e ka djegur fare🙏👍👌🇦🇱

 95. sulo tiran

  sulo tiran

  Muaj më parë

  te kndoft zemra petrit e maja jeni duet qe te ngroni zemrn

 96. Bardha Zhurda

  Bardha Zhurda

  Muaj më parë

  Kenge e valle e paci gjithmon

 97. Odhise Hyso

  Odhise Hyso

  Muaj më parë

  Te vetmit qe te heqin stresin dhe te bejn te qash nga kenaqesia

 98. dhurata Dhurata

  dhurata Dhurata

  Muaj më parë

  o zot ca.magjie , perla e jugut muzika kengetaret orkestra ,bravo ju kendoft shpirti na kenaqet🙏🙏🙏

 99. Zapata Zapatino

  Zapata Zapatino

  Muaj më parë

  Mjaft me kenget popullore. Kemi nevoje dhe per muziken e lehte te festivaleve deri 1990. Nuk duhet ti harrojme.

 100. Αλεξάνδρα 13

  Αλεξάνδρα 13

  Muaj më parë

  O juuu lumte goja ❤️❤️❤️❤️

Faqja Tjeter