Alban Skenderaj ft. Elgit Doda - Parajsa ime (Official Video HD)

Produced by Elgit Doda
Lyrics: Alban Skenderaj
Mix & Master: Marenglen Boja
Video: ProVideo

Alban Skenderaj on Instagram:
albanskende...

Elgit Doda on Instagram:
elgitdoda

Available on:
iTunes: music.apple.com/us/album/para...
Spotify: open.spotify.com/album/6t8gEE...
Deezer: www.deezer.com/en/album/15390...

Nje Tequilla, nje Rose
Capuccino a Frappé
Apo nje Cocktail me Mango?
Ti do volumin ta ngre
Jepi Play ate qe ke
Reggae, Latino, a Tango!

Jo nuk eshte “Calma”
Eshte vetem dielli qe po fshihet neper palma
Arome e detit qe therret ndjenjat e mia
Dhe ne te shtrire qe pijme Mojito Caipiringa!

Edhe sa, dhe sa
do vonohesh edhe sa?
Je spirance ne detit tim, je kripe e veres time
Jo nuk ka, jo nuk ka
si me ty, jo, jo nuk ka
As Maldive, Bora Bora, JE PARAJSA IME


Luje si “Mambo”
Si “Coco Jumbo”
Boje “La Cozadera”
Si me “Bailando”

Mos thuj “Te Quiero”
E di se sa m’do
N’zemren tone s’jam thjesht Kapiten
Thirrem “ADMIRAL”


S’jena ne “Gringo”, s’jena ne “Gango”
S’jena ne “Rambo”, s’jena ne “Django”
S’kena nevoje “Lui”, “Prada”
Dhe as per “Lambo”
Jepna nje pije nje “Cigar”
Jepna nje zjarr e nje kitare
Diellin, detin, 24, jena pronare

E kcejna Reggae, kcejna Cha Cha Cha
Kcejna Regaton, Latino, Mambo dhe Salsa
E kcejna Reggae, kcejna Cha Cha Cha
Kcejna Regaton, Latino, Mambo uh, uh, uh


Edhe sa, dhe sa
do vonohesh edhe sa?
Je spirance ne detit tim, je kripe e veres time
Jo nuk ka, jo nuk ka
si me ty, jo, jo nuk ka
As Maldive, Bora Bora, JE PARAJSA IME

Komente 

 1. Emanuela Shera

  Emanuela Shera

  20 orë më parë

  ♥️♥️♥️♥️♥️♥️🥰🥰🥰🥰🥰🤩🤩🤩🤩🤩😍😍😍😍😍😍💋💋💋💋💋💋💋💋💋😘😘😘😘😘😘🚄🍒🍒🍒

 2. Aleksander Bregu

  Aleksander Bregu

  6 ditë më parë

  Albani esht niveli me cilesor i muzikes ne shqiperi dhe me teper.

 3. Faniola Moci

  Faniola Moci

  6 ditë më parë

  Thjesht dhe e bukur, Degjohet cdo fjale e tekstit👍🌅😃😀

 4. Erion Nazeraj

  Erion Nazeraj

  7 ditë më parë

  Denisa

 5. Erion Nazeraj

  Erion Nazeraj

  7 ditë më parë

  8fj

 6. Safigje Toska

  Safigje Toska

  7 ditë më parë

  esht keng shume e bukur

 7. Bushi Bushi

  Bushi Bushi

  11 ditë më parë

  Kenge bio ...

 8. Eleana Eleana

  Eleana Eleana

  12 ditë më parë

  Elgit doda bravo

 9. Roland Saraci

  Roland Saraci

  14 ditë më parë

  Pershendetje!

 10. LEANDRO TEQJA

  LEANDRO TEQJA

  16 ditë më parë

  Bravo cuna super hit 🏆

 11. Aria Sheri

  Aria Sheri

  17 ditë më parë

  Keta qe kane bere dislike perfundimisht nuk mbushin. Seriously people??!!!

 12. a1ver7ocar10s

  a1ver7ocar10s

  18 ditë më parë

  Jennifer López et Rauw Alejandro - Cambia el paso. Music: universal language 🇲🇽

 13. Stella Kristo

  Stella Kristo

  19 ditë më parë

  I like the title of this song ! Very emotional to say (Je parajsa ime ) ! Very rare to find parajs now days but we can visualize our own parajs. Beautiful song !

