Alban Skenderaj - JETE

Music & Lyrics: Alban Skenderaj
Produced by Endri Shani, A. Skenderaj
Available on:
Deezer: www.deezer.com/en/album/86527872
Spotify: open.spotify.com/album/70UYIh...
iTunes: itunes.apple.com/us/album/jet...

JETE

Stepen buzet, dridhet zeri
Fjalet po me lidhen nyje ne fyt
Nuk e besoja une i mjeri
qe per cdo fillim gjithmone ka nje fund
Dhe prita, dhe mbolla
nje farez qe nuk do mbinte kurre
I mposhtur deshmova lirine e saj

Nuk ka sekonde qe frymarrjen s’ma ndal
Nuk ka minute qe nuk dua te vdes
Jo nuk ka ore qe nuk tretem ne mall
Jo nuk ka dite qe dorezohem ta pres
Dhe nuk ka nate qe ne enderr s’me merr
Nuk ka jave qe ndergjegja s’me vret
Nuk ka muaj, nuk ka stine
Nuk ka vit jo, shekull, JETE

Mendja ime arratiset
neper vendet qe nuk shkela me ty
Zemra si nje ore kurdiset
dhe ndalon sa here qe ti s’je aty
Jam lodhur nga vetja, jam lodhur nga kjo dreq agoni
Jam vyshkur nga etja, per syte e saj

Nuk ka sekonde qe frymarrjen s’ma ndal
Nuk ka minute qe nuk dua te vdes
Jo nuk ka ore qe nuk tretem ne mall
Jo nuk ka dite qe dorezohem ta pres
Dhe nuk ka nate qe ne enderr s’me merr
Nuk ka jave qe ndergjegja s’me vret
Nuk ka muaj, nuk ka stine
Nuk ka vit jo, shekull, JETE

Komente 

 1. Arben Alcani

  Arben Alcani

  5 ditë më parë

  Mirëmëngjesi ❤ Për sytë e saj (e tu)😍

 2. Lindita Qalliu

  Lindita Qalliu

  10 ditë më parë

  O zote cfare mbrekullieje super kenge .Faleminderit per emocionet dhe fjalet e ndjera qe percjell .

 3. be happy

  be happy

  17 ditë më parë

  Nuk gjej dot fjalët e duhura për ta përshkruar këtë perlë. Je i rrallë Alban! 👏👑💎

 4. Marsela Gjomemo

  Marsela Gjomemo

  Muaj më parë

  Ja dedikon nënës së tij ☀️

 5. morena pirra

  morena pirra

  Muaj më parë

  Kjo kenga te dritheron❤! Ky ze 💥!

 6. Sulejman Arifaj

  Sulejman Arifaj

  2 muaj më parë

  O Alban je Njësh i papar Kenget egua I shoqëroj dhe un me kitar jeni fantantastik respekt e Sulo Itali

 7. adriatik bregu

  adriatik bregu

  2 muaj më parë

  Tekste kaq te thjeshta te kenduara me gjithe shpirt nga ti Alban Skenderaj sepse tek thjeshtesia jote jeton madheshtia.

 8. Dorisiana Karaj

  Dorisiana Karaj

  2 muaj më parë

  ❣❣

 9. Kujtim Miftari

  Kujtim Miftari

  2 muaj më parë

  Very good!

 10. elefteria barolli

  elefteria barolli

  2 muaj më parë

  😔💕💕

 11. Xhulia Zylali

  Xhulia Zylali

  3 muaj më parë

  Se ky është këngëtar i pazëvendësueshëm 🧡❤❤🙏🙏🤩🤩

 12. SuperBook Forever

  SuperBook Forever

  3 muaj më parë

  Ceep going my favorite artist 😍💯

 13. Vanesa Kostova

  Vanesa Kostova

  4 muaj më parë

  2021? ♥️🇧🇬🇦🇱

 14. kefser isufi

  kefser isufi

  4 muaj më parë

  ♥️⭐️🩸

 15. Gledja Papa

  Gledja Papa

  4 muaj më parë

  !! JE MË I MIRI NË BOTË ALBAN 🇦🇱! !!JETË !!!❤️

 16. Irza Sulanjaku

  Irza Sulanjaku

  4 muaj më parë

  Idhulli im♥

 17. Zhorzheta Kuruni

  Zhorzheta Kuruni

  4 muaj më parë

  🌹🌹🌹🌹🌹🌹🌹🌹🌹🌹🌹🌹🌹🌹

 18. Alba musa

  Alba musa

  5 muaj më parë

  Jet e ti je shume i mire ze i embel fjal te mbrekullushem

 19. Alba musa

  Alba musa

  5 muaj më parë

  ♥️♥️♥️♥️♥️

 20. Brikena Briki

  Brikena Briki

  5 muaj më parë

  Artist i kompletuar! Kënaqësi shpirtërore është zeri jot e adhuroj pa fund çdo këngë që këndon! Respket pa fund për Alban Skënderaj.

