Era Rusi & Fatmira Brecani - Me zemer te bardhe

@ONIMA - smarturl.it/ONIMA

Era Rusi & Fatmira Brecani - Me zemer te bardhe
Directed by: Juli Lutovac
Music & Lyrics: Gramoz Kozeli
Arrangement: Klajv Kajno, Gramoz Kozeli

Connect with Era Rusi:

erarusimusic
era_rusi

ME ZEMËR TË BARDHË

Fatmira:
Ma ka fal nji nuse Zoti
me zakone si qëmoti
ma dha siç e desha vetë
nusja ime me kimet,

Era:
Ah moj nanë sa mirësi gjeta në kët' shpi, fati më paska ndri,
du me t'thanë s'jam pishman se lash bab' e nanë, bekimet mi kanë dhanë,


Ref:
Fatmira: Sa po të ngjan ky fustan i bardhë
Era: Me zemër t'bardhë tek ty nanë kam ardhë
Fatmira: Me zemër t'bardhë edhe me nafak
Era: fjalët e tua oh si kajmak
Fatmira : Sa po të ngjan ky fustan i bardhë
Era: Me zemër t'bardhë tek ty nanë kam ardhë
Bashkë: oh sa shyhret gjithë ky lezet, t'na shkojë kjo jetë...marak mos me na mbet'

Amanet nji djalë që kam
tek ty zemrën e ka lan
m'ndahet zemra në dy pjesë
gjysma tjetër ty do t'mbesë

Era:
Ah moj nanë sa të du
nanë e dytë per mu
zemrën peshë ma ke çu
Ah moj nanë sa të du
mjalt - sheqer me mu
Zoti m'ka beku

Ref:
Fatmira: Sa po të ngjan ky fustan i bardhë
Era: Me zemër t'bardhë tek ty nanë kam ardhë
Fatmira: Me zemër t'bardhë edhe me nafak
Era: fjalët e tua oh si kajmak
Fatmira : Sa po të ngjan ky fustan i bardhë
Era: Me zemër t'bardhë tek ty nanë kam ardhë
Bashkë: oh sa shyhret gjithë ky lezet, t'na shkojë kjo jetë...marak mos me na mbet'.

Komente 

 1. Gjergj Fishta

  Gjergj Fishta

  4 ditë më parë

  Ju kendoft zemra!

 2. Gjergj Fishta

  Gjergj Fishta

  4 ditë më parë

  Dada Fatmira, ju jeni një ikonë e gjallë, përshëndetje nga Kosova.

 3. arnold noldi

  arnold noldi

  6 ditë më parë

  Idhulli im gjigandja FATMIRA BRECANI

 4. Erisa Tuka

  Erisa Tuka

  10 ditë më parë

  Po Po e keni gjetur

 5. Elsa Berisha

  Elsa Berisha

  10 ditë më parë

  Mmmmmmmiiiiiiiiiiirrrrrrrrr

 6. Beqir Fetishaj

  Beqir Fetishaj

  14 ditë më parë

  Bravooo bukur, te dyja zerin ok, zeri esht dhurat nga Zoti,,, negativet ti kapin zerin se i mbyt zilija 🤣🤣🤣🤣

 7. Eda Gjepali

  Eda Gjepali

  19 ditë më parë

  Sa kenge koti ,nuk dua te nigjoj kto zakonet e vjetera, do martohet vjerra me nusen apo cuni.zhdukni zakonet e vjetra se'' ngelet ne vend numero "

 8. Emiljano stafhasani

  Emiljano stafhasani

  19 ditë më parë

  Kenge shume e bukur

 9. Emiljano stafhasani

  Emiljano stafhasani

  19 ditë më parë

  Përshëndetje , kjo asht kënge shumë e

 10. Genta Bardhi

  Genta Bardhi

  19 ditë më parë

  Super kenge....ngela duke e degju e ridegju gjith diten...

 11. Heseneli Mehdiyev

  Heseneli Mehdiyev

  22 ditë më parë

  Përshëndetje! Ju meritoni të lexoni. Fat i mirë!