 14. Bobi Bobi

  Bobi Bobi

  19 ditë më parë

  Bravo cuna. O elgi sa i mir je mo dreq

 15. Sherife Qerkini

  Sherife Qerkini

  20 ditë më parë

  Alban Skenderaj Zëri yt ësht i pa zëvendsueshëm.....................🇦🇱🇽🇰🎸

 16. Miri Malko

  Miri Malko

  21 ditë më parë

  💝👍💋🌹❤️ 😃😁😁

 17. Miri Malko

  Miri Malko

  21 ditë më parë

  I LOVE SONG 👍💋💋❤️❤️💖💖

 18. stela riçku and mini games

  stela riçku and mini games

  22 ditë më parë

  🏄🏻‍♀️🏄🏻‍♀️🏄🏻‍♀️

 19. Selma Cepa

  Selma Cepa

  24 ditë më parë

  j

 20. 😀😀😀😀😇😇😇😀😇😀😀😀😀😀😀 gmail . com

  😀😀😀😀😇😇😇😀😇😀😀😀😀😀😀 gmail . com

  24 ditë më parë

  😍😚😘👏👏👏👏 super

 21. Bobi Bobi

  Bobi Bobi

  26 ditë më parë

  Bravo te dyve

 22. Emanuel Brahimllari

  Emanuel Brahimllari

  27 ditë më parë

  Pt 1

  • Emanuel Brahimllari

   Emanuel Brahimllari

   27 ditë më parë

   2020

 23. Borsh 🇦🇱

  Borsh 🇦🇱

  28 ditë më parë

  Like kush e degjon akoma

 24. Parada Caushi

  Parada Caushi

  28 ditë më parë

  Unë këtë këngë e dëgjoj 1000 herë në ditë🤩🤩🤩🤩🤩🤩

 25. Leda Kuqja

  Leda Kuqja

  Muaj më parë

  Sa do qe rritem e kujtoj " Parajsa ime"❤️❤️

 26. Leda Kuqja

  Leda Kuqja

  Muaj më parë

  Kjo muzik me mbetet ne mendje ne cdo sekonde

 27. Valentina Allpici

  Valentina Allpici

  Muaj më parë

  Kur largohesh nga shqiperia e kupton ca vlerash ka ai vend .te kishte pune dhe lek eshte nje parajse per te jetuar

 28. Jahje Zebi

  Jahje Zebi

  Muaj më parë

  Ju lumte mendja

 29. DashVideo | 🇲🇦 MA•

  DashVideo | 🇲🇦 MA•

  Muaj më parë

  Erisa erisa 🤣

 30. Frenki Jorgjis

  Frenki Jorgjis

  Muaj më parë

  Etyxt

 31. george pappas

  george pappas

  Muaj më parë

  Kete elgitin kot e ka fut n kenge I ka prish kengen kaq t bkr qe ka Bere albani

 32. Vala Capari

  Vala Capari

  Muaj më parë

  Shkoi gjithe kjo kohe qekur ka dale kjo kenge dhe kesaj kenge i ka mbetur nje melodi fantastike, une kur e degjoj kete kenge me kenaqet zemra bravo alban skenderaj dhe elgit doda

 33. nunzio pantone

  nunzio pantone

  Muaj më parë

  Top,bellissima questa canzone..

 34. TheDragon Boy

  TheDragon Boy

  Muaj më parë

  Super kenge .Mendoj une apo jemi rraca me e bukur ne bote?💣💣🌹🌹❤❤❤❤❤

 35. Antonela prendi

  Antonela prendi

  Muaj më parë

  Kjo esht muzik e bukur😍😘😂🎀🎀

 36. Kristi Kasemi

  Kristi Kasemi

  Muaj më parë

  lus

 37. Kristi Kasemi

  Kristi Kasemi

  Muaj më parë

  2kdqqvn

 38. Kristi Kasemi

  Kristi Kasemi

  Muaj më parë

  mod

 39. Anna

  Anna

  Muaj më parë

  Kjo kenge nuk te lodh kurr sikur edhe 1mij her t'a degjosh 😍😍💞

 40. Luci Greku

  Luci Greku

  Muaj më parë

  😲😲😲😲 super.

 41. _jana._.bts_

  _jana._.bts_

  Muaj më parë

  Superrrr❤❤❤❤

 42. Ledio Kalemi

  Ledio Kalemi

  Muaj më parë

  GzuyzrshfGgatzztrrufszvt7ttrktnrttotl6eftffghr4jgttyjtth5ypht

 43. Ledio Kalemi

  Ledio Kalemi

  Muaj më parë

  FJggvz

 44. Yora Va

  Yora Va

  Muaj më parë

  Nje kenge super edhe mbi te gjitha me respekt tek njeriu edhe femra, e cila nuk shfaqet duke shitur trupin e saj thejsht sa per me shum klikime edhe shikime. Femrat ketu jane te thjesht edhe kjo e ben me te bukur videon. Jemi lodhur me videot qe duan thjesht te shesin sa me shum , jemi lodhur me cilesin e ulet edhe perdorimin e femrave si objekt. Kemi me shum nevoj per video te tilla qe kane respekt edhe tek ata qe marin pjese tek video por edhe per shikuesit. Videot e Albanit gjithmon kombinojne cilesi por edhe kenaqesi . Faleminderit!

