Alban Skenderaj - Jolie

Written by: Alban Skenderaj
Producer: Lorenc Aliaj

Available on:
Spotify: open.spotify.com/album/0i0oGt...
iTunes: music.apple.com/us/album/joli...
acromaxmedia.lnk.to/Jolie

JOLIE

Nje shikim si Mona Lisa
befas ti ma dhe
Une si nje “Alien i ligjshem” ne Champs Elysees
Dhe nje moment mu duk vertete sikur jetoja ne nje film
Nata me e bukur qe mbaj mend
Por kur i cela syte vec gjeta mbi jastek nje trendafil
dhe mbi leter shkruar emrin tend

Oh Jolie! Jolie! Ku je Jolie?!
Jolie! Jolie! Ku je Jolie?!

Syte blu, floket me rrica
Pa fryme me la
Elegancen nga Franca
Zjarrin nga Afrika

Ishte nje nate asgje shume me kot vetes i perseris
S’di pse te kerkoj ty ne cdo kend
U be nje jave qe endem rrugeve si i marre neper ne Paris
Ende duke thirrur emrin tend

Oh Jolie! Jolie! Ku je Jolie?!
Jolie! Jolie! Ku je Jolie?!

Asnje mbiemer dhe asnje adrese
Sikur nje foto ta kisha nga ti
Dhe endem si marre neper Paris
Dhe pse e di qe eshte cmenduri

Oh Jolie! Jolie! Ku je Jolie?!
Jolie! Jolie! Ku je Jolie?!

Komente 

 1. Besmir Cerma

  Besmir Cerma

  6 ditë më parë

  Ky njeri eshte shembull per muzik te paster.bravo alban

 2. Liresta Malaj

  Liresta Malaj

  8 ditë më parë

  Kjo keng esht xhevahir

 3. R Lena

  R Lena

  14 ditë më parë

  Ik pirdhu me gjithe kurvat e Afrikes.

 4. ardita zeqiri

  ardita zeqiri

  23 ditë më parë

  O zot qfar vokali tzerit e ki Albani i 1 i vetmi ne Shqiperi

 5. landi xhuraj

  landi xhuraj

  Muaj më parë

  👏👏👏👏

 6. Silvi Duraj

  Silvi Duraj

  Muaj më parë

  Zeri Albanit ilac per shpirtin 🥰

 7. Hanumshahe Sylejmani

  Hanumshahe Sylejmani

  Muaj më parë

  Këngëtar fantastik!

 8. Ana Koteli

  Ana Koteli

  Muaj më parë

  Ky kombinim , kaq i bukur 💫

 9. KEIRA B

  KEIRA B

  Muaj më parë

  Këngëtari që bën hite duke përdorur vetëm gjuhën letrare.💫

 10. I d o n t g i v e a d a n m

  I d o n t g i v e a d a n m

  Muaj më parë

  My name is jolie

 11. zhani elezi

  zhani elezi

  Muaj më parë

  Zhuli zhuli 😍😍❤❤🙏🙏

 12. El Torito

  El Torito

  Muaj më parë

  Thjesht 🔝

 13. Magi Margaret

  Magi Margaret

  Muaj më parë

  Love ittttt ♥️

 14. Γεωργία Τόντι

  Γεωργία Τόντι

  Muaj më parë

  👏👏👏👏

 15. Manjola Bobo

  Manjola Bobo

  Muaj më parë

  Mbreti i muzikes SHQIPATRE me zerin dhe thjeshtesin e tij..

 16. gjulie selimi

  gjulie selimi

  Muaj më parë

  Oh direkt në zemër ke prekur me këtë këngë 👏👏

 17. Alma Zajaku

  Alma Zajaku

  Muaj më parë

  dashuroesh nese degjon kete keng

 18. vullnet iseni

  vullnet iseni

  2 muaj më parë

  Thjesht e ke Zërin Unik, Shpresoj te shkosh ne Eurovision dhe ti tregosh botes per vlerat qe posedon💪

 19. Stealth Mode

  Stealth Mode

  2 muaj më parë

  ❤❤

 20. Evelyn Martinez

  Evelyn Martinez

  2 muaj më parë

  What?