 21. Ilda Hoxha

  Ilda Hoxha

  5 muaj më parë

  Pas 2 vjet un akoma duke e degjuar kng😭❤

 22. Erla Capuni

  Erla Capuni

  5 muaj më parë

  Te gjitha kenget e tua jane hite ,,,te pavdekshme

 23. Efi Gjika

  Efi Gjika

  5 muaj më parë

  Nuk ka sekonde qe frymarrjen ma ndal 💌🔥

 24. granitOffcial

  granitOffcial

  6 muaj më parë

  💔💔

 25. Enejda Xhatufa

  Enejda Xhatufa

  6 muaj më parë

  Eneida xhatufa💎💎💙💙💚💚🌴🌴💓💞💟💘💖💝💗❤❤💔💔kavaje💎💎💙💙💚💚💓💞💟💘💖💝💗💝❤❤emila💎💎💙💙💚💚💓💞💟💘💖💝💗❤❤arisi💎💎💙💙💚💚💓💞💟💘💕💖💝💗❤❤💔danjeli💎💎💙💙💚💚💓💞💟💘💘💖💝💗❤❤💔💔1💎💎💙💙💚💚💓💞💟💘💕💖💝💗❤❤

 26. Labinora Jefkaj

  Labinora Jefkaj

  6 muaj më parë

  ufff ich liebe es

 27. jakefutplot

  jakefutplot

  6 muaj më parë

  Kenge dritheruese. Ka nje magji te vogel brenda saj.

 28. Vanessa Delaj

  Vanessa Delaj

  6 muaj më parë

  👏👏😍

 29. Sava Kokoshi

  Sava Kokoshi

  7 muaj më parë

  😘😘😘😘😘😍😍😍😍😍😍😍😍

 30. Blabla blabla

  Blabla blabla

  7 muaj më parë

  Ështe super kenge bejini like dhe subrstait

 31. Ene Hoxha

  Ene Hoxha

  7 muaj më parë

  ❤❤

 32. Μ M

  Μ M

  7 muaj më parë

  Je magjia...❤❤❤❤

 33. E M

  E M

  7 muaj më parë

  Super bukur tekst ,muzike, c'te thuash.....Artist

 34. EM'A

  EM'A

  8 muaj më parë

  It was the best birthday gift ever and i still cant get over this song its a must have in all my playlists

 35. pamela Hyra

  pamela Hyra

  8 muaj më parë

  🤩🤩🤩

 36. pamela Hyra

  pamela Hyra

  8 muaj më parë

  🤩🤩🤩

 37. Albi_ H

  Albi_ H

  8 muaj më parë

  Cdo fjale me kujton vajzen qe dua dhe u lendova deri ne piken e fundit Ishalla e shef kte koment, dua te te them qe akoma je ne zemren time dhe te dua akoma me shume cdo dit "L" (pema)❤🤞

 38. FF DRACO YT

  FF DRACO YT

  8 muaj më parë

  Super talent

 39. tea etea

  tea etea

  9 muaj më parë

  Jete💙M ❤❤❤

 40. tela baci

  tela baci

  9 muaj më parë

  Dhe nuk ka nat qe ne enderr nuk vjen 😥jete M 🤍🤍🤍🤍🤍

 41. stivi pro

  stivi pro

  9 muaj më parë

  Like kush e shikon ne 2020

 42. Nertila Rapo

  Nertila Rapo

  9 muaj më parë

  Kte kenge dhe shume te tjera te Albanit do degjohen dhe shuuuuuum vite te tjera.Je unik ne muziken qe ben

 43. Veshaj Veshajj

  Veshaj Veshajj

  9 muaj më parë

  Jete!