 12. Naim Bytyçi

  Naim Bytyçi

  24 ditë më parë

  Dada Fatmire te qofte jeta e gjate, shume shume bukur Era. Bravo 👏👏👏

 13. Elton Xhemollari

  Elton Xhemollari

  26 ditë më parë

  Ju kendofte zemra ❤ nje tekst qe permban nje mesazh shume bukur....nuk di cte them "BRAVO" RESPEKTE

 14. Elenieleni Alushi

  Elenieleni Alushi

  27 ditë më parë

  Eh te ishin gjerat si ne kenge 😠

 15. Arjon Sokolaj

  Arjon Sokolaj

  27 ditë më parë

  Kenge e bukur,mesazh shummm njerezore,Suksese 👏👏👏👏👏

 16. Shqipni Etnike

  Shqipni Etnike

  29 ditë më parë

  Oj dada tropojes zoni yt mrekulli

 17. aron gl

  aron gl

  Muaj më parë

  Me qindra here e degjoj dhe nuk ngopem super kenge super hit😍😍😍😍❤

 18. Skender Kolami

  Skender Kolami

  Muaj më parë

  Oooo ME KETE KENGE BIE FLE ME KETE KENGE NGRIEM ZEMRA JU KENDOFTE ...ARTA!!

 19. Elian Alia

  Elian Alia

  Muaj më parë

  Kush a nusja e kush a vjehrra?

 20. Denis Daiu

  Denis Daiu

  Muaj më parë

  Ohh supeeeer

 21. Xhoana Cepele

  Xhoana Cepele

  Muaj më parë

  Jepini miliona klikime kësaj kenge.

 22. Zeliona Memushaj

  Zeliona Memushaj

  Muaj më parë

  Duet shume i bukur .Na kenawet

 23. Brizida Korcari

  Brizida Korcari

  Muaj më parë

  Sa bukur, po kenaqem duke e pare dhe degjuar. Dy yje ⭐⭐⭐⭐💎💎💎💎

 24. Zaim Zaim

  Zaim Zaim

  Muaj më parë

  Fatmires zeri i del nga shpirti.

 25. Rajmonda Mara

  Rajmonda Mara

  Muaj më parë

  jeni te mrekullushme jeni per tu pas zili kshu ju shkoft kjo jet vec harem era ka qen gjithmon e preferuara ime ❤😍❤

 26. Mike Saraft

  Mike Saraft

  Muaj më parë

  🎍🎋🎄💮💗🎋🎄🧩🧩🧩🧩🧩😆✨🎋🎄🌙🌠 *Për shkak të dashurisë. Perëndia dërgoi Birin e tij Jezu Krisht të vdiste në vendin tonë. Tri ditë më vonë. U ngrit nga vdekja.* *Tani Vetëm nga Jezu Krishti. Zoti na ka dhënë dhuratën falas të jetës së përjetshme. Ai do të të shpëtojë dhe do të të shërojë.* *Nëse rrëfeni me gojën tuaj Zotin Jezus dhe besoni në zemrën tuaj se Zoti e ka ringjallur prej së vdekurish* *Ai do t'ju japë jetën e përjetshme* *((shiko lart në qiell dhe pyete atë))*

 27. Edmond Bulla

  Edmond Bulla

  Muaj më parë

  Edhe pse pres t fejohem tani afr m vjen t qaj sa her e degjoj🥰🥰🥺

 28. Nexhat Osdautaj

  Nexhat Osdautaj

  Muaj më parë

  Une mendoj Fatmira Breqani osht e dot metet per sgum shum koh numer 1 per kenget shqipe mosu plakt kurr

 29. Pellumb Ndoj

  Pellumb Ndoj

  Muaj më parë

  O te lumte goja

 30. Heni Dikellari

  Heni Dikellari

  Muaj më parë

  Te lumt

 31. Nard Tuku

  Nard Tuku

  Muaj më parë

  Bukur shum ju kendofte zemra 👏👏

 32. Kuzhina e Ferides (Ferides Kitchen)

  Kuzhina e Ferides (Ferides Kitchen)