 21. Burbuqe Gjini

  Burbuqe Gjini

  2 muaj më parë

  Kenget e tua

 22. Burbuqe Gjini

  Burbuqe Gjini

  2 muaj më parë

  Alban ndjes past mami im i pelqente

 23. Burbuqe Gjini

  Burbuqe Gjini

  2 muaj më parë

  Me largojne cdo stres

 24. Burbuqe Gjini

  Burbuqe Gjini

  2 muaj më parë

  Alban cdo dite degjoj kenget e tua

 25. Luan Gashi

  Luan Gashi

  2 muaj më parë

  Gjdo këngë Ma e mire si tjetra, Respekt Alban Skenderaj

 26. Dorin Metaj

  Dorin Metaj

  2 muaj më parë

  🤣👌👍

 27. Klajdi Duda

  Klajdi Duda

  2 muaj më parë

  Alban je gjigand . Qetesi shpirti je.

 28. moha med

  moha med

  2 muaj më parë

  shqiponja 🦅 ♥️

 29. Aleks Spaho

  Aleks Spaho

  2 muaj më parë

  I vetmi këngëtar të cilit i mësohen kenget me dëgjimin e parë, shqip dhe paster. Këngëtar unik

 30. Elton Martiri

  Elton Martiri

  2 muaj më parë

  🔝🔝🔝

 31. Moon Light

  Moon Light

  2 muaj më parë

  Beautiful albania 🇦🇱 Greeting from Morocco 🇲🇦

 32. erinda sulaj

  erinda sulaj

  2 muaj më parë

  E degjoj vazhdimisht edhe me shume me pelqen kjo kenge e repertorit tuaj

 33. Raidi Kola

  Raidi Kola

  2 muaj më parë

  Jolie

 34. Lili

  Lili

  2 muaj më parë

  Motra ime e pëlqen kete kenge Dhe un po ashtu

 35. F A

  F A

  2 muaj më parë

  Sehr schön.. Bravo Alban...

 36. Croatian Dalmatian

  Croatian Dalmatian

  2 muaj më parë

  Can't stop listening even I don't understand albanian...love you !

  • Bledar Lami

   Bledar Lami

   12 ditë më parë

   you are illyrian learn your old leanguage 😉

 37. zlatan slatan

  zlatan slatan

  2 muaj më parë

  Ne euro vizion !

 38. Mirjan Prenga

  Mirjan Prenga

  2 muaj më parë

  Me i miri Nje ze i paster Shqipe te paster Respekt

 39. Aferdita Balla

  Aferdita Balla

  2 muaj më parë

  Perfekte... !

