Alban Ramosaj - Thikat E Mia (Kenga Magjike 2021)

​ @ONIMA - smarturl.it/ONIMA
Alban Ramosaj - Thikat E Mia (Kenga Magjike 2021)
Music by: Alban Ramosaj \u0026 Bruno
Lyrics by: Fifi \u0026 Alban Ramosaj
Produced by: Bruno

Komente 

 1. AlbanRamosaj

  AlbanRamosaj

  Muaj më parë

  To the foreigners in the audience, I've translated the lyrics for y'all, all you need to do is click the "CC" button on the video screen! Thank you to every single one of you for showing love to this very personal story of mine, lots of love for you! Ps: don't forget to leave a like and subscribe in case you enjoyed this and want more content like this! #TheseKnivesOfMine #ThikatEMia 🔪 💔 Faleminderit!

  • Ester Abazaj

   Ester Abazaj

   3 ditë më parë

   Y Y6yyuui

  • sweet December

   sweet December

   3 ditë më parë

   Shumë kënge e bukur ,urime dhe përshendetje nga Carrabregu ,Deçan .

  • Saka Kleandri

   Saka Kleandri

   3 ditë më parë

   òò⁹

  • ronaldo 9 brazil

   ronaldo 9 brazil

   4 ditë më parë

   0p00000000⁰qaa

  • Gezim Hazizaj

   Gezim Hazizaj

   6 ditë më parë

   O te trash

 2. Juli Simaku

  Juli Simaku

  11 orë më parë

  Kjo keng me preku shume😪😪😍😍😍

 3. DARK

  DARK

  14 orë më parë

  kadal se po plas me bacin

 4. mira buqe

  mira buqe

  17 orë më parë

  Skemi kengetare.....

 5. İRİNA ERADZE

  İRİNA ERADZE

  18 orë më parë

  🙏👍👍👍

 6. Anisa Gashi

  Anisa Gashi

  Ditë më parë

  😍😍😍😍😍😍😍😍👏👏

 7. Chá, Bolachas e Eurovision

  Chá, Bolachas e Eurovision

  Ditë më parë

  Reacting to Alban's new song alpast.info/one/video/qmGB2Kl7X4fUoa4

 8. Nora Ajeti

  Nora Ajeti

  Ditë më parë

  Wow 🔥

 9. OP SUPREM@@%π

  OP SUPREM@@%π

  2 ditë më parë

  Strofa I Ti me hile dashninë nëmun ma ke dhon’, E me hile sytë e mi ti i ke pa Pa fije krenarie n’gjunj t’kam ra Moj e marrë, ç’a ke pa?! Refreni: Po mirë... Këto thikat e mia Ty të vrisnin, unë shumë mirë e dija E mu’ m’pëlqente të shihja, Kur dilje nga vetja për ne. (2X) Strofa II Moj e marrë, kush pat’ faj në kët’ dashni, Rrejta un a m’rrejte ti, Që të dy vdiqëm n’vetmi Moj e marrë, e u shuam si qiri Ç’të du trupin më, a e di? Po prapë s’du t’shof me njeri Refreni: Po mirë... Këto thikat e mia Ty të vrisnin, unë shumë mirë e dija E mu’ m’pëlqente të shihja, Kur dilje nga vetja për ne. (2X) Bridge Kur dilje nga vetja për ne (2X) Djallin, djallin, djallin-djallin, n’shishe e mban, aman mos e fal, mos e fal më thonë. Refreni Këto thikat e mia Ty të vrisnin, unë shumë mirë e dija E mu’ m’pëlqente të shihja, Kur dilje nga vetja për ne. Pa hile, t’kam dasht pa hile. t’kam dasht pa hile, moj e marrë!