  Muaj më parë

  Ju lumte goja na kenaqet nje shembull i bukur nusja dhe vjerra me kujton mua dhe vjerren qe duhemi dhe e rrespektojme njera tjetren ska me mire te shtohet jeta ne fund te fundit nuse te dashura eshte ajo qe ka sjell ne jete bashkshortin e endrave tuaj 👏

 33. Herton Agalliu

  Herton Agalliu

  Muaj më parë

  Shume konge e bukur.Ju knoft shpirti gjithmone.Alamet fjalesh.

 34. Xhoena Metaj

  Xhoena Metaj

  Muaj më parë

  Bavra

 35. Xhoena Metaj

  Xhoena Metaj

  Muaj më parë

  Bava

 36. Algi Isaku

  Algi Isaku

  Muaj më parë

  Ju kendofte Zemra

 37. Neviana Beqja

  Neviana Beqja

  Muaj më parë

  Shume e bukur kjo këngë më një mesazh shumë të bukur

 38. Borsh 🇦🇱

  Borsh 🇦🇱

  Muaj më parë

  Nje keng me shume domethenje' U trashgofshin sa u martofshin Mjalt sheqer e paçin jeten.

 39. Heseneli Mehdiyev

  Heseneli Mehdiyev

  Muaj më parë

  🌹💎♥️💋

 40. Dorina Lorina

  Dorina Lorina

  Muaj më parë

  Shum bukur sukse 💋😘🥰

 41. Blerta Gjonaj

  Blerta Gjonaj

  Muaj më parë

  Shume keng e bukur

 42. Arb H

  Arb H

  Muaj më parë

  Kenge me te bukur keto koheve te fundit nuk paskam ndegjuar. Cfare mesazhi te bukur mban teksti. Ju lumte😍

 43. Boci Zegjine

  Boci Zegjine

  Muaj më parë

  Ju lumt goja e keni qar bravo te kuptoin keto vajza dhevjerrat qe gjilpera nuk vihet maj me maj po deshen te kaloin ne harmoni

 44. Ivans Kujaj

  Ivans Kujaj

  Muaj më parë

  Bravo oooooooooooooooooooooooooooo

 45. Anjeza Gjopalaj

  Anjeza Gjopalaj

  Muaj më parë

  🌟🌟

 46. Megi Shimi

  Megi Shimi

  Muaj më parë

  🥰🥰🥰

 47. Vjollca Rexha

  Vjollca Rexha

  Muaj më parë

  Me te vertete eshte shume i hidhur realiteti shqiptare, Nuk vleresohen kengetaret se kendojn bukur por kush perdridhet e del zhvesh

 48. Louis Xhema

  Louis Xhema

  Muaj më parë

  Jan vertet nuse dhe vjerr keto ?

 49. Laureta Comeau

  Laureta Comeau

  Muaj më parë

  Sa bukur me tingellon:"Sa po te ngjan ky fustan i bardhe!" Ne nga anet tona i themi:"Sa po te shkon!" Shume ze te bukur Fatmira Brecani, edhe me i bukur qenka bere!!!

 50. Fiore Alba

  Fiore Alba

  Muaj më parë

  Super 🌻🌻🌷🌷

 51. Moza Kita

  Moza Kita

  Muaj më parë

  po pse moj Era nuk veshe nje moment fustan te bardhe ta shihmim sa te ngjante

 52. Proud to be ALBANIAN

  Proud to be ALBANIAN

  Muaj më parë

  Veç nje mbrekulli 🇦🇱🇦🇱❤️

 53. Dila Oshafi

  Dila Oshafi

  Muaj më parë

  Bravo.