 40. fabjan12 fabjan12

  fabjan12 fabjan12

  2 muaj më parë

  Shum bukur e ke ber kengen😗

  • fabjan12 fabjan12

   fabjan12 fabjan12

   Muaj më parë

   O Zholi kuje Zholi

  • fabjan12 fabjan12

   fabjan12 fabjan12

   2 muaj më parë

   Kush ka deshir te takoi Albanin😘😍

  • fabjan12 fabjan12

   fabjan12 fabjan12

   2 muaj më parë

   Kush ka deshir te takoi Albanin😘😍

 41. albi bano

  albi bano

  2 muaj më parë

  🥺🥀💏❤😘

 42. gisele t chenel💖

  gisele t chenel💖

  2 muaj më parë

  Shume bukur bravo 👏 kenge e qet dhe e paster jolie

 43. Mirela Pici

  Mirela Pici

  2 muaj më parë

  Bellisima💖💖💖 🎀💖🎀💖🎀♥️

 44. Ledi Ledi1

  Ledi Ledi1

  2 muaj më parë

  Sa keng e embel

 45. Enea Begaj

  Enea Begaj

  2 muaj më parë

  Nje shikim si Mona Lisa befas ti ma dhe Une si nje “Alien i ligjshem” ne Champs Elysees Dhe nje moment mu duk vertete sikur jetoja ne nje film Nata me e bukur qe mbaj mend Por kur i cela syte vec gjeta mbi jastek nje trendafil dhe mbi leter shkruar emrin tend Oh Jolie! Jolie, Jolie! Ku je Jolie?! Jolie! Jolie, Jolie! Ku je Jolie?! Syte blu, floket me rrica Pa fryme me la Elegancen nga Franca Zjarrin nga Afrika Ishte nje nate asgje shume me kot vetes i perseris S’di pse te kerkoj ty ne cdo kend U be nje jave qe endem rrugeve si i marre neper ne Paris Ende duke thirrur emrin tend Oh Jolie! Jolie, Jolie! Ku je Jolie?! Jolie! Jolie, Jolie! Ku je Jolie?! Asnje mbiemer dhe asnje adrese Sikur nje foto ta kisha nga ti Dhe endem si marre neper Paris Dhe pse e di qe eshte nje cmenduri Oh Jolie! Jolie, Jolie! Ku je Jolie?! Jolie! Jolie, Jolie! Ku je Jolie?!

 46. Kenel Lekaj

  Kenel Lekaj

  3 muaj më parë

  👍👍👍👍👍👍👍👍🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱

 47. Kenel Lekaj

  Kenel Lekaj

  3 muaj më parë

  Einfach perfekt 👌

 48. Anamaria Timofte

  Anamaria Timofte

  3 muaj më parë

  Τι σημαίνει, μπορεί να το μεταφράσει κάποιος:;Τι λέει..ετσι γαμάτο τραγούδι 👏👏👏

  • Anamaria Timofte

   Anamaria Timofte

   3 ditë më parë

   Έφχάρίστώ Πολύ

  • Petraq Kapurani

   Petraq Kapurani

   12 ditë më parë

   Mboro na to metafraso

  • holli deind

   holli deind

   21 ditë më parë

   Ενα βλέμμα σαν την μονα Λίζα εσυ μου έδωσες . Και εγω σαν Εξωγήινους στο champs Elysees Ξαφνικά νόμιζα οτι ζούσα σε μια ταινία Η πιο ωρα νύχτα που θυμάμαι ποτέ μου Αλλά οταν άνοιξα τα ματια μου βρήκα μονο ενα τριαντάφυλλο πάνω απο το μαξιλάρι Και σε ενα χαρτί ήταν το όνομα σου Οοο jolie που εισαι jolie Γαλάζια μάτια σγουρό μαλλί και μου κόπηκε η ανάσα Η κομψότητα απο Γαλλία και η φωτιά απο την Αφρική Ηταν απλα μια νυχτα επαναλαμβάνω στον εαυτό μου τιποτα παραπάνω Δεν ξέρω γιατι σε ψάχνω στην καθεμια Μια εβδομάδα περιπλανιεμαι σαν χαμένος στο Παρίσι φωνάζοντας το όνομα σου Jolie jolie που εισαι jolie Ουτε ένα επίθετο ουτε μια διεύθυνση Θα ηθελα ξα είχα μια δική σου φωτογραφία Και περιπλανιεμαι σαν χαμένος στο Παρίσι Οσο κι αν ξέρω οτι ειναι μάταιο