 10. Arben Martaneshi

  Arben Martaneshi

  2 ditë më parë

  Shum bukur😘😘

 11. Viktor Dumani

  Viktor Dumani

  2 ditë më parë

  😍😍😍😍😍😍

 12. stacy del rose

  stacy del rose

  3 ditë më parë

  PO MIR KTO THIKAT E MIJAAAAAAAAAAAAA

 13. Defrime Uku

  Defrime Uku

  3 ditë më parë

  Super kjo kenga ♥♥♥♥♥😍✌✌👍

 14. Nora Gjoni

  Nora Gjoni

  3 ditë më parë

  ❤❤

 15. Nora Gjoni

  Nora Gjoni

  3 ditë më parë

  ❤❤

 16. Adelina Lici

  Adelina Lici

  3 ditë më parë

  Kënga më e mirë në Shqipëri suksese

 17. Valbona Muça

  Valbona Muça

  4 ditë më parë

  🙏🙏🙏💥❤

 18. Valbona Muça

  Valbona Muça

  4 ditë më parë

  Bravo e meritojnë fitorën

 19. ᴅʀɪɴɪ ғɴ シ༄

  ᴅʀɪɴɪ ғɴ シ༄

  4 ditë më parë

  ʟɪᴋᴇ ᴀɪ ǫᴇ ᴇ ᴅᴇɢᴊᴏɴ ᴛᴀɴɪ ❤

 20. Loci Elezi

  Loci Elezi

  4 ditë më parë

  O alban kto thikat kenges nuk jan te tuat ok.

 21. blerina caco

  blerina caco

  4 ditë më parë

  Hi

 22. Xheni Gjata

  Xheni Gjata

  4 ditë më parë

  Super keng

 23. Ilaria Habilaj

  Ilaria Habilaj

  5 ditë më parë

  ❤️❤️❤️❤️💋❤️💋💋💋💋❤️❤️

 24. Sami Dermishaj

  Sami Dermishaj

  6 ditë më parë

  I knew you gonna win! Well done Alban

 25. Donika Asllan

  Donika Asllan

  6 ditë më parë

  Bravo kenga più bella kenga magika

 26. Romy Veccia

  Romy Veccia

  6 ditë më parë

  Wunderschön ❤️

 27. aledja koci

  aledja koci

  7 ditë më parë

  Alban Ramosaj Ti me hile dashninë mu ma ke dhon', E me hile sytë e mi ti i ke pa Pa fije krenarie n'gjunj t'kam ra Moj e marrë, ç'a ke ba?! Po mirë... Këto thikat e mia Ty të vrisnin, unë shumë mirë e dija E mu' m'pëlqente të shihja, Kur dilje nga vetja për ne. Këto thikat e mia Ty të vrisnin, unë shumë mirë e dija E mu' m'pëlqente të shihja, Kur dilje nga vetja për ne. Moj e marrë, kush pat' faj në kët' dashni, Rrejta unë a m'rrejte ti, Që të dy vdiqëm n'vetmi Moj e marrë, e u shuam si qiri Ç'të du trupin më, a e di? Po prapë s'du t'shof me njeri Po mirë... Këto thikat e mia Ty të vrisnin, unë shumë mirë e dija E mu' m'pëlqente të shihja, Kur dilje nga vetja për ne. Këto thikat e mia Ty të vrisnin, unë shumë mirë e dija E mu' m'pëlqente të shihja, Kur dilje nga vetja për ne. Kur dilje nga vetja për ne Kur dilje nga vetja për ne Djallin, djallin, djallin-djallin, n'shishe e mban, Aman mos e fal, mos e fal më thonë. Këto thikat e mia Ty të vrisnin, unë shumë mirë e dija E mu' m'pëlqente të shihja, Kur dilje nga vetja për ne. Pa hile, t'kam dasht pa hile. T'kam dasht pa hile, moj e marrë!