 54. Dritan Hidaj

  Dritan Hidaj

  Muaj më parë

  kjo kenge duhet te kape milionat ❤️🌹

 55. Florida Shkreta

  Florida Shkreta

  Muaj më parë

  SUPER KENGE 🥰

 56. anni çelhema

  anni çelhema

  Muaj më parë

  Këngë që të kënaq shpirtin kombinim perfekt dy yjet e muzikës shqiptare 👑👑😍

 57. Laura Thimo

  Laura Thimo

  Muaj më parë

  Ju lumtë goja

 58. gladiola tahiraj

  gladiola tahiraj

  Muaj më parë

  Je fantastike era

 59. Marsida Mars

  Marsida Mars

  Muaj më parë

  Era kishte nje ze fantastk live 🌹

 60. Miri Miri

  Miri Miri

  Muaj më parë

  Fantastikë. Do doja ta kisha nënën gjalle dhe njeher ta kërcente me nusen qe e deshen shum njera-tjetren

 61. Rozalita

  Rozalita

  Muaj më parë

  27,7,2021 👏👏👏👏👏👏👏👏🙋‍♀️

 62. Vllaznimi Ademi

  Vllaznimi Ademi

  Muaj më parë

  Fatmire Breqani fantastike me zanin e bukur Kam pas fat që kam qenë në një darsëm Live dhe e kam shiju zanin e bukur të saj

 63. Aida Zifla

  Aida Zifla

  Muaj më parë

  👏👏👏❤️❤️

 64. Jorgo Hoxha

  Jorgo Hoxha

  Muaj më parë

  Bravo ju kendofte zemra

 65. Sofe Haklaj

  Sofe Haklaj

  Muaj më parë

  Ju kendoft Zemra, krenare per ju

 66. hanife krasniqi

  hanife krasniqi

  Muaj më parë

  bravo era gjith mon ju uroj gjith te mirat ju dhe fatmires

 67. Arjana Gjonaj

  Arjana Gjonaj

  Muaj më parë

  Ju lumte! Nje perkujtues per mardhenien nuse -vjerre..

 68. hanife krasniqi

  hanife krasniqi

  Muaj më parë

  fatmire berqani me vjen shum mir per ju qe nusja juaj qenka edashur e shum e sinqert .zerin ejuaj shum e pelqej kur ishe ne suedi ne vitin 2000 mos gabofsha me nji koncert kisha shum deshir me ta dhan doret met perqafu por isha shum larg nty kendove me gzim niken nat koh ishe eholl me bel te bukur

 69. AdiStudio Dj Adi

  AdiStudio Dj Adi

  Muaj më parë

  Zemra ju kendoft. Interpretim perfekt. Jeni Yje⭐⭐👑

 70. Julie Makri

  Julie Makri

  Muaj më parë

  O zot ruaj keto artiste 🤗🤗 eshte nje super kenge me pelqen aq shume sa e degjoj me shume se 50 ne dite dhe e kendoi neper shtepi 👏👏

 71. Dj Nikolla

  Dj Nikolla

  Muaj më parë

  Super bashkepunim..!!

 72. Gjystina Lekaj.

  Gjystina Lekaj.

  Muaj më parë

  🤣🤣🤣🤣

 73. Nina Zyka

  Nina Zyka

  Muaj më parë

  bukur.u shkojne zerat.

 74. gurgac

  gurgac

  Muaj më parë

  Shume kenge e mire , rrespekt per te dyja !

 75. Gjylije Shehu

  Gjylije Shehu

  Muaj më parë

  Kenga shum e mir per kentaret pa dyshin nuk ka fjal per te dyjat i pershendes nga KOSOVA

 76. Sanie Sulollari

  Sanie Sulollari

  Muaj më parë

  Bravo te dua shum fatmira dhe era rusi jeni met mirat🌹💐🌳🌴🌷🌻🍁👍🙏🏻👍🙏🏻🙏🏻🙏🏻🙏🏻

 77. Besmira Shabani

  Besmira Shabani

  Muaj më parë

  ooo u kendoft zemraaaaa

 78. Naim Ferati

  Naim Ferati

  2 muaj më parë

  Kjo dhurata ne fund shume emocionuese nje fragment shum prekes...lum ata qe kalojn jeten me mirsi e ju knofte zemra te dyjave 🥰🥰

 79. Fjutra Mehmeti

  Fjutra Mehmeti

  2 muaj më parë

  Me rrengjethet me kete kenge. Sa mrekulli teksti ! Sidomos kur je ne emigrim larg familjes ky tekst te prek.