 45. Kristjan sinani

  Kristjan sinani

  Muaj më parë

  🙏🙏🙏💪💪🇦🇱🇦🇱🇦🇱

 46. MIRZA ALI

  MIRZA ALI

  Muaj më parë

  I something or nothing understand albanian language but I still like it !✨ From 🇮🇳

 47. M. Morina

  M. Morina

  Muaj më parë

  Hiti i te gjitha verave 💯💯💯💯

 48. Ëngjo Murataj

  Ëngjo Murataj

  Muaj më parë

  0l00

 49. Majliii

  Majliii

  Muaj më parë

  ❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤

 50. Denisa Llaha

  Denisa Llaha

  Muaj më parë

  hhkfhxnsdhrnsksmsmz.z.msnnxnjzkz🙂😂😂😂😂😚🙃😚😘🥰

 51. Rihana Rabia

  Rihana Rabia

  Muaj më parë

  w vetmja jam qe e degjoj akoma kete keng?????

 52. Rinators forever

  Rinators forever

  Muaj më parë

  Anyone here after "Parajsa ime 2"?🙋

 53. Stop Injorances

  Stop Injorances

  Muaj më parë

  Remind me of 2020 carantine, strange but I love this feeling!

 54. Demi Milkurti

  Demi Milkurti

  Muaj më parë

  2021 por A do kete vare qe do kaloj pa e degjuar kete kenge qe te relakson aq shume qe nuk shpjegohet

 55. Drita Xhima

  Drita Xhima

  Muaj më parë

  Me padurim pres "parajsa 2".

  • Stop Injorances

   Stop Injorances

   Muaj më parë

   Doli, por gjthsesi kjo parajsa 1 mbetet njëshi!

 56. Gesjana Kanani

  Gesjana Kanani

  Muaj më parë

  Plot nje vit qe kur doli dhe perseri me jep te njejtin emocion si dita e pare qe e degjova.Bravo Alban,je perle per muziken shqipetare👏👏👏

  • Bejaze Vlore

   Bejaze Vlore

   Muaj më parë

   @Gesjana Kanani ai g

  • Gesjana Kanani

   Gesjana Kanani

   Muaj më parë

   @Emiado Krasniqi e kam degjuar eshte super po gjithsesi si kjo ska

  • Emiado Krasniqi

   Emiado Krasniqi

   Muaj më parë

   Ka dalur nje kenge tjater paradise ime per sempre degjoje esht shum e bukur

 57. Anisa Anisa

  Anisa Anisa

  Muaj më parë

  Not me listening to this song every day✋

  • aldi ombra

   aldi ombra

   Muaj më parë

   @Anisa Anisa te lutem...eshte bukur kur dikush qesh

  • Anisa Anisa

   Anisa Anisa

   Muaj më parë

   @aldi ombra 😂😂flm

  • aldi ombra

   aldi ombra

   Muaj më parë

   @Anisa Anisa flm je rob zoti😂😊😉

  • Anisa Anisa

   Anisa Anisa

   Muaj më parë

   @aldi ombra 😂😂 sot del pjesa e dyte e ksaj kenge😁ne oren 18:00

  • aldi ombra

   aldi ombra

   Muaj më parë

   Si perkthehet...ndihme😅

 58. Esaina Daci

  Esaina Daci

  Muaj më parë

  Kete keng ja deklaroj motres time qe e dua pa fund te dua bora

 59. ela blue

  ela blue

  Muaj më parë

  But first it will be an albanian summer! ❤️

 60. youtupp mann

  youtupp mann

  Muaj më parë

  Perfect music... I loved so so so so much

 61. Borsh 🇦🇱

  Borsh 🇦🇱

  Muaj më parë

  Super👍🙋‍♀️🙋‍♂️🦋🌻🌴

 62. Florina Elezi

  Florina Elezi

  Muaj më parë

  😘😘😘😘😘

 63. hdjsksksl hdjsjjsks

  hdjsksksl hdjsjjsks

  Muaj më parë

  Super.