 44. Enejda Xhatufa

  Enejda Xhatufa

  9 muaj më parë

  1

 45. Enea Demaj

  Enea Demaj

  10 muaj më parë

  kfcenea5

 46. Anisa Mehmetaj

  Anisa Mehmetaj

  10 muaj më parë

  Me qeteson zeri I Tij

 47. alfa&med alfa

  alfa&med alfa

  11 muaj më parë

  je dobesia ime per zerin shendet e lumturi paq ne jete amin.

 48. Ana Ana

  Ana Ana

  11 muaj më parë

  Jeni talent i lindur

 49. Hurma Korra

  Hurma Korra

  11 muaj më parë

  Puotiotuooflgkgkfhkhljtfgjh

 50. Ermelinda 22

  Ermelinda 22

  11 muaj më parë

  13/08/2020. Një këngë e pa papërsëritshme.

 51. Etleva Dähne

  Etleva Dähne

  11 muaj më parë

  😘😘😘😘😘😘😘😘😘😘😘

 52. Etleva Dähne

  Etleva Dähne

  11 muaj më parë

  #Amin

 53. Giselda Plaku

  Giselda Plaku

  Vit më parë

  Mrekullia vet kjo kenge

 54. Xhesilda Zeqo

  Xhesilda Zeqo

  Vit më parë

  ...dhe nuk ka nat qe ne enderr sme mer... 🙏🏻🙏🏻

 55. Sara A

  Sara A

  Vit më parë

  Komenti 1111☘️

 56. Erjona Hoxha

  Erjona Hoxha

  Vit më parë

  Çdo kenge e gjejme veten....

 57. Akil Aliu

  Akil Aliu

  Vit më parë

  🙌

 58. lyrisc

  lyrisc

  Vit më parë

  Wow super kenge super artist BRAVO ALBAN je thjesht SUPER me kuptimin e plot te fjales ❤❤❤

 59. Luze Portokalli

  Luze Portokalli

  Vit më parë

  😔😔😔

 60. Sara A

  Sara A

  Vit më parë

  Jam lodhur nga vetja, jam lodhur nga kjo dreq agoniiiiii

 61. Suzana Ngjelo

  Suzana Ngjelo

  Vit më parë

  2020 ❤️❤️

 62. E. V

  E. V

  Vit më parë

  💖💖💖

 63. Enkeleda Gjalma

  Enkeleda Gjalma

  Vit më parë

  😢😢😢😢😢😢😢

 64. Enkeleda Gjalma

  Enkeleda Gjalma

  Vit më parë

  E vertet eshte ❤❤❤❤❤

 65. BLACKPINK ALB

  BLACKPINK ALB

  Vit më parë

  O ju 610 personat qe keni ber dislike do ju shpjegoj dicka: 👍kjo eshte like shtypni kte ne kenget e albanit 👎kjo eshte dislike dhe po e shtype do te te shperrthej telegoni mos e shtypni me se ktyre 610 personave do ti ket vajt dhe policia ne shtepi kur o ta ken bere dislike

 66. Egla Jaupi

  Egla Jaupi

  Vit më parë

  Je i mrekulushem te pershendes!!!!!

 67. S Z

  S Z

  Vit më parë

  refreni i vjedhur nga Passenger - Let her go

  • S Z

   S Z

   Vit më parë

   @J K who said the lyrics? do you even understand what I said sweetie? I said the chorus not the lyrics.

  • J K

   J K

   Vit më parë

   @S Z I'm not a Kpop Stan my dude just a bts Stan and the lyrics aren't the same

  • S Z

   S Z

   Vit më parë

   @J K what not you kpop stan

  • J K

   J K

   Vit më parë

   ???? Lol not

 68. Bilbili Antoneta

  Bilbili Antoneta

  Vit më parë

  Bravooo 👏👏👏👏👏👏😍 gjithmon i pari

 69. sara sara

  sara sara

  Vit më parë

  I love this song and singer ❤

 70. Anna anna

  Anna anna

  Vit më parë

  edhe nje keng e jotja mo alban qe mu ngulit ne zemer 😥🥰

 71. brunilda vaja

  brunilda vaja

  Vit më parë

  😥😥😥😥😥😥

 72. elvis mulaj

  elvis mulaj

  Vit më parë

  tfala pot ban eric claptoni , po thot shum mir e paske perkthy kangen tem :P

 73. DPS3688

  DPS3688

  Vit më parë

  Faleminderit

 74. smithwesson870

  smithwesson870

  Vit më parë

  Kjo eshtë muzikë, thjesht bukur!