 28. Maria Mouli

  Maria Mouli

  7 ditë më parë

  💖💖💖💖💖

 29. Daniela Ela

  Daniela Ela

  7 ditë më parë

  Super p

 30. Perrie Faskaj

  Perrie Faskaj

  7 ditë më parë

  Fantastike

 31. Klebeta Klebea

  Klebeta Klebea

  7 ditë më parë

  💋💋💋💋💋💋💋❤️🦋

 32. Klebeta Klebea

  Klebeta Klebea

  7 ditë më parë

  ❤️❤️❤️❤️❤️❤️🎂

 33. Gentjan Sela

  Gentjan Sela

  7 ditë më parë

  Hallall qumshti i nenes🥺🥺❤❤

 34. Adrian Hoxha

  Adrian Hoxha

  7 ditë më parë

  Super

 35. bruna diko

  bruna diko

  7 ditë më parë

  Bravo Alban djale me norma me ze fantastik shum bukur ja vlejti

 36. Anxhela Bacelli

  Anxhela Bacelli

  8 ditë më parë

  Super kengg

 37. Majlinda Bajramaj

  Majlinda Bajramaj

  8 ditë më parë

  👌👍Të lumtë Alban!

 38. Xhesilda Kallashi

  Xhesilda Kallashi

  8 ditë më parë

  Une nuk lodhem kurr duke e degjuar ket kenge te mbrekullueshme🤍

  • joni kejani

   joni kejani

   13 orë më parë

   Është pa b E mrekullueshme

 39. Inesa Sadiku

  Inesa Sadiku

  8 ditë më parë

  E meritoi vendin bravoo per Kengen shum prekse je shum i mir

 40. Bashkim Dinarica

  Bashkim Dinarica

  9 ditë më parë

  👏👏💯

 41. Olta Bixheku

  Olta Bixheku

  9 ditë më parë

  Vështirë se pëlqej ndonjë këngë kur e degjoj për herë të parë por kjo është super, dhe interpretimi fantastik. Nuk lodhem ta dëgjojë gjithandej

 42. Brunilda Zace

  Brunilda Zace

  9 ditë më parë

  ERSI

 43. Brunilda Zace

  Brunilda Zace

  9 ditë më parë

  E

 44. Brunilda Zace

  Brunilda Zace

  9 ditë më parë

  ,,,,

 45. Bea bea

  Bea bea

  9 ditë më parë

  Cfar zeri😍😍

 46. Ana Tahiri

  Ana Tahiri

  9 ditë më parë

  Kemi nevoje per muzik te tille

 47. Θωμάς Χριστοδούλου

  Θωμάς Χριστοδούλου

  9 ditë më parë

  Thank you for your music! You make me travel in my mind with your voice, the lyrics, the music! Thank you! 🙏

 48. Borsh 🇦🇱

  Borsh 🇦🇱

  9 ditë më parë

  Refreni eshte po te kishte nota te tjera do ishte super...mendimi im ky

 49. F_Z 2021

  F_Z 2021

  9 ditë më parë

  Bravooo sh keng e bukur suksese e meritonte qe te fitonte Alban Ramosaj me kte keng

 50. Lumturie Cubaku

  Lumturie Cubaku

  9 ditë më parë

  Supre💋💋💋💋💋❤❤❤

 51. emiona ibershimi

  emiona ibershimi

  9 ditë më parë

  Po mir kto thikat e mia ..... 🎵🎵🎵🎵🎵🎵

 52. Ardian Fuqi

  Ardian Fuqi

  9 ditë më parë

  E meritove me te vertete fitoren e kenges magjike!

 53. Igli Baci

  Igli Baci

  10 ditë më parë

  😱😱♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️

 54. Era Bitri

  Era Bitri

  10 ditë më parë

  Bravo e meritove fitoren

 55. Maria Mouli

  Maria Mouli

  10 ditë më parë

  Fadastike bravo 👍👍👍👍

 56. leandro._.28

  leandro._.28

  10 ditë më parë

  Spash nj koment negativ Hallall top 1 💝

 57. Oltiona Kurushi

  Oltiona Kurushi

  10 ditë më parë

  E kam dëgjuar mbi 10 herë sot. Just perfect!