 49. AL Shira

  AL Shira

  3 muaj më parë

  shum shummmm nice :(

 50. MËSO ANGLISHT

  MËSO ANGLISHT

  3 muaj më parë

  Përshëndetje Alban Skënderaj. Unë jam fiks në moshën tënde dhe e kam ndjekur karrierën tënde muzikore qysh në fillesat e tua. Edhe unë vetë merrem në mënyrë indirekte me muzikën dhe besoj se e kam të bazuar atë që do të them më poshtë. Unë nuk është se mund të them që je një nga këngëtarët e mi të preferuar, por parë në aspektin e veshit kritik muzikor, ti mik i dashur je në mënyrë të parevokueshme këngëtari më i plotë dhe më i arrirë ne Shqiperi. E theksoj, nuk mund të them që jam fans, por e vlerësoj jashtë mase mënyrën tënde të të bërit muzikë. Je larg muzikës komerciale dhe muzikës mbytëse. Largpamësia dhe vizioni yt i të bërit muzikë në këtë vend është në vendin e gabuar, pasi po të ishe në një vend perëndimor, do të ishe padyshim në top listat botërore, në krah me divat e muzikës. Gjithsesi, të paktën degjojmë edhe ne muzikë cilësore dhe faleminderit për sa bën. Post scriptum. Refreni i kësaj këngë është totalisht jashtë kesaj bote, thjesht mrekulli.

 51. Drita Xhima

  Drita Xhima

  3 muaj më parë

  Eshe i vetmi kengetar qe e degjoj cdo dite dhe nuk me merzitet.🥰🥰🥰🥰

 52. Lejla Mujović

  Lejla Mujović

  3 muaj më parë

  Bebe 💚❤️..

  • Lejla Mujović

   Lejla Mujović

   Muaj më parë

   @Beb 🥥

  • Beb

   Beb

   Muaj më parë

   🌍

 53. Jona Kelmendi

  Jona Kelmendi

  3 muaj më parë

  Thjesht nje emocion

 54. isteri sara

  isteri sara

  3 muaj më parë

  Shume e bukur muzika🥰

 55. black boy

  black boy

  3 muaj më parë

  po kto dislike pse i bejn si mar vesh njerz negativ 🤔

 56. Egla Maxhari

  Egla Maxhari

  3 muaj më parë

  I madh je Alban, krenohemi me ty!

 57. jonny B

  jonny B

  3 muaj më parë

  Cfare masterpiece edhe perle kjo kenga kengetari me i kompletuar ne te gjithe trevat Shqipetare Alban Skenderaj per Eurovision 👌😍✌👏🇦🇱🙏👍

 58. Albina B

  Albina B

  3 muaj më parë

  ❤️

 59. Dimitris zelo

  Dimitris zelo

  3 muaj më parë

  🇬🇷🇦🇱one love🇬🇷🇦🇱

 60. Ibrahim Dragusha

  Ibrahim Dragusha

  3 muaj më parë

  🇽🇰👌👌🇦🇱🥂🙏🌷

 61. Perputhen Pikant

  Perputhen Pikant

  3 muaj më parë

  alpast.info/one/video/mpOE1Jxkc6G-bKo

 62. Perputhen Pikant

  Perputhen Pikant

  3 muaj më parë

  Kenga me e re e Mevlit dhe Julit @

 63. E Creative

  E Creative

  3 muaj më parë

  Ahh po e shijoj ne maksimum tani kte kenge nen rrezet e diellit , muzika ,teksti me plot kuptim .Padyshim kengetari me i mire qe kemi ne Shqiptaret ALBAN SKENDERAJ 👑!

 64. Big Albania

  Big Albania

  3 muaj më parë

  ti duhesh per EUROVIZION o alban pz jepja shqipris kte titull respect

 65. elisabeta agasi

  elisabeta agasi

  3 muaj më parë

  Super 👏

 66. Juljana Filaj

  Juljana Filaj

  3 muaj më parë

  Ska kengetar me te mir se ty ❤️❤️❤️

 67. Elen Deea

  Elen Deea

  4 muaj më parë

  ❤️❤️🇷🇴

 68. Ardis Cupa

  Ardis Cupa

  4 muaj më parë

  I vetmi njeri qe ben kaq kenege te bukura

 69. Giulio Baldan

  Giulio Baldan

  4 muaj më parë

  jolly jolly 🤦🏻‍♂️ che disastro

 70. Artan Coku

  Artan Coku

  4 muaj më parë

  Imagjino, e degjoj kenger "per ty" dhe perseri duket sikur eshte kenge qe e ka nxjerr tani