 75. Mikaela Hoxhaj

  Mikaela Hoxhaj

  Vit më parë

  Super bravo☺☺👌👌👍👍

 76. gerta Avd

  gerta Avd

  Vit më parë

  😏😏😏😏😏😏😏😏😏😏😏😏😏😏😏😏🥰🌻

 77. Gabriel Komedi Jaupi

  Gabriel Komedi Jaupi

  Vit më parë

  je meiniri ne keng ne dashuri ne sjellje ne te gjitha je me i miri jegjithckaaaaaa

 78. Sonila Nila

  Sonila Nila

  Vit më parë

  2020....like

 79. ALNORA Dushku

  ALNORA Dushku

  Vit më parë

  24.12.2019 a e degjohet ende? Super keng

 80. Angelik Anjelik

  Angelik Anjelik

  Vit më parë

  Rispecchi tutti i miei sentimenti😔 bellissima canzone💛💛💛

 81. Amore & Fortuna Amore & Felicità

  Amore & Fortuna Amore & Felicità

  Vit më parë

  Sempre bello a sentire i tuoi canzoni 💞

 82. Bardhi debrova

  Bardhi debrova

  Vit më parë

  😍😍😍😍😍😍😍2019

 83. Γεωργία Τόντι

  Γεωργία Τόντι

  Vit më parë

  Super👏👏👏

 84. Miri Veliu

  Miri Veliu

  Vit më parë

  , ... jo nuk ka dite qe dorezohem ta pres; shume texte te bukura

 85. Rozi Imeraj

  Rozi Imeraj

  Vit më parë

  Te gjitha kenget i ke super😊

 86. Leonarda Beqiri

  Leonarda Beqiri

  Vit më parë

  🥰🥰🥰

 87. Tefta Toromani

  Tefta Toromani

  Vit më parë

  👍🌟🌟🌟🌟🌟

 88. Enkeleda Gjalma

  Enkeleda Gjalma

  Vit më parë

  E vargje shum prekse

 89. Enrik Voja

  Enrik Voja

  Vit më parë

  Aman O Alban si na i gjen telat e jetes

 90. Shpendi Lako

  Shpendi Lako

  Vit më parë

  Qet10000% Fjal të pista0% Goca lakuriq0% Super

 91. ajo ajo

  ajo ajo

  Vit më parë

  e adhuroj kte keng❤

 92. Thelleza Coraj

  Thelleza Coraj

  Vit më parë

  Xhdo këngë e Alban Skenderaj është!!...... Nuk e di nuk e gjej dot një fjali të saktë ta përshkruaj. Poezi super. Motiv..... Arsye.... Të motivon ta marrësh jetën me gjallëri është si një gur i çmuar Albani në mes të llumit të këngëve që kemi në Shqipërin tonë. Kemi shumë këngë edhe këngëtar të mirë. Por ka aq jo të mirë sa kta të mirët duhet ti kërkosh me Lup.

 93. bella

  bella

  Vit më parë

  Artist dhe pik❤

 94. Zami Zami

  Zami Zami

  Vit më parë

  Këngëtari më i mirë shqiptar për mua!! LOVE YOU! 😍😍

 95. Xhesi Dule

  Xhesi Dule

  Vit më parë

  😇😇

 96. Anthony Jackson

  Anthony Jackson

  Vit më parë

  Perla e rradhes.... Cdo kenge e Alban Skenderaj eshte HIT ! Eshte artist i vertete ! Alban Skenderaj je i paarritshem...! BRAVO ?

 97. JetnorErtila Balliu

  JetnorErtila Balliu

  Vit më parë

  Kjo keng esht shkruajtur per dy njerzit e mi qe i dua sa vdes per ata dy njerez.je i vecant veten dua te qaj dhe mos te flasi njeri kur degjoj dhe te jem veten....

 98. Martela martela

  Martela martela

  Vit më parë

 99. INSIDE THE TRUTH!

  INSIDE THE TRUTH!

  Vit më parë

  Pse nuk shperndani instrumentalin per tbere cover njerzit

 100. Juliana Xhoka

  Juliana Xhoka

  Vit më parë

  Te kam ne shpirt . E di pse sepse kur kam breng ,e pa mundur te mos e ndaj me ty.... ..

Faqja Tjeter