 58. Rabije Ulaj

  Rabije Ulaj

  10 ditë më parë

  Kjo kenge te jep shume emocione, sidomos ata qe kane mbetur te zhgenjyer!!!

 59. Super Danc and Song. {K&A}

  Super Danc and Song. {K&A}

  10 ditë më parë

  Ti me hile dashnine nenmun ma ke dhon.. E me hile syt e mi ti i ke pa.. Pa fije krenarie n'gjunj t'kam ra.. Moj e marr ca ke pa?! Po mir.. Kto thikat e mia.. Ty te vrisnin..un shum mire e dija.. E mu m'pelqente tshihja.. Kur dilje nga vetja per ne (2) here Moj e marre,kush pat'faj ne ket' dashni.. Rrejta un..a m'rrejte ti.. Qe te dy vdiqem n'vetmi.. Moj e marrë, e u shuam si qiri.. Ç’të du trupin më, a e di? Po prapë s’du t’shof me njeri.. Po mirë... Këto thikat e mia.. Ty të vrisnin, unë shumë mirë e dija.. E mu’ m’pëlqente të shihja,.. Kur dilje nga vetja për ne. (2X) Kur dilje nga vetja për ne (2X) Djallin, djallin, djallin-djallin, n’shishe e mban.. aman mos e fal, mos e fal më thonë... Këto thikat e mia.. Ty të vrisnin, unë shumë mirë e dija.. E mu’ m’pëlqente të shihja,.. Kur dilje nga vetja për ne... Pa hile, t’kam dasht pa hile. t’kam dasht pa hile, moj e marr... KY ESHTE EDHE TEKSTI I KENGES!!

 60. Marjana Buzani

  Marjana Buzani

  10 ditë më parë

  kto thikat e mijaa ah

 61. Florjan Miraka

  Florjan Miraka

  10 ditë më parë

  Super tekst, interpretim qe le pa fjale..suksese ne Eurovizion!

 62. xhoarma Axh

  xhoarma Axh

  10 ditë më parë

  Me ne fund njeher fitoi publiku 😍😍

 63. Blerina Merka

  Blerina Merka

  11 ditë më parë

  Eshte super

 64. ana jordhanas

  ana jordhanas

  11 ditë më parë

  super e merituar fitorja

 65. Egi Eskiu

  Egi Eskiu

  11 ditë më parë

  Fantastic song. Can't unlisten it 🔥😀🌟🌠👨‍🎤💫🔯🌌

 66. Elton Daily

  Elton Daily

  11 ditë më parë

  🇩🇪Mësoni gjuhë gjermane nga kanali ynë.

  • Geg Toska

   Geg Toska

   11 ditë më parë

   E dina

 67. P W

  P W

  11 ditë më parë

  Samurai 3 ?

 68. Pllum Myftari

  Pllum Myftari

  11 ditë më parë

  😇

 69. Servis Tosku

  Servis Tosku

  11 ditë më parë

  Te vdes un per ty.eoara qe je e kendon yll edyta qe i the namit ooo ma e fitova.u rric akoma si drita birii im

  • Beautiful Life

   Beautiful Life

   9 ditë më parë

   Kendim skandaloz live!

 70. meti met

  meti met

  12 ditë më parë

  Kur nuk me ze gjumi ty tdegjoj 💙🙈 love this song,your interpretion.Je dhe super actor te "LLT " te kam pas plq qe atere 🤗