 64. ツandyy

  ツandyy

  Muaj më parë

  Much Love from Kosovo my brothers 🇽🇰❤️🇦🇱

 65. Erza Ebibi

  Erza Ebibi

  Muaj më parë

  ❤️

 66. Dituri Hazizaj

  Dituri Hazizaj

  Muaj më parë

  Edhe 100 her ta degjoj nuk merzitesh

 67. Elona Mile

  Elona Mile

  Muaj më parë

  Super kenge je te dy yje jeni me te miret e kam degjuar 100000 her kte kenge me pelqen shum jeni ⭐⭐⭐⭐⭐🌟🌟🌟🌟

 68. Denisa Haruni

  Denisa Haruni

  Muaj më parë

  Shum e bukur muzika😍😎😍😎😍😎😍😎😍😍💱💸💷💶💴🔫💲💵🎆🎇🎆🎇🎆🎇

 69. Eljot Sharka

  Eljot Sharka

  2 muaj më parë

  shum bukur kjo kenga alban elkid bravo ju lumt ☺☺😊😊❤❤

 70. The Man Animal

  The Man Animal

  2 muaj më parë

  👍

 71. KOKOBE -Për fëmijët

  KOKOBE -Për fëmijët

  2 muaj më parë

  Super

 72. Soulakou Malick

  Soulakou Malick

  2 muaj më parë

  .edhe sa do vovoesh

 73. Soulakou Malick

  Soulakou Malick

  2 muaj më parë

  Eeee

 74. Erlinda

  Erlinda

  2 muaj më parë

  Ohhhh çfar zbulova 🥰🥰🥰 muzik per veshet e mija 👏🏻👏🏻

 75. Vera Xhalia

  Vera Xhalia

  2 muaj më parë

  100 herë e dëgjoj dhe e këndoj

 76. Qerfozi Bernard

  Qerfozi Bernard

  2 muaj më parë

  Po p po p po l

 77. Olivia qeva

  Olivia qeva

  2 muaj më parë

  Albani e gena jane qetesim shpirtit kur idegjon kenget artista jane

 78. Henri Plaku

  Henri Plaku

  2 muaj më parë

  😍😍😍😍😍

 79. Ergi Shehi

  Ergi Shehi

  2 muaj më parë

  Se di sa vonohem

 80. kelo cite

  kelo cite

  2 muaj më parë

  Kenga ime e preferuar

 81. Onela Ori

  Onela Ori

  2 muaj më parë

  😣😣😅😰

 82. Onela Ori

  Onela Ori

  2 muaj më parë

  Fcbbb

 83. Dituri Hazizaj

  Dituri Hazizaj

  2 muaj më parë

  Sa bukur Alban skenderaj

 84. Xhoana Ibrahimi

  Xhoana Ibrahimi

  2 muaj më parë

  Shum e bukur

 85. Ina Gremi

  Ina Gremi

  2 muaj më parë

  Jo pse

 86. Enik Lazimi

  Enik Lazimi

  2 muaj më parë

  Keng fantastike, bravo cuna. Riviera e Shqiperise esht njesh.❤🇦🇱

 87. Gabri&Auri Marini

  Gabri&Auri Marini

  2 muaj më parë

  Ciao

 88. Alketa Balliu

  Alketa Balliu

  2 muaj më parë

  Normal qe do jet dhe hiti i kesaj vere super kenge

 89. Valeria Ruiz Andino

  Valeria Ruiz Andino

  2 muaj më parë

  Regueton alvanes it's cool💜

 90. elisiona soula

  elisiona soula

  2 muaj më parë

  2021

 91. Mire Shaqiri

  Mire Shaqiri

  2 muaj më parë

  0

 92. Anxhelo Senka

  Anxhelo Senka

  2 muaj më parë

  me shum bashkpunime alban.....

 93. Fier albania

  Fier albania

  2 muaj më parë

  Kam koh qe e degjoj dhe me pelqen

 94. albi bano

  albi bano

  2 muaj më parë

  💌💌🥀❤❤🥰🥺👫✨☺😘

 95. Vasil Gjika

  Vasil Gjika

  2 muaj më parë

  Greeting from China. Albanian in China, just to spread this song...

 96. Tho Mas

  Tho Mas

  2 muaj më parë

  ❤❤❤

 97. Kozeta Arapi

  Kozeta Arapi

  2 muaj më parë

  💋💋💋💋💋💋💋💋💋💋♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️

 98. ana hasaj

  ana hasaj

  2 muaj më parë

  me peleqene shum albani

 99. I sure bi db Erith s jd

  I sure bi db Erith s jd

  2 muaj më parë

  ❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️💋❤️💋❤️💋❤️💋❤️

 100. Lossy Abazi

  Lossy Abazi

  2 muaj më parë

  Positive vibes 🇦🇱❤

Faqja Tjeter