 80. Anxhela Hoxha

  Anxhela Hoxha

  2 muaj më parë

  🥰🥰🥰🥰🥰🥰👏👏👏👏👏

 81. Faik Boja

  Faik Boja

  2 muaj më parë

  Super kenge ju kendofte zemra gjithmone te dyjave 👫

 82. Eglantina Toku

  Eglantina Toku

  2 muaj më parë

  Bravo bravo u kendofte zemra kege shume e bukure u jepni nje mesazhe te gjithve me kte kege te mrkullushme nusja eshte djamanti shpise

 83. Lindita Dita

  Lindita Dita

  2 muaj më parë

  Famira je ikona muzikes shkurt legjenda muzikes

 84. Rezarta Haxhiu

  Rezarta Haxhiu

  2 muaj më parë

  ❤️

 85. Ildes Lamaj

  Ildes Lamaj

  2 muaj më parë

  Dy super zera te muzikes sone.Shume suksese ❤️❤️🔥🔥🔥

 86. Amour éternel

  Amour éternel

  2 muaj më parë

  *Kjo kenge te kenaq shpirtin🤗❤*

 87. Meri Dumani

  Meri Dumani

  2 muaj më parë

  Na kenaqet .Bravo te dya te mrekullueshme

 88. Vjollca Shkalla

  Vjollca Shkalla

  2 muaj më parë

  Po sa bukur edhe Era , te dyja te mrekullueshme.

 89. Kri 99

  Kri 99

  2 muaj më parë

  Mtekulli te dyja ❤❤🌹🌹

 90. Valentin Ceku

  Valentin Ceku

  2 muaj më parë

  Ju knoft zemra gjithmone jeni yje e shqipërisë 👑👑princeshat e shqipërisë

 91. Heseneli Mehdiyev

  Heseneli Mehdiyev

  2 muaj më parë

  Përshëndetje. Faleminderit shumë për mesazhin. Ju uroj shumë fat!

 92. Ronelda Marra

  Ronelda Marra

  2 muaj më parë

  Jeni te mrekullushme 🤗🤗

 93. Azbije z

  Azbije z

  2 muaj më parë

  Ashtu edhe era esht shum emir

 94. Azbije z

  Azbije z

  2 muaj më parë

  Fatmire je zonja emir je ikona jon

 95. Miranda Vathi

  Miranda Vathi

  2 muaj më parë

  Fantastike..Fatmira Brecani nje ze i rralle 😍

 96. Lupas hundas Sergjio

  Lupas hundas Sergjio

  2 muaj më parë

  Shume e bukur , ju lumte!!

 97. Izedin Kallugjeri

  Izedin Kallugjeri

  2 muaj më parë

  Krijofshi per here duete te kendshme

 98. shshs shshs

  shshs shshs

  2 muaj më parë

  Shi cfare zeri brilante dhe super orghinale jo Ato ke perputhen qe beren shooo dhe shume Fejke O Melisa o ooo ke dighu konke mmmmi

 99. shshs shshs

  shshs shshs

  2 muaj më parë

  Fatmira Bercani eshte kengetare dhe ka bere hustori ne muzike eshte muzike me tabane jo jooooo lulkat linditat dhe Melisat keto jane fejke Fatmira Yllle eeeeee

 100. shshs shshs

  shshs shshs

  2 muaj më parë

  Super Kenge Fatmira + Era super kenge . Gengen isjell FATMIRA ORGHINALE TELUMTE BRILANTE SKA KOMENETE PAKETE E PLOTE . FANSAT TE KANE ZEMERRRRRRR YLLLE ...

Faqja Tjeter