 71. Elgi Bega

  Elgi Bega

  12 ditë më parë

  E MERITON

 72. Stelina Mema

  Stelina Mema

  12 ditë më parë

  O zot ca teksti dhe cfare zeri ke ti 🤩🤩🤩❤️❤️❤️❤️❤️❣️❤️❤️❤️

 73. Nertila Kallashi

  Nertila Kallashi

  12 ditë më parë

  O yll e meritoje fitoren💖💖💖💖

 74. Majku Marsi

  Majku Marsi

  12 ditë më parë

  Ylllll me I miri

 75. Elo na

  Elo na

  12 ditë më parë

  Bravo ☺️

 76. besnike subashi

  besnike subashi

  12 ditë më parë

  Harroji thikat sepse ka vajza me te mira

 77. Arianisa Shtjefni

  Arianisa Shtjefni

  12 ditë më parë

  Waaaa sa energjiiiiii e ndjenja dhe compozimi riteme bellissimo pa fjal complimenti sei fantastico vai così sei forte. La tua forza potrebbe uscire anche fuori non solo Kosovo e Albania di Più ✨✨ 🎉

 78. Infotech Infotech

  Infotech Infotech

  12 ditë më parë

  alpast.info/one/video/f2inrN1nZXm0gMg

 79. Film Cinema

  Film Cinema

  12 ditë më parë

  👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻

 80. Ermalda Goroveci

  Ermalda Goroveci

  12 ditë më parë

  Super kenge. Realizofsh edhe kenge te tjera si kjo.

 81. Kleart Sinaj

  Kleart Sinaj

  12 ditë më parë

  Kenge shume e bukur e meritonte fitoren

 82. Mira Koci

  Mira Koci

  12 ditë më parë

  ❤❤❤❤❤

 83. Sulioti

  Sulioti

  13 ditë më parë

  Super keng .....perle ........

 84. Latini 95

  Latini 95

  13 ditë më parë

  🔪❤️⚔️❤️🔪

 85. Rakela Kucuku

  Rakela Kucuku

  13 ditë më parë

  Bravooooooo e meritoje ate cemim kenga eshte shume shume shume shume e bukur

 86. Silvi Juve

  Silvi Juve

  13 ditë më parë

  Vk

 87. XXX Leopard

  XXX Leopard

  13 ditë më parë

  Rrespekte per Ertin qe tha Rrespekte per kacavidad e Abazit

  • E R T I

   E R T I

   13 ditë më parë

   Rrespekte G

 88. Anna Veli

  Anna Veli

  13 ditë më parë

  💔🔪

 89. E R T I

  E R T I

  13 ditë më parë

  Rrespekte per kacavidat e bakes

 90. Vesa Gega

  Vesa Gega

  13 ditë më parë

  Kjo kenge duhet te behet hit vere2021

 91. Angjelo Daja

  Angjelo Daja

  13 ditë më parë

  👏👏👏

 92. Luar Saraçi

  Luar Saraçi

  13 ditë më parë

  Sa super

 93. valtet mecaj

  valtet mecaj

  13 ditë më parë

  💔💔💔

 94. Emrah Saliu

  Emrah Saliu

  13 ditë më parë

  Rekord 3 jave asnje dislike 😎👏

 95. Sara Del Quercio

  Sara Del Quercio

  13 ditë më parë

  Uuh la mamma di

 96. fatjola pashollari

  fatjola pashollari

  13 ditë më parë

  👏

 97. Sorroain LAi

  Sorroain LAi

  13 ditë më parë

  Tre a kater here ne dite e degjoj kte kenge kaq te bukur ....

 98. Zarko Rama

  Zarko Rama

  13 ditë më parë

  Per kengen Magjike bejne super kenge, per Eurovision bejn kenge palidhe? Pse? Kemi kaq keng ter forta dhe aty shkojm me keng palidhje

  • Flora flora

   Flora flora

   9 ditë më parë

   @Random Name hahaha 👌

  • Random Name

   Random Name

   10 ditë më parë

   Ngaqe kto i kan notat muzikore te kopjuara dhe ne eurovizion do perjashtoheshin direkt.

 99. Anna Uchiha

  Anna Uchiha

  13 ditë më parë

  Kenge spektakolare dhe super ze!!❤️

 100. Osjanegro 1

  Osjanegro 1

  13 ditë më parë

  2:18 sa super

Faqja Tjeter