 71. Leli Kokoceli

  Leli Kokoceli

  4 muaj më parë

  💕💕💕💕💕💕💕💕💕💕💕💕💕💕💕💕 qetsimi shpirtit tim je me kte ze

 72. Mabel Sheen

  Mabel Sheen

  4 muaj më parë

  Shum i talentuar 😀

 73. donika gojani

  donika gojani

  4 muaj më parë

  0 Ok E M

 74. doshi c

  doshi c

  4 muaj më parë

  Artist i klasit te larte 👌🇦🇱

 75. Erta Veli

  Erta Veli

  4 muaj më parë

  U

 76. semnome jr

  semnome jr

  4 muaj më parë

  😳 que isso jolie

 77. Kenel Lekaj

  Kenel Lekaj

  4 muaj më parë

  👍👍👍👍👍🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱

 78. Rudin Mita

  Rudin Mita

  4 muaj më parë

  Super kengetar BRAVO ALBAN👏👏

 79. Fieri Vlora

  Fieri Vlora

  4 muaj më parë

  Bravo Alban

 80. T Vijay Kumar

  T Vijay Kumar

  4 muaj më parë

  didnt understood a single word but felt to the core

  • MËSO ANGLISHT

   MËSO ANGLISHT

   3 muaj më parë

   If you could understand the words, the impact would be just incredible. It's a masterpiece.

 81. Brunilda Elezi

  Brunilda Elezi

  4 muaj më parë

  Ka qene nje nder kengetaret qe me acaronte vetem kur e dëgjoj emrin. Si kam dëgjuar asnje kenge te tijen ama keto 2 kenget e fundit I ka qare me lot, I adhuroj

 82. Belgim Brucsel

  Belgim Brucsel

  4 muaj më parë

  🤗🤗🤗🤗👌

 83. Anthula Mato

  Anthula Mato

  4 muaj më parë

  Shum e bukur

 84. Klevis Cani

  Klevis Cani

  4 muaj më parë

  Je I madhe 😎😎

 85. See Rose

  See Rose

  4 muaj më parë

  Sehr schönnnnn😍😍😍

 86. Κωνσταντίνα Κολλιού

  Κωνσταντίνα Κολλιού

  4 muaj më parë

  Perfekt!!!

 87. Rosela Emini

  Rosela Emini

  4 muaj më parë

  Super do ja vej edhe un emrin vajzës time

 88. Ovidiu Grecu

  Ovidiu Grecu

  5 muaj më parë

  away from this universe good morning, take care of yourselves,

 89. Xhesilda Dakaj

  Xhesilda Dakaj

  5 muaj më parë

  Vajza ime e ka emrin zholi 👸❤

 90. Eridon Krasniqi

  Eridon Krasniqi

  5 muaj më parë

  ⁰00

 91. xhevrije Veliu

  xhevrije Veliu

  5 muaj më parë

  😘 😘 😘 Wow

 92. Xh. Dardane

  Xh. Dardane

  5 muaj më parë

  Legend je Alban shqiptarija sdo te lind edhe një her nji Njeri te Tille si TY👌👌

 93. Lindita Voja

  Lindita Voja

  5 muaj më parë

  🍊🍊🍊💥💥💥💥

 94. ermonela mata

  ermonela mata

  5 muaj më parë

  J f

 95. Arben Breshanaj

  Arben Breshanaj

  5 muaj më parë

  Super

 96. Eris Cucka

  Eris Cucka

  5 muaj më parë

  Te gjitha kenget tende kam kuptim brv Alban 👏🏻

 97. Sara L

  Sara L

  5 muaj më parë

  Soul music 🤩

 98. lorenc G

  lorenc G

  5 muaj më parë

  E ndigjoj prap prap ndjej nostargji per femirin time 🥲🥲

 99. Donald Bardhi

  Donald Bardhi

  5 muaj më parë

  Shyqyr Shqiperia ka akoma artist qe din te bejn muzik, kjo esht muzika qe kan nevoj njerzit sot . Respekte

 100. Tobler Jürg

  Tobler Jürg

  5 muaj më parë

  Jolie mélange de Kultur 👍🏻et oui la langue française et aussi magnifique

Faqja Tjeter